Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

Ano na ultra trailech, kdy jdeš hodně v tempu a záleží ti na rychlosti tak nepotrebujes GTX ani BCD kotnikáče, protože gtx to tempo ?neudýchá? a BCD obuv brzdí a tam bych věřil, že i ničí nohy.

Skoro všichni lidi, co chodí ten legendární trek z jižní do severní Ameriky (nevím přesný název), to absolvují v běžeckých botech (odrovnají dvoje)

Nemusi jit o chuzi v tempu, mne staci trochu prevyseni a goretex to neudycha, ale chapu, ze nekdo to muze mit jinak.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kriste pane, tohle je vlákno o trekových botách a ty tady píšeš o venčení psa, ultratrailech a zkoušíš nám vysvětlit že goretex a pořádných bot netřeba? Ty vole, kluci, to už je ale opravdu trochu zu viel :-) Možná na čase se vrátit k původní myšlence vlákna a to pořád zní treková obuv, tenisky jsou o pár řádků níže. A aby řeč nestála, co dělá paní na obrázku? A) Je na pěkném treku B/ Venčí pejska C) Běží ultratrail

post-364-0-60894100-1540671991_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

promin Africane, no ... 

co dela na obrazku nevim, ale rozhodne by nemela byt v tomhle vlakne, kdyz ma tenisky ;) ... tenisky prece nemuzou byt trekova obuv, to da rozum ;)

 

tak co za trekovou obuv me kluci doporucite na Rip?? pristi tyden se tam okolo budu motat, tak at jsem pripraveny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

He, a co si tak na tech nekolik dni v kopcich balis, ze mas 20kg batoh? Ja nikdy 20kg batoh nenesl, takze tady neposlouzim ...

Ale z nekolikatydennich prechodu ruznych kopcu ti nejaky uprimny nazor na vybavu klidne dam, v sobotu vecer i zadarmo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se nemusíš vůbec omlouvat, stačí vzít dvacet kilo batoh a vypadnout na několik dní do kopců. Pak mě bude docela zajímat upřímný názor na kombinaci šusťákové bundy s teniskami alá Prochy68 :-)

A Africane, co si pod tim nekolikadennim trekem mam predstavit? Kolik km? Jake previseni? Nebo si jen v tech pohorkach mam stoupnout do potoka testovat neprodysnost? Nebo v goretexove bunde pod vodopad? Bezne jsem v tomhle chodil nekolikadenni treky, mel jsem metrak 20kg bagl. Ja to nikomu nevnucuju, pisu jen, ze vic jak 40 jsem v pohorkach nedal a malokde pokud nedelas opravdu extremy bych je vyuzil. Letos mam nahamtano cca 5-6k, mozna to nema zadnou vypovidajici hodnotu, mne to malo nepripada. Jo, a ani jeden km v pohorach....
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se nemusíš vůbec omlouvat, stačí vzít dvacet kilo batoh a vypadnout na několik dní do kopců. Pak mě bude docela zajímat upřímný názor na kombinaci šusťákové bundy s teniskami alá Prochy68 :-)

Africane, naprosto bezne a pri me vaze metrak......
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja postupem casu, bo mam hnaty krive jak vztekla kolcava a zaroven citlive jak krepelci zaludek, jsem presel z vysokych bot na tenisky, ciste pro pohodli. V pohorach se vic namahaji kolena, kycle, v teniskach je chuze vic prirozenejsi, vic se zapojuje chodidlo. Do 5600 jsem v nich vylezl, bylo pod nulou, zima me trochu byla, ale ne moc. Kolem 3500-4000 jsem nosil i ten 20kg batoh a v pohode. Zajimavy je, ze behem tohohle chozeni s tezkym baglem me postupne prestaly bolet vsechny stary bolistky, dysbalance, zraneni z valky atd. Po navratu do beznyho zivota, byt myslim ze jsem velmi aktivni tvor, lec podstatnou cast dne bohuzel musim posedavat, se vetsina bebinek zase objevila. Pro me znamka idealni zateze mi velice prospivajici, v terenu kdy se musi naslapovat furt jinak.. jinac vysoky boty jsem mel s sebou tez, sedi mi Salomon XAlp anebo takovy ty vic hadrovy.. kozeny pohory ze kterych bych po 20km nebyl grogy jsem jeste neobjevil. Samozrejme kdyz je hnusne, tak se mi v teniskach uz tak nelibi.

