Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

před 4 minutami, liskus napsal:


Nedam dopustit na Alasky od Hanwaguemoji106.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mrknu na ně, asi to chce z nějakou membránou že? Kůže, i přes to že bude dobře impregnovaná asi pustí vlhkost co? Je to jen rychlý nápad, protože se mi opravdu dobře mejou :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 32 minutami, African napsal:

Mrknu na ně, asi to chce z nějakou membránou že? Kůže, i přes to že bude dobře impregnovaná asi pustí vlhkost co? Je to jen rychlý nápad, protože se mi opravdu dobře mejou :D

Ee. Pusti, ale po 3 dnoch nonstop pochodu cez sneh, ktory obrusi vosk/impregnaciu. Ja osobne radsej (ak uz koza, teda tazka topanka) poriadne impregnovat (v rure pri 60 stupnoch), to sa mi daaaavno osvedcilo a s Popradkami (dnes Makara) som chodil tyzden po zasnezenych tatrach. Prve 3 dni aj v snehu OK, potom to vyzaduje udrzbu. Ak spis v stane, problem... .

Ale ak ta uz prachy nepalia, co asi nie, tak lahke goretexy na 2 roky su uz asi viac "in" a pohodlnejsie. Malokto chce rozsliapavat 1kg kozenu botu 500 kilometrov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, eskimak napsal:

Ee. Pusti, ale po 3 dnoch nonstop pochodu cez sneh, ktory obrusi vosk/impregnaciu. Ja osobne radsej (ak uz koza, teda tazka topanka) poriadne impregnovat (v rure pri 60 stupnoch), to sa mi daaaavno osvedcilo a s Popradkami (dnes Makara) som chodil tyzden po zasnezenych tatrach. Prve 3 dni aj v snehu OK, potom to vyzaduje udrzbu. Ak spis v stane, problem... .

Ale ak ta uz prachy nepalia, co asi nie, tak lahke goretexy na 2 roky su uz asi viac "in" a pohodlnejsie. Malokto chce rozsliapavat 1kg kozenu botu 500 kilometrov.

Jasný, jsem si tak nějak myslel, díky za postřeh. Já bych si je nechal na blbnutí kolem baráku, takže by to asi šlo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mrknu na ně, asi to chce z nějakou membránou že? Kůže, i přes to že bude dobře impregnovaná asi pustí vlhkost co? Je to jen rychlý nápad, protože se mi opravdu dobře mejou 

Alasky jsou kombinace Nubuk a gtx membrana


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám druhou sezonu Meindly Vakuum GTX - na ty procházky po lese (a kolem baráku) ideální. Je to kategorie B/C a Alasky jsou určitě C - jsou i robustnější a mají i vyšší komín. Záleží, co s nimi zamýšlíš chodit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, liskus napsal:


Alasky jsou kombinace Nubuk a gtx membranaemoji106.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Alaska bude super bota, ale už je opravdu dělaná na serióznější náročnou turistiku, kde už mám vychytané svoje boty. Kolem baráku, a na nějaké to blbnutí ve skalách to chce asi nějakou odlehčenou verzi.... Ale Alaska pecka, koukám že ji využívá i ČR horská služba, to je německá značka? Asi by bohatě stačili tady ty Aku nebo tak něco podobného... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, Radek Cigi napsal:

Já mám druhou sezonu Meindly Vakuum GTX - na ty procházky po lese (a kolem baráku) ideální. Je to kategorie B/C a Alasky jsou určitě C - jsou i robustnější a mají i vyšší komín. Záleží, co s nimi zamýšlíš chodit.

