Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

A to je fakt lepšie, ako si jednoducho kúpiť nepremokavé topánky?
To jeste nevim ale chci vyzkouset.Na tyden uz nejezdim a na dve noci by to mohlo jit prezit, snad..Ale taky mam strach aby to pak celej den necvachtalo kdyz ta bota nasakne a bude porad lejt treba..


Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, wawrik napsal:

A to je fakt lepšie, ako si jednoducho kúpiť nepremokavé topánky? :o

Tak ja to mam treba tak, ze jak mam ty ruzne ....texy nebo kuzi, tak na treku cca 40+ km (zalezi na teplote), uz silene trpim na puchyre.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skúšal si aj niektoré z tých moderných hifi konštrukcií? Napríklad LaSportiva Trango Cube, tenkostenná topánka s membránou a exoskeletom. Ak trpíš na nadmerné potenie/zaparenie nôh a bezmebránové boty ti fungujú, táto by mohla tiež.  Plus je výhoda, že keď ti premoknú alebo sa namočia (ako mne pri prepadnutí do potoka), dajú sa pomerne ľahko vysušiť „termoforom“ aj pri -8 °C.

Cube_low.jpg.8a3984605054d03c990a755d937a036d.jpg

Ale uznávam, že dať 250 € za topánku s neistým výsledkom nie je úplne riešenie pre každého...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No asi tak, tyhle prachy nedam. Boty jsou u mne rychloobratkove zbozi a nez davat rocne 20k + jen za trekove boty, to radsi snesu sem tam ty puchyre.
Nehlede na to, ze kdyz konecne vychytam vyhovujici boty a koupim si treba dva pary, tak jejich inovovany nastupce me zpravidla uz nevyhovuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 hours ago, wawrik said:

Skúšal si aj niektoré z tých moderných hifi konštrukcií? Napríklad LaSportiva Trango Cube, tenkostenná topánka s membránou a exoskeletom. Ak trpíš na nadmerné potenie/zaparenie nôh a bezmebránové boty ti fungujú, táto by mohla tiež.  Plus je výhoda, že keď ti premoknú alebo sa namočia (ako mne pri prepadnutí do potoka), dajú sa pomerne ľahko vysušiť „termoforom“ aj pri -8 °C.

Ale uznávam, že dať 250 € za topánku s neistým výsledkom nie je úplne riešenie pre každého...

To je super bota a už dlouhou dobu ji chci, když já ne a ne toho jejího předchůdce zničit, kdyby my do ní aspoň začalo téct :D Ale dlouhá léta velká spokojenost....

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 4. 2020 v 19:03, Koumes napsal:

Ty Milletky jsem měl, seděly super, ale během měsíce a půl totálně rozpadlá podšívka paty. Reklamace proběhla hladce, znova už bych do nich nešel. Četl jsem to v recenzích, a nechtěl věřit. Škoda, byla to fajn bota...

Díky za komentář! Řadu dostupných recenzí či jen poznatků jsem už před tím proletěl. Především pak na La Sportiva Boulder X či Scarpa Crux, nebo přímo jejich srovnání. Boulder X jsou oproti Crux (poslední verze) ždibec užší ve špičce, mají pevnější podrážku, zároveň ale méně trvanlivou Vibram vrstvu. Podrážka u Crux se na skalnatém povrchu víc žvýká do stran, u Boulder X je větší pocit stability. Crux jsou pohodlnější na běžné chození. Celková životnost hovoří více pro Crux. Oboje jsou dost oblíbené, respektované, i když každá je trošku jiná. Záleží na preferencích a samozřejmě na tom, komu co víc sedne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, marosh napsal:

Scarpa Crux mám  a spokojenost. Ale nejsem žádný trhač skal, sem tam se někde projdu. Opravdu jsou pohodlné i na běžné nošení. Dal jsem s nimi nějaké procházky v Beskydech a jedno letní chození v Dolomitech a v pohodě.

