Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já Zamberlan viděl jednu dobu v Rock Pointu, prodávali model s klasickou konstrukcí a byly velmi pěkné a zpracovaní bylo good. Obecně Zamberlan je jedna z těch lepších značek, takže pokud ti sednou, tak se nemáš čeho bát.

 Zkus mrknout na outdoor forum http://www.outdoorforum.cz/search.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moco, děkuji za info.

Zkoušel jsem u kamaráda 760 Steep, váhá, že se jich zbaví. Velikost 47. Nosívám 46 a byly mi akorát. Jsou pohodlné až bačkoroidní. Spíš slabší B. Černá bsázka je nubuk, dle fotek se tváří na gumu. Váha trochu méně než by člověk čekal. Také mají na mne dost švů, málo kůže a nemají gumovou obsázku.

Doporučil bych je určitě do českých hor v horších klima podmínkách.

Dotaz:

dělají se dnes ještě kožené pohorky v kategorii B s gumovou obsázkou, rozumnou váhou a komfortem (něco jako Meindl Island..) bez GTX?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Radek.VV napsal:

Ahoj. Má někdo zkušenost s botama Garmont? Konkrétně Nebraska https://m.heureka.cz/panska-obuv/garmont-nebraska-gtx/ ?

Podobné jsem kupoval před cca 15 lety, vydržely fest dlouho, vlastně je pořád mám jako pracovní,ale nevím jak jsou na tom s kvalitou teď. 

 

Nebrasky jsem měl taky, byly v pohodě. Obecně šla kvalita kůže u většiny výrobců dolů, ale to je spíše vina dodavatelů a rychle vykrmených krav 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

manzelce vydrzely pohorky do garmontu skoro deset let, nez se vydrolila polyuretanova tlumici vrstva... jinak by asi fungovaly dal. (edit. mozna to byly i ty nebrasky, damska verze, ale teda o dost starsi model)
tata si od nich poridil nejake nizke trekove boty, ktere ale strasne saly vodu (podrazka se chovala jak houba)

Upraveno uživatelem Anela
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Radek.VV napsal:

Ahoj. Má někdo zkušenost s botama Garmont? Konkrétně Nebraska https://m.heureka.cz/panska-obuv/garmont-nebraska-gtx/ ?

Podobné jsem kupoval před cca 15 lety, vydržely fest dlouho, vlastně je pořád mám jako pracovní,ale nevím jak jsou na tom s kvalitou teď. 

 

Ahoj Radku, mám je už 3 roky a naprostá spokojenost ( vybral jsem si je tedy dohromady ze 3 párů ), ale nemůžu si zatím stěžovat ( 2x Albánie, 1x Tatry, 2x Krkonoše a Brdy skoro ob týden ).  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po 3 týdnech...
Před hodinou, Prochy68 napsal:

Ahoj, nedavno tu v nejakem vlakne probehlo neco ohledne Lowa Zephyr takze je tu urcite nekdo ma, zvazuju nakup. Jak jsou na tom s velikostma, odpovidaji +- beznemu cislovani? Diky.

Tady mrkni na tabulku na udaj "mondo point" (=délka stélky), změř si chodidlo, přičti 1- 1,5 cm, srovnej to s "mondo pointem" a z tabulky vyčti příslušnou velikost. 

Jinak bacha, podrážka je celkem klouzavá už na mokrém šutru (kostkách). 

sizechart_lowa.jpg

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po poslednom brodení sa Suchou Belou (ktorá ale vôbec nebola suchá),

IMGP5143s.thumb.JPG.aeb1b1a26316e467e739522fa21a90ca.JPG 

som sa rozhodol že strašne nutne potrebujem poriadne obutie na tej jeden výročný výlet. Tak nejako som cítil, že Salomony zo Sportisima (nič proti Sportisimu, dosaďte si sem akýkoľvek obdobný reťazec) šité vo Vietname či Kambodži ma neuspokoja, nuž zalovil som v lokálnych vodách.

Začiatkom týždňa mi prišli (v nedeľu večer objednané, v utorok ráno doma) Ural Pro od BOSP, https://bosp.sk/produkt/ural-pro, a prvé dojmy sú viac než dobré. Nakupovať obuv cez internet je risky business, kvôli veľkosti a kopytu, tu som bol príjemne prekvapený. To čo deklarujú na stránke platí, veľkosti proti zmeranej dĺžke chodidla sedia. (Kupoval som aj iný model pre dcéru, s ktorou mám vždy problém - štandardne vyskúšame 80% modelov v predajni, privedieme obsluhu do stavu zúfalstva alebo tupej apatie, a odchádzame bez nových topánok. Tu je s topánkami spokojná, sedia.) Topánka je v prednej časti dostatočne široká, podpora päty a strednej časti chodidla veľmi dobrá, niekto nad kopytom rozhodne rozmýšľal. Bota je dosť pevná, prvý pocit je: lyžiarka, ale v členku je dostatočne flexibilná a ťažkú a tvrdú topánku veľmi pohodlná. Kvalita spracovania vyzerá byť veľmi dobrá.

Toľko prvé dojmy z obývačky, budem musieť ich zobrať do im prirodzeného prostredia, tam sa bude lámať chlieb,ale nádeje sú veľké ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S BOSP mám len najlepšie skúsenosti. Mám od nich dvoje topánky už 10 rokov. Ešte neboli taký známy ako sú teraz šili len zakazkovovo pre vojsko, políciu. Podrážky my síce zvetrali ale 10 rokov je slušné. Najlepšie je na tom, že my ich vymenili a topánky ako nové. Čiže majú aj pozáručný servis čo je veľké plus. K topánkam aj nové šnúrky a vložky zadarmo. Idú dobrým smerom, len nech im ten entuziazmus ostane ešte dlho.

Odoslané z MI 6 pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám k nim od výrobcu impregnáciu na báze vody s obsahom modifikovaných reaktívnych silikónových polymérov na obuv s membránou, znie to strašne učene (alebo ako veľmi premyslená nadávka) 😆, ale vraj neznižuje priepustnosť vodných pár.

Toť otázka, kedy koženú obuv voskovať?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...