Meindl je mě také hodně sympatický  klidně bych od nich něco zkusil...

https://www.4camping.cz/p/panske-boty-meindl-adamello-gtx/

Aku jsem myslel tyto, zapomněl jsem dát odkaz. 

https://www.kbsport.cz/zbozi-aku-tribute-ii-gtx-hneda-detail-92877

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jen kolem baráku, vzal bych kůži bez membrány, třeba poctivy trekovky Garmisch 520 za tasku hrušek. Někdo, tuším že Zrno je tu doporučoval, tak jsem je vzal na zkoušku a za ty prachy spokojenost, nečekej ale vypolstrovany bačkory

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alaska bude super bota, ale už je opravdu dělaná na serióznější náročnou turistiku, kde už mám vychytané svoje boty. Kolem baráku, a na nějaké to blbnutí ve skalách to chce asi nějakou odlehčenou verzi.... Ale Alaska pecka, koukám že ji využívá i ČR horská služba, to je německá značka? Asi by bohatě stačili tady ty Aku nebo tak něco podobného... 

Jojo nemecka, jeden bracha vlastni HanWag a druhy Lowu
Tak v tom pripade bych vzal asi nejaky Garmonty


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, African napsal:

Alaska bude super bota, ale už je opravdu dělaná na serióznější náročnou turistiku, kde už mám vychytané svoje boty. Kolem baráku, a na nějaké to blbnutí ve skalách to chce asi nějakou odlehčenou verzi.... Ale Alaska pecka, koukám že ji využívá i ČR horská služba, to je německá značka? Asi by bohatě stačili tady ty Aku nebo tak něco podobného... 

Ano, Hanwag, Lowa i Meindl jsou německé značky. Hanwag (HANs WAGner) a Lowa (LOrenz WAgner) byli snad bratři.

Afri, ty Vakuum by ti mohli vyhovovat, oproti Alaskám nižší, poddajnější, ale stále robustní,  pevné, kvalitní a hlavně neuvěřitelně pohodlné.

Liskus byl rychlejší 😉

Upraveno uživatelem Radek Cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, Hanwag, Lowa i Meindl jsou německé značky. Hanwag (HANs WAGner) a Lowa (LOrenz WAgner) byli snad bratři.
Afri, ty Vakuum by ti mohli vyhovovat, oproti Alaskám nižší, poddajnější, ale stále robustní,  pevné, kvalitní a hlavně neuvěřitelně pohodlné.
Liskus byl rychlejší

Byli bratri:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam už něco nachozeno (hanwag tatra, hanwag bergler) a pokud bych řešil novy, coz diky bohu nemusím, pac tyhle drží už min 7 let, tak jdu do kůže, kašlu na gorac (ten je tam taky jen na par set km) a ještě, zda jde vyměnit podrážka... ale na chození kolem baráku to je asi overkill... když jim dáš dobrou výživu/impregnaci (např. krém od limmera), tak máš vystaráno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@African Jestli nepotřebuješ vyšší komín, tak já doporučuji parádně sedící Hanwag Tatra, ty tě uspokojí. Ale bacha na tu impregnaci, je to teď velká alchymie, protože kůže už je na hovno, tak to chce větší péči. Když dáš vosk a "zapečeš" ho do boty, tak ti přes ten nubuk projde až na GTX a zesere ti celou membránu, která přestane fungovat a získáš tím drahé gumáky. Takové "moderní" kožené boty bych nevoskoval doslova, ale používal bych pouze kondicionér v podobě Limmer https://www.bushcraftshop.cz/1470-limmer-boot-grease-impregnacni-kondicioner-na-kuzi nebo https://shop.festovni-veci.cz/cs/domu/45-100-kondicioner-na-kozenou-obuv.html   

Takové boty se impregnují hlavně sprejem https://www.hudy.cz/ultra-repel-200-ml?size=6667, výše zmíněné kondicionéry bych použil jen v případě, kdy máš pocit, že kůže začíná schnout. Pokud bota začne sát vodu (netvoří se kapičky na povrchu), tak hned impregnaci ve spreji (ta postovaná je jedna z nejlepších u nás na trhu)

Hlavně se vyvaruj vosku typu SnoSeal, tím jsem si odrovnal jedny Alasky, které praskly, taky mojí neznalostí, protože jsem voskoval moc často, ale hlavně ten vosk zapatlá póry a nepromastí kůži v celé škále a kůže vyschne prakticky zevnitř a praskne.

