Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

@African- to jsem taky cetl. Super a holce palec nahoru. Jen pro me osobne jsou to oblasti, kde bych se bud do tydne zblaznil nudou nebo (pravdepodobnejsi) se do mesice uchlastal na plazi koktejlama 😎

jinak si myslim, ze tyhle oblasti vypadaji super ze vzduchu ale na zemi je to vsechno na jedno brdo - vlevo more, vpravo palmy. Jestli neco takovyho, tak bych si radsi strihl Jamajku - plaze krasny, hory a dobre ujety lidi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 14 hodinami, moco napsal:

4FF3D444-B2D0-4CC6-99C7-9B8E92BB7FAC_1_201_a.jpeg

Slušná fotka :thumbsup_anim: Tak v častiach treku s takýmto parádnym chodníkom sa dá šliapať aj bosý, nohy si nachvíľu oddýchnu od ťažkých topánok... Btw, mne na poslednom vážnejšom treku odišli topánky hneď na začiatku, takže som chvíľu išiel v šľapkách. A zvyšok treku vrátane VHT časti nad 5000 m naťažko som prešiel v páreurových handrových teniskách s polystyrénovou podrážkou z dedinského obchodu s múkou :D

DSC09250.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale když se vrátím k tématu... už druhým rokem nosím "krosky" od Kaylandu a ta bota mě vážně překvapila. Původně jsem měl v plánu jiné, jinou značku, ale pak jsem si říkal, že zkusím jít cenově níž a jak na tom bude kvalita. Doposud je za mě všechno perfektní. A aby toho nebylo málo, tak jsme kdysi před čtyřmi lety rozhodli, že přítelkyně vyzkouší Karrimore, nízké bez membrány, na takové to chození se psem do přírody a nebo jako nástupovky. Ty boty nás taky hodně překvapily, protože 4 roky sloužily bez problémů, přesto, že jsme rozpad očekávali tak po roce možná dvou letech. Zvládli i pár ferat a hopsání po skálách. Můj největší problém jsou ale ponožky, nebo spíš moje nohy. Tam už jsem vyzkoušel taky všechno a marně, ale zřejmě je to spíš spojeno s prokrvováním a podobně. 

Upraveno uživatelem Zdenek1307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, Ajaj napsal:

@African- to jsem taky cetl. Super a holce palec nahoru. Jen pro me osobne jsou to oblasti, kde bych se bud do tydne zblaznil nudou nebo (pravdepodobnejsi) se do mesice uchlastal na plazi koktejlama 😎

jinak si myslim, ze tyhle oblasti vypadaji super ze vzduchu ale na zemi je to vsechno na jedno brdo - vlevo more, vpravo palmy. Jestli neco takovyho, tak bych si radsi strihl Jamajku - plaze krasny, hory a dobre ujety lidi.

Myslím že rok, dva bych to tam dal v pohodě :D A koukám že se tady na trek s baťohem doporučují už i kroksy, no hezky pěkně..... 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, wawrik napsal:

Slušná fotka :thumbsup_anim: Tak v častiach treku s takýmto parádnym chodníkom sa dá šliapať aj bosý, nohy si nachvíľu oddýchnu od ťažkých topánok... Btw, mne na poslednom vážnejšom treku odišli topánky hneď na začiatku, takže som chvíľu išiel v šľapkách. A zvyšok treku vrátane VHT časti nad 5000 m naťažko som prešiel v páreurových handrových teniskách s polystyrénovou podrážkou z dedinského obchodu s múkou :D

 

To mi pripomnelo jak jsem kdysi vyrazil na Triglav v novejch, nerozslapnutejch, Meindlech. Prvni den pohoda, ale druhy den rano na jedny ty chate pod vrcholem jsem zjistil, ze v jedny bote uz neudelam ani krok. Takze jsme vyrazili dolu, ja zadny zabky, Crossy ani nic podobnyho nemel, tak jsem sel jen v ponozce, do ktery jsem nacpal vlozku z boty. Povedeny jeste bylo, ze jsme s ohledem na okolnosti volili nejkratsi cestu, ktera dole koncila uplne jinde, nez jsme meli auto. Takze na zaver nas cekal jeste autostop, kterej jsem byl rovnez nucenej absolvovat pouze s jednou botou (nektery lidi na me koukali dost neduverive),

