Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

V 4. 1. 2021 v 18:54, mlsoun1 napsal:

Není za co.Travel jsem měl a mohu Ti ho na 100% doporučit.Mají i dobrou stélku a vůbec mi neboleli nohy.Šel bych do nich znovu,ale model Parma se mi zdá více elegantní.Vidím zde jen design obou bot,jinak to bude stejné;)

 

Dneska jsem je měl na nohách a fakt dobrý. Půjdu do nich, akorát si nejsem jistý velikostí. Jak moc to povolí a roztáhnou se?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mě se neroztáhli.Travel,nosím přesně 47 a sedí jako ulité od prvního nazutí.Komfort od začátku do konce.Teď mám ty Dakar a spokojenost,jen botu-tkaničku  musím dotáhnout pěkně na pevno.Max.,pokud nosíš teplé tlusté ponožky,tak bych uvažoval o jednom čísle na vrch.Ale to by jsi měl ještě raději zkusit a projít se po prodejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se podíváte co nosí na noze chodci na např. Pacifické hřebenovce (Pacific Crest Trail) nebo (Continental Divide Trail) ap. tak téměř všichni nosí Altra Lone Peak 2,3,4. Jsou to lehké boty co vydrží. Dnes už se nikdo nechce tahat s těžkou botou pokud to není vyloženě nutné. Já zatím používám boty od INOV-8 a Merrell ale dochodim a zkusím od Altra Lone Peak. Nemáte s nimi někdo zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdenal, na tech cestach co popisujes, ale obecne na takovejch trail vyslapech vetsina nosi bezecky cross boty. Souhlas. A ty Altry vydrzej cca stejne co treba trailovy NB za 12stovek... Jak ses spokojenej s Inov? Ja byl nadsenej, mam je od kvetna a jsou v prdeli, takze uz je nechci videt :) Za ty prachy radsi votocim 3 pary levnejsich bot...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, wawrik napsal:

PCT je dosť iná disciplína, navyše tu v Európe je historický príklon k ťažkým a tvrdým topánkam. Skúsenosti tu asi nenájdeš. Skús sa prípadne popýtať v bežeckom vlákne.

Jen si říkám, když jsou dobré na PCT budou dobré i jinde. Dřive jsem nosil do hor Hanwag Alaska ale byl jsem více unaven z bot než z hor. Poté jsem střídal nějaké Merrell na výšlapy a podstatně lepší. Nehledám boty na běhání ale na trek i když vyloženě horská bota to určitě není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, TLD napsal:

Zdenal, na tech cestach co popisujes, ale obecne na takovejch trail vyslapech vetsina nosi bezecky cross boty. Souhlas. A ty Altry vydrzej cca stejne co treba trailovy NB za 12stovek... Jak ses spokojenej s Inov? Ja byl nadsenej, mam je od kvetna a jsou v prdeli, takze uz je nechci videt :) Za ty prachy radsi votocim 3 pary levnejsich bot...

Když jsem si pořídil INOV-8, hned jsem si řekl, to je to co hledám ale po tak 500-600km pryč. Proto asi zkusím Altry. Jen mám trochu obavy z neutrálního došlapu. Nejsem na něj zvyklý.

Upraveno uživatelem ZdenálGT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, ZdenálGT napsal:

Jen si říkám, když jsou dobré na PCT budou dobré i jinde. Dřive jsem nosil do hor Hanwag Alaska ale byl jsem více unaven z bot než z hor. Poté jsem střídal nějaké Merrell na výšlapy a podstatně lepší. Nehledám boty na běhání ale na trek i když vyloženě horská bota to určitě není.

Mne to vysvetľovať nemusíš, ja chodím v bežeckých Salomonoch :D Aj moje topánky na vážne túry v piatich-šiestich tisícoch majú okolo 600 g kus. Nič ťažšie nemám, nie som masochista, ale pravdou je, že tento prístup proste v Európe nie je úplne obvyklý.

Len som myslel, že tu s tou otázkou neuspeješ, ale ako vidno, mýlil som sa, TLD tie skúsenosti má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, wawrik napsal:

Mne to vysvetľovať nemusíš, ja chodím v bežeckých Salomonoch :D Aj moje topánky na vážne túry v piatich-šiestich tisícoch majú okolo 600 g kus. Nič ťažšie nemám, nie som masochista, ale pravdou je, že tento prístup proste v Európe nie je úplne obvyklý.

Len som myslel, že tu s tou otázkou neuspeješ, ale ako vidno, mýlil som sa, TLD tie skúsenosti má.

Je tu skoro 37000 členů, tak uvidíme.

Je fakt ze v Alpách jede těžká kůže dost.