Pokud je kůže nových bot suchá, dáš Limmer jemnou vrstvu, jakmile při pokojové teplotě nasákne (24h), tak potom (klidně po pár vycházkách) bych dal ten Cherry sprej (jeden sprej na jeden pár bot celý vystříkat po vrstvách 10min. pauza). 

Pozor, neplést si impregnaci kožených bot bez membrány (Popradky, Makara, apod.), tam to funguje jinak, tam se tepelně zapracuje kvalitní vosk a je to ku prospěchu věci.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, African napsal:

Alaska bude super bota, ale už je opravdu dělaná na serióznější náročnou turistiku, kde už mám vychytané svoje boty. Kolem baráku, a na nějaké to blbnutí ve skalách to chce asi nějakou odlehčenou verzi.... Ale Alaska pecka, koukám že ji využívá i ČR horská služba, to je německá značka? Asi by bohatě stačili tady ty Aku nebo tak něco podobného... 

Alasky jsou super, ale mají, pro mě, nesmyslné kopyto, kdy jsou široké v patě a zužují se ve špičce. Takové Meind Island mají kopyto super, pata pěkně drží a ve špičce jsou širší. Každopádně oba tyto modely bych do kategorie C vůbec nedával, dal bych je do pevnější B kategorie. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam kozene, bezmembranove, Hanwag Lhasa. Na nase kopecky uplne super. Dvakrat jsem v nich zmokl (cely den) a byly durch. Ale myslim ze do nich nateklo hlavne vrchem, pres gate. Kuze je docela mekka. Urcite vyrazne meksi nez u Islandu. Ale ty jsou celkove robustnejsi. 
Hanwagy maji pomerne uzkou spicku, ale delaji se i ve wide variante. Ideal vyzkouset. Ja se naslepo do klasickych a trosku uzsi mi jsou. Ale noha i bota si zvykly, takze cajk. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry za ot, ale zakladat vlakno kvuli jedny mikine je asi kravina.

Nejak mi dosluhuje softshelka a tak nejak jsem zjistil, ze co mela tato (a chtel bych zas) je bude nerealny, pripadne v cenach, ktery se mi pri dost nizkymu levelu mych aktivit nechce davat.

Proste minimalne jedna z polozek zpravidla chybi:

3 kapsy, dve spodni a naprsni,

k tomu mela kapsu i dole na zadech, coz je treba na kratky vylety na bezkach bez batuzku je supr,

pruvlek (ocko) na palce,

stojak (kapuca ne) s krytym zipem, cimz myslim krytej zip na celym stojaku a na konci jeste takovyto prehnuti (jakejkoli kontakt se zipem na krku nesnesu).

Sranda je, ze za stara byla od Humi, nestala skoro nic, ale mym pozadavkum vyhovela a slouzila celkem dlouho. 
 

Za tipy diky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, horal napsal:

Děkuji všem za postřehy, hlavně moco si dal záležet, díkas :cheers: Tady ten Meindl od Horala vypadá velmi dobře, něco takového na blbnutí kolem baráku dopadne. Na serióznější věci chci příští rok kupovat zase LaSportivu Trango, kde mě předchozí model slouží super po dlouhá léta... 

https://www.hudy.cz/trango-cube-gtx-men

45719.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě případbe mrkni na Meindl Burma..mám je několik let- prošli se mnou 2x Nepál a všechno možné, letos mě na jaře v Nemecku měnili podrážky..opět jako nové.

Měnili, protože mi do nich lehce začlo zatékat kolem obsivky.

Kdybych teď kupoval boty, koupím si ty samé,i ten servis je super.

Jsou na širší nohu, zkoušel jsem si třeba islandy,ty byly dost úzké,i když teď dělají širší variantu, přijdou mi trochu jako overkill.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...