Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 15 hodinami, Moty napsal:

Klucí, prošel sem posledních X stránek a nenašel sem odpověď, prosím o doporučení bot na lehký tracking v ČR, max nějaký chození v Českým ráji, občas Krkonoše nebo Milešovka nebo prostě jen les na jaro-podzim, raději asi kotníčkové.

díky

Tak za mě nepřekvapivě zcela jasně: La Sportiva Ultra Raptor GTX. Na Milešovce jsem byl předevčírem a ideální. :)

Edit: V podstatě celoroční boty. Když je voda nebo sníh, beru Hanwag Alaska a takhle mi to stačí.

Upraveno uživatelem Kluk jako buk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Raptor je výborná, ale spíš běžecká a dost měká botka řekl bych jako že ji mám také. Pokud chceš nosit i batoh, já bych volil trochu tvrdší hiking variantu příklad tady. Každopádně halda střelců dnes chodí i v sandálích, takže výběr jest na každým :D

https://www.hudy.cz/hyrax-gtx-men

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je i nějaká budgetovejsi vatianta? 😄 hledam neco podobneho a ty raptory jsou super, ale 4 už je docela dost... aktuálně mám garnont dragontrail gtx a i když postupně měknou, tak pořád mi přijdou příliš tvrdé. K nim mám salewa rapace gtx do poradnych hor a ty garmonty mi přijdou tak na ferratu. Sice mám pocit, že třeba po 200km změkly, tak pořád delší přesuny po asfaltu docela bolí. Zkrátka chybí mi ještě jedna měkčí lehká bota, chtěl jsem nejake běžecké, ale všude jsou akorát Salomon a to je u mě no-go. Zkoušel jsem ještě asics sonoma ale ty mi nesedly. Ty Lasportivy vypadají super, ale jak rikam, 4 uz jsou dost, chtel bych dát tak 2-2.5...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já loni na jaře koupil Salomon Fortaleza GTX https://www.hardsport.cz/galerie-produktu/?produkt=178659&obrazek=551665 asi za 2 litry a ušel v nich cca 5000 km. Protože docela šmatlám, chtěl jsem letos koupit stejné, ale zrak mi padl na Head Nieme - https://www.sportisimo.cz/head/nieme/440503/ a bylo rozhodnuto. Zatím v nich mám jen asi 350 km a v pohodě. Mimochodem, moje druhé nejpoužívanější trekingové boty (do 20 km vzdálenosti) jsou Keen Newport H2. V létě v podstatě v ničem jiném nechodím 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keeny mám taky, ale klouže mi v tom noha, cíleně bych v tom bez ponožek nesel a s ponozkama by mě hanba fackovala  😄

salomon už nikdy nic, vydržely sotva půl roku než praskly v ohybu a tou dobou už měly dávno prodrene obe paty a na palci díru (kterou jedinou jsem ochoten připustit, že jsem ji pomohl). každopádně Salomon mi do baráku nesmí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Maro napsal:

Keeny mám taky, ale klouže mi v tom noha, cíleně bych v tom bez ponožek nesel a s ponozkama by mě hanba fackovala  😄

salomon už nikdy nic, vydržely sotva půl roku než praskly v ohybu a tou dobou už měly dávno prodrene obe paty a na palci díru (kterou jedinou jsem ochoten připustit, že jsem ji pomohl). každopádně Salomon mi do baráku nesmí.

Vidis, je to o jednej skusenosti. Ja som mal kedysi davno Garmonty za hodne penazi a po 2 tyzdnoch lahkeho chodenia boli na sracku. A este som sa trapil s reklamaciou, krutili sa ako hady. Garmont je pre mna synonymom najbiednejsieho shitu co sa predava.

Rovnako som pochodil s Lowami. 

Naproti tomu low-cost Mammuty nieco vydrzali, Salomony su super vsetky co som mal, neznicitelne. A zatial najviac padnuce boty (nizke) co som mal (a stale mam) su North Face co som kupil ako nudzovku v Tatrach po rozpadnuti inych topanok. Uz teraz sa bojim kde kupim nahradu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, eskimak napsal:

Vidis, je to o jednej skusenosti. Ja som mal kedysi davno Garmonty za hodne penazi a po 2 tyzdnoch lahkeho chodenia boli na sracku. A este som sa trapil s reklamaciou, krutili sa ako hady. Garmont je pre mna synonymom najbiednejsieho shitu co sa predava.

Rovnako som pochodil s Lowami. 

Naproti tomu low-cost Mammuty nieco vydrzali, Salomony su super vsetky co som mal, neznicitelne. A zatial najviac padnuce boty (nizke) co som mal (a stale mam) su North Face co som kupil ako nudzovku v Tatrach po rozpadnuti inych topanok. Uz teraz sa bojim kde kupim nahradu.

První moje botky dávno tomu byly Lowa. Byly drahý , ale super. Pak Garmout taky super, ale další už šli s kvalitou razantně dolů. A to byl, kecky za cca čtyřku. Garmounty už nikdy více. Teď Keen a celkem dobrý. Ta kvalita už není co dřív asi u žádný značky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Prochy68 napsal:

5000 km na jedny boty, to bych chtel nekdy zazit

Moje duplexové Bory práve doslúžili. Napočítal som im cez 6500 km, mínus nejaký koeficient optimizmu... Cez tých 5000 km mali nabetón, a to je mäkká béčková topánka! Tieto fotky som posielal minulý týždeň do Restdayu, kde sa smiechu nezdržali (lebo špeci podrážka), tak som ju polepil chemoprénom a ešte posledný predĺžený víkend zvládla 120 km :D

20210611_092332.thumb.jpg.ca2d96548df4323e2e7c355d42b326b0.jpg

20210611_092352.thumb.jpg.600e5ce86fbef549e4916a734a09ae2f.jpg

Prestali sa vyrábať, ale ešte som zohnal nejaké odležané páry. Skvelé topánky. Keby som tú odlepujúcu sa podrážku zalepil hneď na začiatku, čo bolo tak pred troma rokmi na Grossglockneri, tak verím tomu, že by ešte slúžila rovnako, ako tá pravá. Dezénu tam už síce veľa neostáva, ale tento problém k spokojnosti riešia ostré lávové šutre, na nich držia aj baleríny... Jo, a goretex stále goretexuje.

Žiadne iné topánky mi toľko nevydržali. Pritom mali bezkonkurenčne najťažší život. Tá láva rozmrdá každú topánku snáď na počkanie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta úzkost La Sportive je blbá, nohu mám spíš širší, budu je muset zkusit

Já právě mám Salamony a nemaj ani 1000 a sou prodřený uvnitř na jedný patě tak blbě, že mám po 10km puchýř, že ho mám tak na měsíc, dá se to nějak opravit?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já třeba na Salomony zatím nedám dopustit, kupoval jsem před rokem Supercross za nějakých 2,5k, nebo kolik to bylo, což mi přišlo fajn a ty boty zatím drží jakýkoliv nesmysl si vymyslím. Mám je jak na běhání v terénu, tak i couračky všude možně, teď naposledy víkend v Jizerkách jsem je i totálně utopil a botám je to úplně jedno :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...