Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

Ja mam (mozna mel) Columbie asi sestery, ne zadny drahoty, tak kolem 15 kil, ale nic moc vydrz v tehle cenovce. Za to pohodlnost na moji nohu super, ve woodburnech jsem sel nekolikrat stovku a parada, ale i kdyz je to kuze, v mokry trave hned mokro a tim ze to ma textilni jazyk to uplne nebylo. Kazdopadne jsem si po 14 dnech koupil diky tomu pohodli jeste jedny a ty mam nekde v krabici asi uz 5 let

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Krásně klouzavý den, tak jsem je byl hned přitáhnout :D Krásně po pár hodinách chůze povolili, podmanili se nože což mám rád protože nerad rozšlapávám boty třeba i několik dní a co se jim povedlo je výběr směsi Vibramu, protože upřímně tahle bota drží jak přibitá. Už jsem to četl v recenzích, ale překvapila, normální lepidlo. 

 

 

DSC_2070.JPG

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako vlastne funguje u Salewy 3F systém toho lanka? Chápem ho, ak šnúrka ide čisto cez očko, ktoré je spojené s lankom, vtedy jasné - čím viac zatiahnem pri šnurovaní, tým sa zaťahuje aj lanko v plastovej časti. Ako napr. tu:

image.png.7a4a488353b19cf1398b4cb17033a8fb.png

 

Ale ako to môže fungovať pri tých nízkych podkotníkových modeloch, kde šnúrka sice ide cez očko s lankom, ale zároveň skrz plastovú časť a aj kompolet zvršok? Veď dierky v tom zvršku musia paradoxne brániť väčšiemu doťahu očka s lankom.

image.png.fe83ec7ea5be021e2b84c74d577d8dc9.png

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, Prochy68 napsal:

Aha, polinka vim, ale ze je to jedno a to samy ne emoji3.png

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk
 

Já to zjistil, až když jsem objednal v Modino a boty přišli s Eobuvi, dneska je to všechno zamotanec :D

StanoBare, dumal jsem před lety nad tím samým když jsem je viděl poprvé, ale funguje to a pěkně fixuje nohu. Hlavně při strmém stoupání, kde lezeš pomalu po čtyřech to krásně stahuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, African napsal:

Dumal jsem před lety nad tím samým když jsem je viděl poprvé, ale funguje to a pěkně fixuje nohu. Hlavně při strmém stoupání, kde lezeš pomalu po čtyřech to krásně stahuje.

Keď som sa na to pozeral v predajni, neprišiel mi 3F systém v tomto prípade šnurovania - očko s lankom + ešte naskrz cez zvršok - veľmi funkčný. Hmm, to je zaujímavé, ale jasné verím ti, prax je iná ako len čumenda v predajni. Díky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 11. 2021 v 8:53, nizkotucnytvaroh napsal:

@jovaniPočasí na jedničku, dole déšť, cestou bláto, nahoře sníh, všichni krom psa, zůstali suší 😁

Nechápu, přesně tyhle Speedgoaty 4 (bet GTX) mám a byť to jsou superpohodlné boty, nepromokavé dle mého rozhodně nejsou - na Zapomenutých horách stačila jedna bouřka a už jsem čvachtal. Do sněhu by mě s nimi jít nikdy nenapadlo. 

Na běhání ve slotě a sněhu teď používám Asics Fujisetsu, kromě Goretexu mají i hřeby, což je nezbytnost.

image.png.19614ada4aec80c048133b7685e593bd.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je divné, přítelkyně s nimi šla loni okruh na Praděd, a že bylo sněhu... Cca 30km, nožky suché, v létě jsme.oba šly přechod Beskyd, chytly jsme průtrž, co trvala zhruba 10km, pak jsem s nimi zapadl na vřesovišti, a teď na té Lysé, a pořád v suchu 🙃

Třeba máme nějaký extra lepený model, nebo to někdo potají impregnuje 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, Bobisek napsal:

Nechápu, přesně tyhle Speedgoaty 4 (bet GTX) mám a byť to jsou superpohodlné boty, nepromokavé dle mého rozhodně nejsou - na Zapomenutých horách stačila jedna bouřka a už jsem čvachtal. Do sněhu by mě s nimi jít nikdy nenapadlo. 