Upraveno uživatelem ZdenálGT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wawrik, hele, ja nejsem zadnej chodec :) tak nevim ci mam zkusenosti, ale vzdycky mame psa a ja s nim chodim ven kazdej den minimalne jednou na delsi spacir, cca 2hod. 99% meho chozeni je louka, les, polnacky, zadnej zahul na botu jako treba sutova pole atd. To jedine, kdyz dame nejakej vejlet do hor no... ale boty dostavaj kour, za kazdeho pocasi... A ty Inov byli za cca 4500kacek a vydrzeli hovno... bota krasna, lehka, pohodlna... Ale to jsou i NB, Mizuno , Salamon atd v akci za tretinu ceny :). A ty Altry vzdrzeli stejne jak ostatni jmenovane. Nej bota co jsem mel, byla kdysi od znacky Avia :) Krosova botka, a ty vydrzeli nesmysl.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V létě jsem se naučil taky nosit na hory "tenisky", ale jakmile začne bahno a sníh, tak nastupuje kůže, žádná látka s gtx na teniskách nebo i na Lowa Renegate mi nevydržela celý den na treku ve sračkách. 

Altra chci koupit taky až odepíšu Mizuno Mujin 6

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 1. 2021 v 21:48, mlsoun1 napsal:

Mě se neroztáhli.Travel,nosím přesně 47 a sedí jako ulité od prvního nazutí.Komfort od začátku do konce.Teď mám ty Dakar a spokojenost,jen botu-tkaničku  musím dotáhnout pěkně na pevno.Max.,pokud nosíš teplé tlusté ponožky,tak bych uvažoval o jednom čísle na vrch.Ale to by jsi měl ještě raději zkusit a projít se po prodejně.

Tak je mám doma. Vypadají, že by mohly něco vydržet. Impregnace předpokládám, tak jak na jiné kožené boty, něco s včelím voskem atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 12. 2020 v 11:23, moco napsal:

@African Jestli nepotřebuješ vyšší komín, tak já doporučuji parádně sedící Hanwag Tatra, ty tě uspokojí. Ale bacha na tu impregnaci, je to teď velká alchymie, protože kůže už je na hovno, tak to chce větší péči. Když dáš vosk a "zapečeš" ho do boty, tak ti přes ten nubuk projde až na GTX a zesere ti celou membránu, která přestane fungovat a získáš tím drahé gumáky. Takové "moderní" kožené boty bych nevoskoval doslova, ale používal bych pouze kondicionér v podobě Limmer https://www.bushcraftshop.cz/1470-limmer-boot-grease-impregnacni-kondicioner-na-kuzi nebo https://shop.festovni-veci.cz/cs/domu/45-100-kondicioner-na-kozenou-obuv.html   

Takové boty se impregnují hlavně sprejem https://www.hudy.cz/ultra-repel-200-ml?size=6667, výše zmíněné kondicionéry bych použil jen v případě, kdy máš pocit, že kůže začíná schnout. Pokud bota začne sát vodu (netvoří se kapičky na povrchu), tak hned impregnaci ve spreji (ta postovaná je jedna z nejlepších u nás na trhu)

Hlavně se vyvaruj vosku typu SnoSeal, tím jsem si odrovnal jedny Alasky, které praskly, taky mojí neznalostí, protože jsem voskoval moc často, ale hlavně ten vosk zapatlá póry a nepromastí kůži v celé škále a kůže vyschne prakticky zevnitř a praskne.

Pokud je kůže nových bot suchá, dáš Limmer jemnou vrstvu, jakmile při pokojové teplotě nasákne (24h), tak potom (klidně po pár vycházkách) bych dal ten Cherry sprej (jeden sprej na jeden pár bot celý vystříkat po vrstvách 10min. pauza). 

Pozor, neplést si impregnaci kožených bot bez membrány (Popradky, Makara, apod.), tam to funguje jinak, tam se tepelně zapracuje kvalitní vosk a je to ku prospěchu věci.  

@Wanderer

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já kožené boty sem tam, kdy mám pocit, že je kůže suchá, namažu kondicionerem Limmer a impregnuji višňovými květy

Nicméně teď nejvíce chodím po horách v plastových Scott Cosmos 3 a ty teda nemažu 🙂

 

 

test-av-scott-cosmos-3-crop1280.jpg

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V létě jsem se naučil taky nosit na hory "tenisky", ale jakmile začne bahno a sníh, tak nastupuje kůže, žádná látka s gtx na teniskách nebo i na Lowa Renegate mi nevydržela celý den na treku ve sračkách. 
Altra chci koupit taky až odepíšu Mizuno Mujin 6

Presne. Na sportovni vykon je lehci bota jasny plus. I do horsiho pocasi, kdyz to ma clovek 2 hodiny nahoru 2 dolu a domu do tepla. Ale jak je hnusne, clovek je v tom celej den, dela prestavky (kde ztraci teplo) nebo by chtel nekde v terenu prespat a rano se do toho zase obout, tak je poctiva kuze neprekonatelna.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, skalis napsal:

Ale jak je hnusne, clovek je v tom celej den, dela prestavky (kde ztraci teplo) nebo by chtel nekde v terenu prespat a rano se do toho zase obout, tak je poctiva kuze neprekonatelna.

S tým rozhodne nesúhlasím. Nechcem otravovať všetkých, čo čítajú toto vlákno, dlhou argumentáciou, ale v zásade je kožená obuv prekonaná už dlhé roky. Nie, že by nemala výhody, ale brané celkovo nevýhody prevažujú.

Btw, parťáčka absolvovala komplet trojtýždňový trek okolo Kančendžongy v bežeckých Salomonoch, ja niekoľko menej náročných v Nepále tiež.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...