Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

Ona ty diskuze ma dva rozmery. Kuze x alternativni materialy a nizke x vysoke boty. Ja osobne jsem tradicionalista a preferuji vysoke kozene. Pro VHT s obcasnymi mackami mi vyhovuji. Ale chapu, ze to neni jedina moznost, spis stareho psa… Priznam se, ze jsem trochu skepticky k nizkym botam v tezkem terenu. Tam podle me vyhody kotnikovyh bot uz nad nevyhodami prevazuji, zejmena v pripade vicedennich prechodu. Ale kazdemu co jeho jest.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 25 minutami, prischera napsal:

Ja osobne jsem tradicionalista a preferuji vysoke kozene.

S tou výškou súhlasím. Vo voľnom teréne (bez chodníkov) mám rád dokonca nadkotníkové topánky, bohužiaľ to nie je úplne rozšírená kategória a medzi turistickými už vôbec nie, tak mám už len vyradené Meindl Torup a zimné Meindl Taiga. Ale je to paráda, za celý deň v suťoviskových a prachových svahoch nemusím ani jediný krát zastaviť a loviť zapadnutý kamienok :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam Alverstony od Hanwagu, coz je takovy hybrid kuze/moderni materialy. Vysoke hodne na kotnik. A mam je rad. Mam jediny problem, ze pri chuzi skrtam kotniky o sebe, takze znicim kazde boty. Alverstony mam od Zrna podlepene damskou podrazkovinou bych je neprokopal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jem staromilec, odchovaný jako děcko na “betonových” pohorkách z osmdesátek a později na klasických vojenských kanadách. Miluju vysoké kožené boty, které mají své výhody, ale hlavně hromadu nevýhod, oproti moderním materiálům. V rychlých soudech, já jsem mistr. Ale přesto, že mám s oběma typy bot nachozeno dost, hádat se s @wawrikem je čirý nerozum. Já myslím, že @berdych to jen vzal za špatný konec. To se ale stává (i v lepších rodinách).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, nickolas napsal:

hádat se s @wawrikem je čirý nerozum.

Ale veď ja sa nehádam, ani to nie je mojim úmyslom. Len sa snažím dať veci na správnu mieru, lebo tieto skratkovité klišé častokrát narobia viac škody ako úžitku. Deväť z desiatich ľudí, čo mi sem príde, má na nohách nejaké overkill topánky, na ktoré brblú a odchádzajú v lepšom prípade s otlakmi, v horšom nie sú schopní dokončiť celú párhodinovú túru.

Naposledy začiatkom týždňa môj najstarší syn - nedostal sa k láve, kvôli ktorej sem prišiel, lebo v obchode nafasoval na behanie po jurských vinohradoch B/C topánky a tu mal po týždni otlak po celom chodidle. To som ako otec jednoducho zlyhal :D

Znovu opakujem, že proti koženým topánkam apriori nič nemám. Ale vyberať treba s rozumom a správnymi informáciami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne to mam jako "wawrik". A mam to tak, protoze pred spoustou let sem vsecko chodil pouze v jednech botach (Lowa Tibet) (asi 5 let v kuse). Postupem casu sem se dopracoval k tomuhle "kombu" a to mi pokryje vse potrebne. Nepocitam samozrejme pracovni boty, sandaly, cukle apod...;-)

IMG_20210711_080119_resize_96.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Xenomorfus napsal:

Osobne to mam jako "wawrik". A mam to tak, protoze pred spoustou let sem vsecko chodil pouze v jednech botach (Lowa Tibet) (asi 5 let v kuse). Postupem casu sem se dopracoval k tomuhle "kombu" a to mi pokryje vse potrebne. Nepocitam samozrejme pracovni boty, sandaly, cukle apod...;-)

 

Cukle = pantofle …. Pro mimo ostravské 🙃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 54 minutami, African napsal:

Yes, Vodní brána, kluk tady měl dnes kurz a já si osvěžoval před Dachsteinem správné jištění, famózní den :punk:

DSC01708.JPG

ty jo, super! Na Dachsteinu jsme teď právě byli, kam se chystáte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, vanderB. napsal:

ty jo, super! Na Dachsteinu jsme teď právě byli, kam se chystáte?

Paráda, jak Vám vyšlo počasí? My jedeme parta do Ramsau, ferraty mám zatím vybranou děckou klasiku Kali, Kala, Stoderzinken a zbytek proberu s místními. Jinak samozřejmě v plánu mimo ferrat milion dalších věcí co se v dané lokalitě dá :guitar:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, African napsal:

Paráda, jak Vám vyšlo počasí? My jedeme parta do Ramsau, ferraty mám zatím vybranou děckou klasiku Kali, Kala, Stoderzinken a zbytek proberu s místními. Jinak samozřejmě v plánu mimo ferrat milion dalších věcí co se v dané lokalitě dá :guitar:

Počasí super, honili se mraky, takže na chození ideál :)

Aha, tak to se tě příště zeptám, co dál, my jsme byli jen pak ještě v termálech v Bad Hofgasteinu, kde měli venkovní sauny s výhledem na kopce a zchlazovací biotop 🤩

 image.thumb.png.2fa2056b58fdaccaac15c2d0085ad8db.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, vanderB. napsal:

Počasí super, honili se mraky, takže na chození ideál :)

Aha, tak to se tě příště zeptám, co dál, my jsme byli jen pak ještě v termálech v Bad Hofgasteinu, kde měli venkovní sauny s výhledem na kopce a zchlazovací biotop 🤩

 image.thumb.png.2fa2056b58fdaccaac15c2d0085ad8db.png

A tak to má být :punk: 

Jinak k LaSportivě zatím žádná výtka, jen že asi budou také teplé, ale na druhou stranu díky použitým materiálům snad i odolné. Většinou je tento typ boty braný jako přístupový a firmy dávají dost lepivé vibramy s málo materiálem pro lepší kontakt se skálou, kdež to tento typ je vyloženě treková bota a materiálu na podrážce hafo, což se mi líbí. Na ferratě bylo dost mokrých pasáží s předchozích dnů a bota držela jak přibytá. Čtvrtý kousek od této značky a opět hapiness, kluci to umí 👍

DSC_1330.JPG

DSC_1331.JPG

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...