Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 21 minutami, Ajaj napsal:

Na tom Eko jsou teď za 90-95€. K tým slevě co tam je, tak ještě přidáš dalších 20/25% dolu (Black Friday 20 nebo 25, podle výše nákupu)

OK, až tak jsem na to nekoukal. To ale bohužel nic nemění na tom, že u mě salám klesnul dost významně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja používám už jenom běžecký boty na treky (dělám už stejně jen jednodenní tripy), protože se mi nechce mít na nohou něco těžkého. Jejich běžecký boty mají opačný problém, že jsou hodně měkké, takže je brzo dorvu (měl jsem zatím max600km), hlavně vzorek.
ale zase hraje dost roli, že mám jen 75-80kg (vánoční ozdoba na stromeček). 
Diky

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, African napsal:

Myslím že rozdíl bude u vyšších bot pouze v systému kde je lanko volnější, aby jsi se do nich lépe dostal, kdežto u nízkých je utáhlé. Většina výrobců to má stejně řešené, jen pod jiným názvem, třeba Meindl Varioflex. Ale také vysoká bota volně, nízká na pevno.

před 11 hodinami, Navros napsal:

K tomu 3F nebo variofix - jak rika African, nejlip to funguje, kdyz stoupas. Protoze pak nartem tlacis do horni casti snerovani a tim se ti utahuje pata, kdyby tam to lanko nebylo, kolem achillovky by se ti bota uvolnovala a pata by mohla klouzat nahoru a dolu. Mam stejnou zkusenost jako Afri, na nizkych botach je ten efekt vyraznejsi, na vysokych tolik ne, protoze tam drzi nohu jeste ten komin nad kotnikem. Mam primo porovnani z nizkych i vysokych Salew.

Afri - dík za vysvetlenie. Ja si to práveže nemyslím, že to je kvôli lepšiemu nazúvaniu, ale môže byť, znie to logicky. Napr. model MTN Trianer s nadčlenkovým komínom má lanko napojené na očko, ktoré je ale nacvaknuté priamo na zvršok = veď to vlastne vybíja funckiu doťahu 3F systému.

Navros - tiež ďakujem. Ja rozumiem funkcii a fixácii päty. Mňa zaujímalo, či to má význam, ak ide šnurovanie cez očko s lankom a ešte aj cez dieru vo zvršku = práve tá diera mi už nedovolí väčší posun očka s lankom. Dokonca v Sportrysy som videl model, kde to lanko bolo voľné a to aj pri doťahu šnurovania, lebo tak či tak je limitujúcim očko vo zvršku. Napr. systém u LaSportiva (mal som systém ako u Boulder X), kde fakt, ak silnejšie zašnuruješ, viac ti zafixuje pätu. Mal som aj Salomony 3D Fastpacker, nízke - podčlenokové  a tam nebol žiaden systém a pätu fixovalo výborne.

Ale opakujem, verím vám, máte to vyskúšané.

 

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@StanoBare Ano, vím, kam míříš, zdá se to nesmyslné, když je to lanko u Salewy ukotvené i ve svršku. Zrovna u nich to funguje tak, že celý horní obvod té boty je omezen jednak tím, jak je bota ušitá (to je u každé boty různé, někde je horní obvod tak malý, že tam vůbec nedám nohu) a jednak tím lankem. Kdyby tam lanko nebylo a šel bys do kopce, horní obvod se bude zvětšovat pokaždé, když zatlačíš nártem do šněrování a pata by se mohla uvolnit a lítat v botě. Lanko právě způsobí, že při tom tlaku nártu na šněrování se bota kolem paty mírně utahuje a líp tak pata v té botě drží.

A jak píšeš, když tkaničky více utáhnu, pata je v botě pevnější, protože vlastně stahuju smyčku kolem nohy. Jestli to pomáhá z 5% a nebo z 30% a nebo je to jen placebo je věc druhá 🙂 Za mě ale systém ok 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska vyzkousel novy speadgoaty na takovy to ranni rozklusani, podrazka mi prijde super a to jak trakce tak tvar. Bezi se mi s nima lip nez s challengerama (castecne je to mozna dany tim, ze ty uz mam docela vybehany), uvidim jak se v nich bude chodit, challengery mi na chuzi treba vubec nevyhovujou. Speadgoaty jsou teda uzsi, ale to snad vylepsim zmenou snerovani, v cem ale vidim potencionalni problem, je sev uvnitr na pate, to treba challengery nemaji a taky jsou to jediny boty, ktery mam na pate i po delsi dobe ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci dorazilo vám už niekedy niečo z eobuvi? Minulý rok som tam objednal v akcii LaSportivy, zaplatil dopredu a nikdy nedorazili, vratka peňazí späť na môj účet trvala skoro 2 mesiace. Teraz som sa zlomil na akciu na Salewy, ale poučený z minulého roka som dal dobierku. A už mám druhý mail s tým, že nastali neočakávané okolnosti a predlžujú dobu dodania o 1-2 pracovné dni.

Divím sa, že ten eshop má toľko pozitívnych hodnotení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, koveras napsal:

Chlapci dorazilo vám už niekedy niečo z eobuvi? Minulý rok som tam objednal v akcii LaSportivy, zaplatil dopredu a nikdy nedorazili, vratka peňazí späť na môj účet trvala skoro 2 mesiace. Teraz som sa zlomil na akciu na Salewy, ale poučený z minulého roka som dal dobierku. A už mám druhý mail s tým, že nastali neočakávané okolnosti a predlžujú dobu dodania o 1-2 pracovné dni.

Divím sa, že ten eshop má toľko pozitívnych hodnotení.

Eobuv je dle mého názoru Modivo, kde jsem teď objednával poprvé a vše na jedničku. Meindly objednané na Modivo druhý den doma z Eobuvi dobírkou doma, byli velké, přiložená vratka zdarma, objednal jsem Salewy a ty třetí den doma. Peníze za Meindly vrátili během týdne a přišli také z Eobuvi. Ale pár šptnatných recenzí už jsem také četl, hlavně z vratkami peněz....za mě ale super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, koveras napsal:

Chlapci dorazilo vám už niekedy niečo z eobuvi? Minulý rok som tam objednal v akcii LaSportivy, zaplatil dopredu a nikdy nedorazili, vratka peňazí späť na môj účet trvala skoro 2 mesiace. Teraz som sa zlomil na akciu na Salewy, ale poučený z minulého roka som dal dobierku. A už mám druhý mail s tým, že nastali neočakávané okolnosti a predlžujú dobu dodania o 1-2 pracovné dni.

Divím sa, že ten eshop má toľko pozitívnych hodnotení.

Celkem odhaduju, ze jsem tam nakupoval asi uz 10x, naposledy predminuly tyden a vzdy v pohode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty GTX Speedgoaty mam par dnu, v planu mam, ze bych v nich chtel taky chodit dalky, ale zatim jsem v nich bezel jen 5km. Jinak obecne co mam Hoka, tak jsou vsechny pomerne "melke", ja bych uvital kdyby byly o par mm vyssi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O vikendu to asi nedam, ale v nasledujicich 14 dnech planuju nejake kopecky, tak potom napisu. 100 - 102 kilo mam ted taky a proto Hoka s tim jejich tlumenim.

Upraveno uživatelem Prochy68
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...