Na běhání ve slotě a sněhu teď používám Asics Fujisetsu, kromě Goretexu mají i hřeby, což je nezbytnost.

image.png.19614ada4aec80c048133b7685e593bd.png

Jestli mas verzi bez gtx, je jen otazkou casu, kdy ti tam natece at uz vrchem a nebo proste po case pres ten svrsek. Kdyz mas nizke boty s gtx, zalezi pak hlavne na kalhotach, protoze tam muze natect jen vrchem. A nebo nekterym se hodne poti nohy a pak maji "zapařeno", ale neni to voda zvenku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, StanoBare napsal:

Keď som sa na to pozeral v predajni, neprišiel mi 3F systém v tomto prípade šnurovania - očko s lankom + ešte naskrz cez zvršok - veľmi funkčný. Hmm, to je zaujímavé, ale jasné verím ti, prax je iná ako len čumenda v predajni. Díky.

 

Myslím že rozdíl bude u vyšších bot pouze v systému kde je lanko volnější, aby jsi se do nich lépe dostal, kdežto u nízkých je utáhlé. Většina výrobců to má stejně řešené, jen pod jiným názvem, třeba Meindl Varioflex. Ale také vysoká bota volně, nízká na pevno.

meindl-trekingova-obuv-litepeak-gtx-gore-tex-3928-modra-1.jpg

meindl-trekingova-obuv-literock-gtx-gore-tex-3922-seda.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu 3F nebo variofix - jak rika African, nejlip to funguje, kdyz stoupas. Protoze pak nartem tlacis do horni casti snerovani a tim se ti utahuje pata, kdyby tam to lanko nebylo, kolem achillovky by se ti bota uvolnovala a pata by mohla klouzat nahoru a dolu. Mam stejnou zkusenost jako Afri, na nizkych botach je ten efekt vyraznejsi, na vysokych tolik ne, protoze tam drzi nohu jeste ten komin nad kotnikem. Mam primo porovnani z nizkych i vysokych Salew.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tip na Black Friday. Právě jsem zase trochu ujel na Ekosport a koupil (mimo jiné) tyhle krasavice se 40% slevou
 
A700678C-AA10-4FC5-85AC-C75673651F72.thumb.png.ae1ac5ff222cbe16409922688c5bf8d2.png
Co podrazka, tvrda? Co mam Salomony, jsou vsechny dost tvrdy.

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Prochy68 napsal:

Co podrazka, tvrda? Co mam Salomony, jsou vsechny dost tvrdy.

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk
 

ja používám už jenom běžecký boty na treky (dělám už stejně jen jednodenní tripy), protože se mi nechce mít na nohou něco těžkého. Jejich běžecký boty mají opačný problém, že jsou hodně měkké, takže je brzo dorvu (měl jsem zatím max600km), hlavně vzorek.

ale zase hraje dost roli, že mám jen 75-80kg (vánoční ozdoba na stromeček). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Ajaj napsal:

Tip na Black Friday. Právě jsem zase trochu ujel na Ekosport a koupil (mimo jiné) tyhle krasavice se 40% slevou

 

A700678C-AA10-4FC5-85AC-C75673651F72.png

Na ty, hle jsem se chystal. Měl jsem předchůdce a byly super. Jsem sice fanda Salomonu, ale mám pocit, že to kvůli čemu jsem prakticky posledních 7 let nekupoval nic jiného, je pryč.

Ochrana chodila zespodu kevlarem je imitace, kapsa na tkaničky blbě zeshora a hlavně, ochrana špičky prstů na urovni inov8 (tzn žádná). 

A jako třešnička s-lab jen v "podnikovych"  prodejnách. 

Btw na salomon-run.cz jsou za 2800.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...