Goretex bundu mam taky, je perfektni na takove to poprchavani, ale kdyz je poradny chcanec, tak me pod ni stejne natece, do rukavu nebo pres tlamu. Jinak taky jsem se v ni sprchoval, to je preci nutny test:)

Jinak kdyz nekdy vidim ty kriklave barevny plastovy turisty, tak se me casto zasteskne po zlatych starych casech, kdy vseci chodili v normalnich hadtech, v bavlne a na vandru se spalo pod dekou. Jasne ze funkcni hadry maji jakesi vyhody a je fsjn kdyz cloveka obleceni podrzi, ale... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A Africane, co si pod tim nekolikadennim trekem mam predstavit? Kolik km? Jake previseni? Nebo si jen v tech pohorkach mam stoupnout do potoka testovat neprodysnost? Nebo v goretexove bunde pod vodopad? Bezne jsem v tomhle chodil nekolikadenni treky, mel jsem metrak 20kg bagl. Ja to nikomu nevnucuju, pisu jen, ze vic jak 40 jsem v pohorkach nedal a malokde pokud nedelas opravdu extremy bych je vyuzil. Letos mam nahamtano cca 5-6k, mozna to nema zadnou vypovidajici hodnotu, mne to malo nepripada. Jo, a ani jeden km v pohorach....

Když nepotřebuješ pořádný boty a hadry, dáváš do to sakra málo, musíš víc zabrat chlapáku :-) Stejně tak s vybavením typu sraček Crossroad, Lídl outdoor a všechen číňan tomu podobný.... Peace :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když nepotřebuješ pořádný boty a hadry, dáváš do to sakra málo, musíš víc zabrat chlapáku :-) Stejně tak s vybavením typu sraček Crossroad, Lídl outdoor a všechen číňan tomu podobný.... Peace :-)

Zabrat nemusim, jsem se svou vybavou a kondici spokojenej, do hor a na treky chodim pro sve poteseni, dela mi to dobre na dusi a ne proto abych si udelal selficko na MontBlancu v poslednim goretexovem outfitu. JInak, venceni psa je dobra pruprava pro to se zbavit pohorek a vyzkouset tenisky :-) A hulky z Lidlu jsem taky pouzival :-) 

Jinak vazne nic ve zlem, kdyz jsem videl tvou fotku na Teplickych skalach vcera, uz to trochu chapu, mam to asi teplotne trochu jinak, ted je u me jeste cas kratasu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to čekal...selfíčko na Mont Blancu, však jenom kvůli tomu se tam přeci leze, ne, cha :-) Kvůli tomu že nás to baví to snad děláme všichni, zbytečné se handrkovat. Kolik myslíš že tam na tom kopci včera bylo, když jsme na tom teplotně jinak? Dnes to samé ale komplet v goráči, protože už to máme v kombinaci sníh, voda, kroupy....u tebe určitě už by to dnes bylo pomalu na šusťákovku :-) Ale aby jsi věděl Prochy, v žádném případě nechci aby jsi si myslel že tě urážím, kdo mě zná osobně, ví že takový kecy mám furt a že se v partě na kole, nebo už na treku rádi slovně pošťuchujeme.... U pivka si myslím, že by jsme si pokecali rozumněji, nebereš si to doufám nějak osobně, co ty eskimáku? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

He, a co si tak na tech nekolik dni v kopcich balis, ze mas 20kg batoh? Ja nikdy 20kg batoh nenesl, takze tady neposlouzim ...

Ale z nekolikatydennich prechodu ruznych kopcu ti nejaky uprimny nazor na vybavu klidne dam, v sobotu vecer i zadarmo ;)

Stačí týden lezení v Bielovodske dolině. Lezeckej matros není pod 15. Jídlo a voda na priblizeni 10. Něco na sebe, a máš 30 jak vysitejch. Stan, spacák, karimama ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...