Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

mám ..... nosit třináct let boty může jenom prase ..... potažmo trekový boty ....... semeniště bakterií, plísní, zarostlejch nechtů a vopadaný kůže ..... vyfoť ty voňafky zevnitř, potřeboval bych dostat infarkt abych nemusel v pondělí do práce

Pak nám vyfoť tvoji sedačku v autobuse :) :) :) Taky se mi nechce do práce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Poraďte ještě nějaké lehké nízké trekovky, co by staly za vyzkoušení (ve stylu salomon ultra x). Něco v čem mi bude fajn celý den. Feratovky ne, měl jsem Boulder X a po půl dni chození to nebylo ono (ve špičce úzké jak mi pracovala noha ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, chtěl sem nějaký 35ky zimní. Ale jinak ty Salewy jsou parádní

Vyloženě zimní to nejsou, mrkni tady. NF za dobrý peníze a náš kluk má třeba ty Sorelli, super bota, která se dá nosit i v normálních teplotách, samozřejmě extrémní teploty ústrojí také :-)

 

https://www.hudy.cz/outdor_obuv_detska/the-north-face-chilkat-lace-ii-2t5r,100051785-demitsbrn-cubbn.html

 

https://www.hudy.cz/zimni_obuv_detska/sorel-youth-flurry,100031427-black-bright-red-15.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem si v cervnu Salomon Speedcross 3, v cervenci jsem dal cca 60-70km po Nizkejch Tatrach a boty uz byly celkem dost jety. V srpnu pak cca 50-60km po bavorskejch alpach a boty total na odpis, podrazka bez vzorku, ocko na tkanicku vypadly, bok prorizlej od kamenu. Nevim jestli jsem tyto boty zvolil do takoveho terenu spravne?

 

Kazdopadne jsem dostal penize zpatky a rad bych se zeptal jakou nizkou botu do vyse zminenych terenu koupit? Diky.

speedcross jsou závodní tenisky. takže předpokládám, žes v nich především běhal, na lehko, maximálně s malinkým běžeckým batůžkem :)

jestli sis je vzal jako treky na túry, s turistickým batohem na zádech, tak si je určitě odepsal rychleji. každá trailová teniska co jsem měl, měla podrážku, která mizela před očima. ale necelých 150 km je fakt málo, alespoň těch 400 by měly zvládnout - na druhou stranu, alpy i nízké tatry - to bylo asi dost kamene a skály? ale stejně je 150 km fakt málo. stejně tak svršek - hodně kamení, ostrých kamení... ale stejně si myslím, že by něco vydržet měla.

 

každopádně to není vhodná treková obuv.

 

jak píše moco, la sportiva boulder x - kůže toho vydrží hodně a gumová obsádka chrání od kamení. pokud je úzká, měl jsem před tím norhtface hedgehog, ty mi přišly širší a vydržely se mnou treky od alp až po norsko. a měly goretex. a hlavně mezipodešev je dělaná na jinou zátěž a vydrží mnohem mnohem déle.

 

Alasky jsou bačkůrky, u mě mají dvě vady...nubuk a širokou patu....

proč ně nubuk? mi se broušená kůže na botách na hory moc líbí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

speedcross jsou závodní tenisky. takže předpokládám, žes v nich především běhal, na lehko, maximálně s malinkým běžeckým batůžkem :)

jestli sis je vzal jako treky na túry, s turistickým batohem na zádech, tak si je určitě odepsal rychleji. každá trailová teniska co jsem měl, měla podrážku, která mizela před očima. ale necelých 150 km je fakt málo, alespoň těch 400 by měly zvládnout - na druhou stranu, alpy i nízké tatry - to bylo asi dost kamene a skály? ale stejně je 150 km fakt málo. stejně tak svršek - hodně kamení, ostrých kamení... ale stejně si myslím, že by něco vydržet měla.

 

každopádně to není vhodná treková obuv.

 

jak píše moco, la sportiva boulder x - kůže toho vydrží hodně a gumová obsádka chrání od kamení. pokud je úzká, měl jsem před tím norhtface hedgehog, ty mi přišly širší a vydržely se mnou treky od alp až po norsko. a měly goretex. a hlavně mezipodešev je dělaná na jinou zátěž a vydrží mnohem mnohem déle.

 

 

proč ně nubuk? mi se broušená kůže na botách na hory moc líbí.

Nemám to načtené do detailu, ale nubuk je ?zbytek? kůže po odříznutí té kvalitní části.

Citace z outdoor fora:

?Jo a k NUBUKU. K technologii zpracování kůže jsem před nedávnem asi na půl roku přičuchnul. Zvlastni, ze jsem slovo nubuk nikdy neslysel. Tak jsem zacal patrat, co to asi muze byt. Nakonec mi z ruznych indicii vyplynulo, ze to je honosne nazvana štípenka. (Hovězí kůže je v hřbeté části silná až 3,5 mm, tady je taky nejpevnější, nejtluščí a nejkvalitnější. Ale protože je kůže drahá, řeže se na slabší vrstvy. Z jedné kůže i 3 vrstvy! (běžně 2) Vrchní kůže je nejkvalitnější a zatraceně drahá, druhá vrstva = štípenka je méně kvalitní a podstatně levnější). A už jsme u toho. Aby to neznělo tak blbě, tak se štípence začalo říkat NUBUK a nový, na boty zaručeně nejskvělejší materiál je na světe. (pokud se dá naruby a nevybrousí = velur). Problem je v tom, že se kůži uřeže mechanicky nejodolnější vrchní vrstva, která strukturu kůže "drží pokupě". Zůstane "vlasový" spodek, který lépe dýchá, ale časem praská (v ohybech i při sebelepším mazání). Nubuk taky podstatně dříve "proteče" (hlavně když popraská :-) Rozdíl v životnosti je zhruba 1:3 (cena rozhodně ne). Jen tak pro doplnění, nubuk má na botech max. 2,6 mm X kůže klidně přes 3 mm. To je asi toliko, co jsem k tomu byl schopny zjistit a jeden z důvodů, proč se mi Nubuk na botách nelíbí. Zkušenosti toto povídání v celku potvrzují. Ale jako u všeho platí, že člověk může trefit mizernou kůži a povedený Nubuk, přeci jenom to je furt přírodní rostlý materiál. (omlouvám se za slůvko "kůže" místo "useň")?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Teda mě zatim nikdy kůže na botách nepraskla. A to jsem se s některýma botama vůbec nemazal a zažily dost nepěknýho.

Mě praskl nubuk na alaskach....po 4 měsících. Vyměnily mi je za nové a bez keců :)

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...