Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

pocení nohy kvůli gtx lze celkem dobře eliminovat kvalitními ponožkami které tu vlhkost transportují do podšívky boty, nicméně teplo to nepřenese
Tak tohle u mě nefunguje, ani merino, ani dvě vrstvy a to u dlouhejch treku měním ponožky co 10km. Jen snad antiperspirant jsem ještě nezkoušel.

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Svätá pravda Merino. Ja osobne už iné ako merinové ponožky nepoužívam nikde, ani na bežné nosenie.

Kde a jaky standardne kupujete? Uvital bych nejakej tip :) Zadaval sem to minuly Vanoce za ukol ostatnim v rodine a dostal sem jen jakejsi mix trosky merina s dalsima primesema a neprijde mi to to pravy orechovy. Takze bych sobe a zene rad poridil neco lepsiho.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já nosím tři páry trekových ponožek Bridgedale (na střídačku) už, jářku, nějakých 8 let a jsou nezničitelné, ty peníze za ně se vyplatily. Samozřejmě už pár let nefungují jak by asi měly :) 

Ale na hory teď hodně nosím podkolenky od české firmy VOOX, nejsou samozřejmě merino, ale jsou pohodlné, nedělají puchýře a nemám spojené nohy nebo alespoň nemám pocit, že mám spojené nohy. Používám je teď hlavně na lední hokej do bruslí a jsou super. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Happy88 napsal:

Kde a jaky standardne kupujete? Uvital bych nejakej tip :) Zadaval sem to minuly Vanoce za ukol ostatnim v rodine a dostal sem jen jakejsi mix trosky merina s dalsima primesema a neprijde mi to to pravy orechovy. Takze bych sobe a zene rad poridil neco lepsiho.

Každému vyhovuje niečo iné a iná značka. Mne sa na turistiku osvedčili Smartwool Higing Heavy (ďaleko najlepšie), prípadne veľmi podobne tkané aj vyzerajúce Teko. Teraz som v miestnom veľkoobchode (Costco) našiel trekové ponožky rovnakého zloženia, tkania aj výzoru ako tieto spomínané, šesťkusové balenie za zhruba rovnakú cenu ako jedny od Smartwoolu, tak nosím tie. Zloženie je okolo 70 % merino, zvyšok nylon a elastan. Inak zloženie sa aj u značkových výrobkov v priebehu času mení.

Nevyhovujú mi Lorpen, Northman alebo Icebreaker, a úplne najhoršie ponožky, čo som kedy mal, boli tuším Bridgedale Summit, tie som po pár noseniach daroval. Ale zasa iným vyhovuje a prisahajú na ne. Jednoducho, metóde pokus-omyl sa nevyhneš.

Na bežné nosenie som po dobrých skúsenostiach skúšal tenšie Smartwool zo série Phd, tiež okolo 60-70 % merina, ale strašne rýchlo sa predierali. Skončil som pri značke Darn Tough Hiker 1/4 a ľahké 1/4. Merina majú menej, okolo 60 %, zvyšok nylon a lycra, najmä v tých problémových častiach pod a za pätou. Nefungujú až tak dobre ako Smartwooly, na druhej strane je rozdiel minimálny a hlavne - majú doživotnú záruku. Kúpil som pár na skúšku asi pred piatimi rokmi, funguje doteraz bez známky používania, a potom som dokúpil ďalšie.

Ako som si vychytal konkrétne značky a modely, odvtedy ponožky neriešim a len ich točím. V princípe by som u trekových ponožiek nešiel pod 65-70 % merina, lepšie okolo 72-75 %.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U těch fuseklí to je asi fakt složitý, triko z Merina je pro mne nezbytné skoro celou zimu a na jakýkoli pohyb. Ponožky jsem zkoušel různý a lepší než Merino jsou pro mne obyčejné vlněné CATy, sada 3 kusů za 10 euro ze samoobsluy v DDR (Real). Zatím jsem nenašel lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...
před 4 minutami, DavidLC napsal:

AKYRA GTX, jen fotím blbě, pak se nemůžu divit když žádný hodinky ne neprodám 🙂

Jako že ta podrážka tedy nemá dvacet centimetrů? Škoda.. :lol2: La Sportiva je super, myslím že budeš spokojený. 

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, African napsal:

Jako že ta podrážka tedy nemá dvacet centimetrů? Škoda.. :lol2: La Sportiva je super, myslím že budeš spokojený. 

Podpatky do terénu, to jsem vždycky chtěl 🙂

Pevně doufám, mám od nich MUTANT a paráda. Chtěl jsem něco do mokra. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak jsem úspěšně vyreklamoval špatnou kůži na Hanwag Tatra II, zítra jdu koupit Meindly Island. Do nubuku už se mi moc nechce jít, ale vím, že Islandy mi sedí dobře, tak je vezmu na milost a dám šanci možná lepšímu nubuku.

Jestli mi do dvou let popraskají i Islandy, tak jedu do Zlína pro Makary 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby někdo sháněl pořádný boty do města (hor) civilního vzhledu, tak já mám favorita. Kdybych neměl Red Wing, tak bych je zkusil. 

https://www.calzaturedallape.it/prodotti/tradizionali/scarponi-montagna-rocchetta-detail

 

 

Snímek obrazovky 2020-09-25 v 8.27.35.png

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, moco napsal:

Kdyby někdo sháněl pořádný boty do města (hor) civilního vzhledu, tak já mám favorita. Kdybych neměl Red Wing, tak bych je zkusil. 

https://www.calzaturedallape.it/prodotti/tradizionali/scarponi-montagna-rocchetta-detail

A k tomu Messnerovic o něco posunutý práh bolesti :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...