Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

 

Mně začínají odcházet staré, dobré Reichle (dnes Mammut). O Makarách dlouho přemýšlím, ale stále jsem se nerozhodl. Kdysi, za mlada, jsem měl Popradky a proto ta nostalgie. Není už tradiční kožená pohorka překonaná, máte s Makarama osobní zkušenost? V botách bych šmatlal max. v Tatrách, Alpách, a určitě ne v zimě.

Asi 15 rokov (20?) mam model James klasik. Teda moje sa este nevolali Makara ale Podtatran, a model je to tusim James 2. Pisal som tu niekde davno o nich. Co by si rad vedel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsi s nimi spokojen, kde v nich chodíš, negativa, pozitiva,...

Na zaciatku som v nich chodil vsade, kupoval som im ale kvoli viacdennym turam v tatrach. Dovod bol hlavny - prisita podrazka. Predtym mi totiz na vysokych trezetach odpadla v tatrach podrazka, asi 3h od ciela, no nic moc.

Podtatrany som potom nosil vsade, aj na viacdnove cundre po lesoch, v dazdi, snehu, lete, zime.

Pohodlie neskutocne, noha pevna.

Nevyhoda - najma v teple - noha moc nedycha. Je to sice komplet koza, ale v Auguste pri +30 to nieje optimalne.

Nevyhoda - vaha. Na kratke tury sa mi ich uz nechce tahat.

Vsetko ostatne su vyhody. Su to topanky na cely zivot, neverim ze je mozne ich znicit. Podrazky su vymenitelne. Pri dobrom naimpregnovani (vzdy som ich napustal niecim na baze vosku, pri napustani som ich predhrieval v rure na 50° aby vosk vpil hlboko) vydrzali bez premoknutia slapat 4 dni v snehu (bez moznosti vysusenia v noci).

Ta cena sa mi zda dost dobra, vzhladom na dnesnu hodnotu penazi. Mna pred asi 15-20 rokmi stali tusim nieco cez 7tisic korun, co bolo teda hodne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já se chystám na jaro/léto pořídit nějaký botky do Tater, no dnes jsem zkoušel tyhle a sedí parádně i na mojí širokou nohu.

 

https://www.veredasport.sk/salewa-ms-mtn-trainer-mid-gtx-blacksulphur-spring

Po

Ještě bych rád vyzkoušel ty Slovenské Makara.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já se chystám na jaro/léto pořídit nějaký botky do Tater, no dnes jsem zkoušel tyhle a sedí parádně i na mojí širokou nohu.

 

https://www.veredasport.sk/salewa-ms-mtn-trainer-mid-gtx-blacksulphur-spring

Po

Ještě bych rád vyzkoušel ty Slovenské Makara.

Za mě dobrá volba. Všeobecně mám tuhle značku rád a sám mám momentálně nízké na obyč chození.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem tu resil tu upadlou podrazku vinou degenerace materialu mezipodesve, tak se to nakonec povedlo opravit. Resil to svec v Praze (Kuncaku, diky za tip) ve spolupraci se zlinakama (fa Restday), co dodali podrazku. Nastesti tam mel nahodou cestu kvuli necemu jinemu, takze jsem nemusel resit postovne.

 

Podrazka je opet vibram, ale nejaky pry pracovni, a uz nema tu problematickou PU mezipodesev, tlumeni je reseno klasicky, takovou jako plastvovitou strukturou.

 

Boty sedi stejne, uz jsem na nich dal cca 15km v Praze - Šárce a Babě, takze i skaly a docela drzkopady nahoru-dolu a zatim to neupadlo :-)

 

Komfort je mirne horsi, clovek to ke konci dne prece jen citi paty, asi tam dam lepsi vlozku.

 

Celkove za 1500 Kc spokojenost, snad to aspon par sezon vydrzi.

 

post-22024-0-45883700-1581688001_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tento tyden jsem v akci koupil dvoje boty Lowa taurus ii gtx mid a Sorel madson hiker. Za predpokladu ze budou oboje sedet ktere mam nechat? Pouziti bude na bezne prochazky, hlavne pokud bude mokro a parkrat do roka nejaky kopecek. Jinak mam nizke promokave pohorky.

 

Lowa + goretex

Sorel + vzhled (drazsi asi o 400)

 

Dik za rady

post-63408-0-03471100-1584618216_thumb.jpg

post-63408-0-81845200-1584618221_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevite nekdo prosim zda se nekde v CR daji vyzkouset Danner boots? 

 

https://gearmoose.com/wp-content/uploads/2019/05/danner-600-mountain-boots.jpg

 

Libi se mi dlouhodobe Danner mountain 600 ale jeste se mi nepovedlo najit jestli je nekdo prodava v CR a nechce se mi objednavat bez vyzkouseni. Docela se divim kolik lidi tady objednava bez zkouseni, ted jsem byl treba zkouset Merell Moab 2 a moje normalni velikost 43 mi byla velka (nebo mala, ted si nepamatuju presne) o cele cislo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Lowa Taurus už používám druhou sezónu. Ideál na naše hory, používám je na čundry pod širákem. 20 km chůze bez problémů, občas jsem s nimi i běžel a ok. Podrážka ani tvrdá ani měkká, celkově stabilní pohodlná bota i k těžšímu batohu. Do Tater bych v nich nelezl, ale k tomu určené nejsou. Na mokrém šutru si v nich nejsem až tak jistý, na sněhu kloužou. Spíše třísezonní bota. Membrána zatím nezklamala - občas jsem žuchnul do nějakého toho potoka nebo rašeliniště a ok. Dával jsem za ně něco přes dvojku a z mé strany jednoznačně spokojenost. Taková armádně-čundrácká bota, předvoj Zephyru, řekl bych.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam prave Lowa Zephyr nekdy od pred vanoc. Trochu jsem v tom neco nachodil, prijemna bota. Mozna bych byl radsi, kdyby byla kapku sirsi.

 

Zatim jedina vyhrada je ohledne podrazky. Jak pise Luidis o mokrych sutrech, tak Zephyr ma podobny problem. Nejhorsi je ale ve meste, kdyz jsou chodniky poskladane z takovych tech malych kosticek. To je jak na lede, malem jsem se poprve zabil. Jinak jsem v Zephyrech sel par kilaku i ve snehu a tragedie to rozhodne nebyla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...