Mám to aktuálně stejně, jako s tím chozením. Jinak je mám je asi 3 roky, manželka o rok míň a oba velká spokojenost. Klidně bych je koupil znova, akorát jsem koukal, že už je model II., nevím jestli ten předchozí se ještě dělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, walter10 napsal:

Díky za komentář! Řadu dostupných recenzí či jen poznatků jsem už před tím proletěl. Především pak na La Sportiva Boulder X či Scarpa Crux, nebo přímo jejich srovnání. Boulder X jsou oproti Crux (poslední verze) ždibec užší ve špičce, mají pevnější podrážku, zároveň ale méně trvanlivou Vibram vrstvu. Podrážka u Crux se na skalnatém povrchu víc žvýká do stran, u Boulder X je větší pocit stability. Crux jsou pohodlnější na běžné chození. Celková životnost hovoří více pro Crux. Oboje jsou dost oblíbené, respektované, i když každá je trošku jiná. Záleží na preferencích a samozřejmě na tom, komu co víc sedne. 

No, co se životnosti týče, tak osobně Lasporiva boulder převyšuje Scarpy zen. A to tak že je to neporovnatelně. Ty boty jsou lepší úplně ve všem, viz můj starší koment. Možná na celodenní městské nošení budou ty cruxy pohodlnější, ale i v boulderech se celý den dá vydržet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám LS Hyper GTX nízké, už jsem to tu psal. Kupoval jsem je myslím někdy v roce 2012 max. A mám je doteď, už je nosím do dílny a kolem komína na práci nebo se psem, a pořad drží. I vodu vydrží, ale já je dřív pravidelně impregnoval. Až doslouzi tak je buď koupím znovu nebo nějaký jiný model LS. 
 

a to jsem chtěl původně Salewy co jsem viděl na kamosovi v Arcu na výletě :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

La Sportiva má obecně dobré věci, co jsem od známých slyšel, tak i skialpové vybavení umí parádně. Když jsem byl minulý týden v Beskydech, tak každý pátý měl la Sportiva na nohou (tenisky) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

18 minutes ago, Oplt said:

Garmont stojí za prd už celkem dlouho.

Tak ono i Asolo se nějak léta nezlepšuje, ba naopak Raichle co je pod Mammutem prý začíná držet....pamatuji dodnes když jsem měl od nich botku za tři litry přesně půl roku a šla do popelnice. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě dřív vydržely Garmonty i dva roky, ale dnes je to bída. Docela drží Keen sandále, ale také šli s kvalitou dolů. Teď jedu většinou gore Merrell v levnějšim provedení a cca rok zvládnou. Pamatuji ještě kdysi jsem měl gore Lowa a ty byly opradu super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si na Salewy nemůžu stěžovat. Mám MTN Trainer GTX už asi 4 roky, šlapou skoro každý den. V pralese na Borneu mi zrezly všechny nejty a oloupala se z nich barva a podrážky už taky nemaj původní míry. Ale co se týče švů a lepení tak vše na 100%. Teď jsem akorát vyměnil tkaničky.

Navíc u nás stojej cca. 4.000,- CZK, ale na německým Amazonu se dají sehant kolem 1.800,- CZK. Za ty prachy super boty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stare

16 minutes ago, Tomas_2002 said:

Já si na Salewy nemůžu stěžovat. Mám MTN Trainer GTX už asi 4 roky, šlapou skoro každý den. V pralese na Borneu mi zrezly všechny nejty a oloupala se z nich barva a podrážky už taky nemaj původní míry. Ale co se týče švů a lepení tak vše na 100%. Teď jsem akorát vyměnil tkaničky.

Navíc u nás stojej cca. 4.000,- CZK, ale na německým Amazonu se dají sehant kolem 1.800,- CZK. Za ty prachy super boty.

Starej model ještě s původním logem ještě docela šel, vydržel mi na Salewu docela dlouho kolem tří let. Nový je jeden velký průšvih, jak jsem již psal. Prodejce mi říkal, že má reklamací až nad hlavu, špagetky nemakaj, no tak jsem si to zašil, zalepil sám, ale bota za čtyřku v čudu během pěti měsíců nic moc tedy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co se týká bot, tak dlouhodobě jsem (z hlediska kvality) spokojen s koženou produkcí firmy Meindl,

sandále jsem všem doporučoval Keen, ale prostě to šlo kvalitativně dolu :(((

asi nakonec stejně zůstanu u nich, protože koukám na la sportivy (také doporučuji), ale nemůžu najít žádnou "hodně děravou" ve smyslu "jako sandál - prostě vzdušná bota :((

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...