Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

před 32 minutami, kolky87 napsal:

S BOSP mám len najlepšie skúsenosti. Mám od nich dvoje topánky už 10 rokov. Ešte neboli taký známy ako sú teraz šili len zakazkovovo pre vojsko, políciu. Podrážky my síce zvetrali ale 10 rokov je slušné. Najlepšie je na tom, že my ich vymenili a topánky ako nové. Čiže majú aj pozáručný servis čo je veľké plus. K topánkam aj nové šnúrky a vložky zadarmo. Idú dobrým smerom, len nech im ten entuziazmus ostane ešte dlho.

Odoslané z MI 6 pomocou Tapatalku
 

To sa dobre počúva. Mám z nich dobrý pocit, a principiálne radšej podporím firmy doma (v Československu) ako na ďalekom východe.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mám k nim od výrobcu impregnáciu na báze vody s obsahom modifikovaných reaktívnych silikónových polymérov na obuv s membránou, znie to strašne učene (alebo ako veľmi premyslená nadávka) , ale vraj neznižuje priepustnosť vodných pár.
Toť otázka, kedy koženú obuv voskovať?
K téme koža a voskovanie my dosť pomohol tento článok.
http://bushcraftportal.cz/2015/05/pece-o-kozene-boty/

Ural pro grizzly som držal v ruke a topánka porovnateľná s meindlom. Keby som nekupoval nedávno meindl Island tak by som šiel určite do Uralu. U nás som ich našiel v jednej predajni pracovných odevov. Čo je asi aj raritka keďže nemajú ani kamennú predajňu. Manager predajne my dokonca povedal, že vie vybaviť aj lacnejšie ako to predávajú na ich e-shope to som len zíral

Odoslané z MI 6 pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na jaro jdu vyzkoušet tohle, už jsem vyhodil dva litry za větší blbosti...
https://www.zdapartizanske.sk/turisticka-obuv
Tak o tomto projekte som nepočul ....nevyzerajú zle. Stále ma tešia domáce produkty.
Dokonca mám doma aj topánky botas. Zaujímavý ich príbeh znovuzrodenia.

Odoslané z MI 6 pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, kolky87 napsal:

K téme koža a voskovanie my dosť pomohol tento článok.
http://bushcraftportal.cz/2015/05/pece-o-kozene-boty/

Ural pro grizzly som držal v ruke a topánka porovnateľná s meindlom. Keby som nekupoval nedávno meindl Island tak by som šiel určite do Uralu. U nás som ich našiel v jednej predajni pracovných odevov. Čo je asi aj raritka keďže nemajú ani kamennú predajňu. Manager predajne my dokonca povedal, že vie vybaviť aj lacnejšie ako to predávajú na ich e-shope to som len zíral emoji38.png

Odoslané z MI 6 pomocou Tapatalku
 

Ďakujem, článok si odkladám.

Ja som pravidelne natieral a leštil len kanady,  krém sme myslím fasovali, ale čo v ňom bolo, netuším. A bolo to dávno... 😢

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby jsi viděl, že je kůže suchá, tak doporučuji jemný film za studena nějakým kondicionérem... já použil opěvovaný Limmer  a na impregnaci je hodně chválený sprej Cherry Blossom

 

PS: je to strašná alchimie, četl jsem o tom desítky diskuzí na Outdoor-forum.cz 🙂

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, krtenek napsal:

Viz @kolky87

Vosk až nebude fungovat membrána. Do té doby stačí výživa - kondicionér na kůži.

 

před 2 minutami, moco napsal:

Kdyby jsi viděl, že je kůže suchá, tak doporučuji jemný film za studena nějakým kondicionérem... já použil opěvovaný Limmer  a na impregnaci je hodně chválený sprej Cherry Blossom

Vďaka, páni, odporúčania ukladám. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@moco Záleží, aký terén. Na prašan mám jednoduché a skvelé snežnice z Lidlu, ale už dlho som ich tam nevidel. Ak niečo technickejšie, kde budeš mať prudšie svahy smerom nadol, tak dosť odporúčam TSL438 s prešľapom - to znamená, že päta ti môže ísť pod rovinu snežnice. Dolu svahom potom nemusíš mať stále pokrčené kolená ako idiot. Sú aj dosť ľahké. Nevýhoda je, že potom horšie nesú na prašane, lebo nosná plocha je menšia. tsl_outdoor_-_418_438_up_down_grip_claws

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuje několik místních chronomagorů, momentka je 3 roky zpátky,  Jeseníky a se mnou tam ještě byli Melly, Roura74, Long a nejsem si jistý jestli jsem někoho nevynechal? ;)

 

2020-12-05 12.30.49.png

2020-12-05 12.30.25.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 51 minutami, wawrik napsal:

@moco Záleží, aký terén. Na prašan mám jednoduché a skvelé snežnice z Lidlu, ale už dlho som ich tam nevidel. Ak niečo technickejšie, kde budeš mať prudšie svahy smerom nadol, tak dosť odporúčam TSL438 s prešľapom - to znamená, že päta ti môže ísť pod rovinu snežnice. Dolu svahom potom nemusíš mať stále pokrčené kolená ako idiot. Sú aj dosť ľahké. Nevýhoda je, že potom horšie nesú na prašane, lebo nosná plocha je menšia. 

Ty 438 vypadají fajn, jenže já mám boty 47EU a co jsem zběžně koukal, tak všude jsou ty 438 jen do 46EU.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@moco Ak ozaj chceš snežnice s dierou na pätu, myslím, že iné neexistujú, alebo aspoň pred pár rokmi neexistovali. Budeš to musieť vyskúšať, pri tých hraničných veľkostiach dosť záleží na veľkosti a tvare podrážky, takže čisto teoreticky by tam vliezť mohla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Kluk má tady ty prďácký Grisporty a tak nějak přemýšlím, že dám po letech šanci nějaké kožené botce zase, parádně se udržují. A kdy jako už trochu napadne sníh? Tohle už se nedá, vždyť to je den co den kluk jak dobytek od hlavy až k patě, po kom jenom může být :D

_20201223_163618.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluk má tady ty prďácký Grisporty a tak nějak přemýšlím, že dám po letech šanci nějaké kožené botce zase, parádně se udržují. A kdy jako už trochu napadne sníh? Tohle už se nedá, vždyť to je den co den kluk jak dobytek od hlavy až k patě, po kom jenom může být 
_20201223_163618.thumb.jpg.f114a756e5dfbdb9d0d122ccbedacc40.jpg

Nedam dopustit na Alasky od Hanwagu


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...