Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 4 hodinami, sorondo napsal:

Jen řečnická otázka Afri, kolik máš vlastně těchto typů bot?

Sandály, tenisky, trekovky nízké, vysoké, pak nějaké společenské a dohromady z hlavy co je v botníku plus mínus dvanáct párů, ale jak píše Prochy68, bot a hodinek není nikdy dost :D Nejvíc dostávají záhul asi nízké trekovky, které nosím tak nějak furt, všude a ty střídám cca po dvou letech, většinou je podrážka out, tak si je ještě nechávám na kolo a na zahradu. Bohužel MTN Salewa nedali ani dva roky, prasklý z venku na patě, zevnitř což je průšvih protože mě dřou a podrážka taky pryč, teče do nich voda, prostě popelnice.....a to mě mrzí.

DSC_1280.JPG

DSC_1282.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Botky dorazili a vypadají hodně dobře, stabilně a že i nějaké to drsnější zacházení vydrží. La Sportivy mám troje, dvoje sedmy, jedny sedm a půl a tyhle sedmy jsou mi velké 😒 Na túru by asi šli, ale na skále už bych si je moc neužíval, no jo no, zvláštní jak to dnes vyrábí, mám cestě už šest a půlky....brzy budu nakupovat v děckém oddělení 😂

DSC_1286.JPG

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, jovani napsal:

su siroke na spici alebo klasika, uzke ... ?

chacha, úhel pohledu, neboli šířka nohy. LaSportivy jsou úzké, navíc u těhle typu bot (plast a ta guma koldokola) neuhne ani milimetr. Já mám už druhý model ručně šitých, celokožených Italských bot https://www.lareginettacalzature.it/ Mohu jen doporučit, váha je o chlup sice větší, ale když hledáš stabilitu do vysokých hor, je to to nejlepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jako nástupovky mám ikonické Bouldry https://www.hudy.cz/boulder-x Vyrábí se snad už desetiletí bez obměny. Podrážka ale nefunguje do českých hor, na blátičku se v tom nedá prakticky chodit. Na skály a šutry super i po dešti. Jen se ti nesmí překlopit volný kámen na kotník 😄

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bouldery jsem měl a řekl bych, že byli užší. Jak říká Berdych, je to hrozně individuální dle chodidla, každopádně tady jsem vyhodil pár botek ze sklepa a třeba oproti Salewě Firetailu, nebo Garmontům Dragontailu, nebo La Sportivě Raptoru je prostě širší,  není to bačkora, ale mezi velice úzké bych ji prostě neřadil. Jinak mě mírně časem povolili všechny boty, pokud jsem povolil šněrování ve špičce, což je pro rozšlap důležité...

DSC_1291.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, wawrik napsal:

No, nebude...

Tak je otázka, kolik bot a kde jsi prošlapal 😄 Já fakt dost. Nemám důvod se tebou hádat a vyvracet ti cokoliv. Dávám svůj k přemýšlení těm, co nemají zkušenosti. Já skoro 40 let aktivně horolezectví, prošlapanejch snad 2000km, prolezený všechny pohoří na světě. Prvovýstup na šestitisícovku. Prostě jen zkušenosti. Choď si v čem chceš

Upraveno uživatelem berdych
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@berdych Tak áno, pred 40 rokmi bolo také odporučenie určite adekvátne. Mimochodom, vo vlákne sa rieši turistická obuv, nie horolezecká. Nie že by sa teda aj u výškových duplexov plasťáky nepresadili, to fakt nie...

Pozri, ja proti koženým topánkam nič nemám. Svoje výhody nepochybne majú, aj tu vo vlákne som dávnejšie zopár spomenul. Ale adorovať ich dávno prežitými skratkovitými klišé je v roku 2021 jednoducho krok vedľa. Kožené topánky sú jednou z alternatív, nie jedinou. A nebudú mať vo všetkom navrch. Táto téma sa tu periodicky opakuje.

Ale za možnosť chodiť si v čom chcem ti vskutku ďakujem :D

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, wawrik napsal:

@berdych Kožené topánky sú jednou z alternatív, nie jedinou.

Tušil jsem, že zahraješ na notu "čo bolo pred 40 rokmi" 😄 Tywoe, lidi mne fakt nepřekvapí v ničem. JInak, v něčem se shodneme, nejsem žádný fanatik pro cokoliv. Měj se.

Upraveno uživatelem berdych
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...