Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

Taky me zajima s tim promoknutim... Conero po 5ti letech porad sucha noha, to by me sralo, kdyby do nich teklo... Ze v nich bude chladneji cekam, sou lehoucky a i s tou vlozkou to beru, to uvidim, to se da řešit... Ale to mokro bych nerad... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 57 minutami, TLD napsal:

Taky me zajima s tim promoknutim... Conero po 5ti letech porad sucha noha, to by me sralo, kdyby do nich teklo... Ze v nich bude chladneji cekam, sou lehoucky a i s tou vlozkou to beru, to uvidim, to se da řešit... Ale to mokro bych nerad... 

Mám dojem, že měl na mysli nízké, kde skutečně jazyk není vodotěsný, ale mě to vyhovuje protože bota pěkně dýchá. Ale vysoké vychází na voděodolnost dobře....

 

https://www.hudy.cz/poradna-zatezova-zkouska-turistickych-bot-la-sportiva-tx5-gtx

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím vysoké, ale asi jsem to blbě napsal, tak se omlouvám.

 

Poprvé mi promokly přes vrch durch - vysoký sníh, bez návleků, 20km + trek.

Druhá situace - přechod Šumavy, sníh, břečka, tající sníh - tam promokly přes "tělo" boty, trek cca 15+ km. 

Ale ty boty mám rád, je dost možný, že na to kde promokly bych potřeboval jiný tip. Za mě jsou to super botky, LA je moje srdcovka od lezeček po technický boty. Jen píšu osobní zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Z. Paul napsal:

Druhá situace - přechod Šumavy, sníh, břečka, tající sníh - tam promokly přes "tělo" boty, trek cca 15+ km.

Si si istý, že premokli? Nemohol to byť kondenzát? To je u tenkostenných topánok bez polstrovania v podmienkach, ktoré popisuješ (snehová brečka), pomerne bežná vlastnosť. Premoknutie by bola chyba na reklamáciu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, wawrik napsal:

Si si istý, že premokli? Nemohol to byť kondenzát? To je u tenkostenných topánok bez polstrovania v podmienkach, ktoré popisuješ (snehová brečka), pomerne bežná vlastnosť. Premoknutie by bola chyba na reklamáciu.

Promokly ;) … ale dostaly dost čoud, sem tam po kotník ve vodě. Vzal jsem to jako fakt, od ty doby jsem s nima byl několikrát v dešti vlhku a tak a bez ztráty kytičky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, Z. Paul napsal:

Promokly ;) … ale dostaly dost čoud, sem tam po kotník ve vodě. Vzal jsem to jako fakt, od ty doby jsem s nima byl několikrát v dešti vlhku a tak a bez ztráty kytičky ;)

Po kotník ve vodě můžou být celý den a vodu by prostě pustit neměli, pouze pokud přeteče přes okraj boty :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, African napsal:

Po kotník ve vodě můžou být celý den a vodu by prostě pustit neměli, pouze pokud přeteče přes okraj boty :D

No zkus to :)  Nemám důvod si vymýšlet, ty boty používám furt a mám je rád :) nevím jestli to bude na reklamaci, každopádně obnošené boty do Hudy neponesu :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Z. Paul napsal:

No zkus to :)  Nemám důvod si vymýšlet, ty boty používám furt a mám je rád :) nevím jestli to bude na reklamaci, každopádně obnošené boty do Hudy neponesu :D 

To já ti věřím, jen píšu pokud do té boty teče, tak je narušený Goretex a bota je zralá na reklamaci. Už jsem také jednou reklamoval a v pohodě, navíc s Hudy mám v případě reklamací jen tu nejlepší zkušenost. Pokud se ti nechce jít do reklamace, jde to ještě trochu zlepšit kvalitní impregnací....boty to nejsou nejlevnější, já bych osobně reklamoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Dneska prvne na noze, neco malo pres 30km a celkem to jde, trakce super. Dovedl bych si je predstavit sirsi, ale na 50+ bych si s nima netroufl, ale treba si to sedne.fe4afba2873f95dc89260a5a4e464b47.jpg
Tak da se s nima i kilo, ale ty nohy nechtejte videt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 9. 2021 v 22:58, Z. Paul napsal:

No zkus to :)  Nemám důvod si vymýšlet, ty boty používám furt a mám je rád :) nevím jestli to bude na reklamaci, každopádně obnošené boty do Hudy neponesu :D 

My jsme reklamovali nošené  goretex boty ( dětské) cca po roce, protože do nich začalo tect. V prodejně udělali kyblíkový test (ponořili je do kýblu s vodou)  a reklamaci bez řeči uznali.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Prochy68 napsal:

@AndyAaron Hodne puchyru, ale na ty ja trpim a bylo to v mokru, takze jeste tim umocnene. Se sirkou jsem spokojenej. Jeste jsem zvedavej na zivotnost.
 

Já když chodím dálky, tak poctivě tejpuju a mám klid, proti puchýřům můj největší kamarád.....

dream-tejpy.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja vim, ze uz si to psal, mne to nepomaha. Nemam specificky misto kde by se mi delali a mohl ho zatejpovat, musel bych obalit cele nohy . Jediny co mi pomaha je menit ponozky, ale jak jsou boty mokry, je i tohle omezeny. A taky mi prubezne slejzaji nehty, to uz ani nesleduju, tusim, ze ted jich mam na nohou snad sedm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po asi 10 letech se mi na posledním čundru rozpadla podrážka na Lowa Ranger. Klasickej problém s rozpadem PU pěny ve vlhku a byl to fakt fofr, ani jsem to nečekal :) Celkově jsou v dobrým stavu jak svršky, tak podšívka a říkal jsem si, že bych je nechal zrenovovat. Přecejen jsou to boty dnes za 6k+ tak si říkám, že dát třeba +-2k za novou podrážku mi za to stojí. Jsou to zatím nejlepší pohorky co jsem měl...

Zatím jsem vygooglil, že záruční i pozáruční servis na Lowa dělá PROSPORT PRAHA s.r.o.

Máte prosím někdo zkušenosti nebo tip kam je poslat. Jde mi hlavně o rozumnou kvalitu jak případnou úsporu dvou stovek.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...