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz si vezmete v jakejch sandalech mistnaci tahaj expedicim vybaveni pod kopec, tak to vazne asi moc resime 🙂

Osobni zkusenost, kdyz jsme trekovali s drazsi polovickou v Patagonii, tak se ji odlepila skoro cela podrazka na bote hned prvni den. Reseni? Duck-tape ovazat celou botu a nachodila v pohode dalsich 60km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano místňáci, kamzíci a další borci. I Wawrik je na kopci jak doma, ale to je prostě úplně něco jiného. Nejde to tu všeobecně doporučovat každému kdo se na kopec vydá. Stačí pokecat kdekoliv s horskou službou a ty ti jasně řeknou, že za 90% úrazů nohou může nevhodná obuv. No a pak jim s vyvrknutým kotníkem vyprávěj jak Mára Holeček taky běhá po kopcích v teniskách :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 56 minutami, African napsal:

Ano místňáci, kamzíci a další borci. I Wawrik je na kopci jak doma, ale to je prostě úplně něco jiného. Nejde to tu všeobecně doporučovat každému kdo se na kopec vydá. Stačí pokecat kdekoliv s horskou službou a ty ti jasně řeknou, že za 90% úrazů nohou může nevhodná obuv. No a pak jim s vyvrknutým kotníkem vyprávěj jak Mára Holeček taky běhá po kopcích v teniskách :D

Jak říká můj parťák: "všechno je to jenom o technice našlapování":)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, African napsal:

Nejde to tu všeobecně doporučovat každému kdo se na kopec vydá. Stačí pokecat kdekoliv s horskou službou a ty ti jasně řeknou, že za 90% úrazů nohou může nevhodná obuv.

To je floskula, ktorá sa dá použiť vždy... Základ je chodiť v tom, na čo je noha zvyknutá. Teória je taká, že keď bežne chodíš v mäkkých alebo voľných topánkach (čo je napríklad aj môj prípad), viac sa ti posilnia úpony a šľachy, ktoré používaš pri udržiavaní rovnováhy, došľape a podobne.

Takže v prípade núdze (rozpadne sa ti topánka) môžeš v normálnom teréne celkom bez obáv vyzuť pevnejšie trekové topánky, ktoré ti poskytujú dodatočnú podporu. No pokiaľ je noha zvyknutá na pevné topánky, alebo človek toho cez týždeň nejako veľa nenachodí, koleduje si o podvrtnutie.

Myslím, že tu vo vlákne sú ľudia natoľko pri zmysloch a skúsení, že ich nenapadne zo dňa na deň pozahadzovať svoje obľúbené céčkové topánky a vyraziť na trojtýždňový trek v šľapkách :D

Na odľahčenie, zlomený kotník s príbehom. Bohužiaľ typ obuvi neuvádzajú :D

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teorie je taková že většina ichtylů co si v teniskách s těžkým batohem na zádech vyvrkne na kopci kotník, chodí v teniskách i v běžném životě a pořádný trekový boty doma ani nemá :D Já si myslím že spíš než o tom jak kdo má dobře vyvinuté šlachy, je to o čtení terénu a zkušenostech se v něm pohybovat. Já radši s těžkým batohem pevné, vysoké a to už jen z důvodu, že se nemusím tak hlídat, když už si blbě dupnu, tak ta bota tu nohu prostě podrží a jde se dál. Ale každopádně ať si každý chodí v čem chce, kroksům zdar 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
před 17 hodinami, AndyAaron napsal:

Adidas obecne ma celkem uzka kopyta.

Tyhle by mohly být na šířku v pohodě, bude to ještě staré kopyto, podle tlumení adiPRENE, které si pamatuji z 90’.
Spadají do speciální kategorie služebních bot. Nosí/nosívala je snad německá policie. 
Zkusím je asi a dám vědět, vrátit to jde vždy.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tevy jsou papuče. Měl jsem předchůdce těchto nízké a pak i kotníčkové. Nízké vydržely hrozně moc, ty kotníčkové už se mi nezdály tak dobré. Teď chodím v teniskách, nejlépe mi sedí New Balance, ne ty základní ze sportissima, ale krosové do Baboše - Pavel Baběrád, občas má výprodej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...