Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

@Marfael Tyhle nemají GTX, jsou jen vodoodpudivé,ale asi mám fakt jen štěstí, protože impregnace žádná, druhý den byla celkem obleva, a nějak to prostě pořád funguje

@Prochy68 Já to měl v létě i na přechodu Beskyd - 69km na jeden zátah, a noha přežila, od 30.km ji bylo líp, než když to vytáhnu někam za barák na kopec

Ale už to nechválím, nebo vypadám jak Hoka-influencer 😹 Původně jsem ty boty nenáviděl, ale přítelkyně mě prekecala ať to zkusím, 2,3 výlety jsem trpěl, a chtěl to zahodit, pak se to srovnalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bral tyhle: 

https://www.4camping.cz/p/nesmeky-warg-iceman/

1639591768076_compress43.jpg

Nicméně i v Decathlonu mají, i basic verze někam ne úplně do divočiny. Jen teda nevím, jak bude fungovat ta síťovka 😁

1639591713600_compress96.jpg

Upraveno uživatelem nizkotucnytvaroh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, vzduch napsal:

Padly tu nesmeky. Kdo jaké používáte? Někdy je to fakt o hubu!

Podľa toho na čo. Do prírody rozhodne retiazkové, sú rôzne verzie aj výrobcovia, ja kupujem Snowline - verzia Pro má dlhšie hroty a celkom slušne na bežných túrach nahrádza mačky, Trail sú zasa malé a ľahučké, nie je problém ich dať do vrecka a nosiť ich stále so sebou. Ja mám niečo medzi tým - nie sú úplne najľahšie, ale majú dlhšie hroty, pritom sú dostatočne skladné. Vo všeobecnosti platí, že čím viac zľadovatelý povrch a menej snehu, tým viac sa správajú ako dospelé mačky. V mäkkom snehu sú dosť nahovno.

Výrobcovia tých najkvalitnejších sú z Kóreje, prípadne si ich tam dávajú vyrábať, najmä kvôli použitým elastomerom - Snowline, Kahtoola etc.

Na asfaltové a kamenné chodníky sú celkom použiteľné všelijaké nesmeky z Lidlu a podobne, s tými gombíkovými hrotmi. Tie ľúbia vypadávať, ale zasa je to lacné a človeku to nie je ľúto po jednej-dvoch sezónach vymeniť, navyše sa v nich lepšie po tvrdom nepoddajnom podklade chodí. Tie retiazkové dokáže asfalt v meste veľmi rýchlo otupiť aj vylámať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nesmeky mám ty na fotce z Decathlonu (ty gumové s modrými čudlíky). Původní účel byl do města na zledovatělé chodníky, ale fungují překvapivě dobře i ve volné přírodě, ideální tam, kde se střídá holý asfalt/kámen se sněhem/ledem, na rozdíl od těch "předimenzovaných" se s tím dá po asfaltu/kameni chodit. 

Byl jsem s tím v Polsku - na polské straně Adršpachu a bez problému jsem "držel krok" s těmi, co měli spíše mačky než nesmeky.

 

Boty mi kamarád poradil Prabos, zatím je mám pár měsíců a jsem spokojen, uvidíme co "dlouhodobější test"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Na základě informací z tohoto fóra jsem včera obdržel balík ze zlínského Salticu.

Prozatím boty rocházím. Kvalita ale vypadá velice betélně.

Saltic Granit FX

A hlavně je vyrábí i v nadkosmických velikostech (49-50). Mám docela širokou nohu a problém u většiny pohorek. U těchto botů je šířka úplně bez problémů.

IMG_7961.JPEG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Hayamen napsal:

Na základě informací z tohoto fóra jsem včera obdržel balík ze zlínského Salticu.

Prozatím boty rocházím. Kvalita ale vypadá velice betélně.

Saltic Granit FX

A hlavně je vyrábí i v nadkosmických velikostech (49-50). Mám docela širokou nohu a problém u většiny pohorek. U těchto botů je šířka úplně bez problémů.

 

Jen pro info, maji uvnitr kozenou podsivku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Hayamen napsal:

Jen vrchní část je z kůže. To co obepíná zbytek chodidla, je nějaká textílie s názvem wind tex.

windtex bude spíše membrána (tak jako Gore-tex), která je mezi kůží a tím textilem, co ti obepíná nohu 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
před 11 hodinami, paya01 napsal:

Manželka měla vybranou jinou značku, nakonec jsme odešli s 2x La Sportiva TX5 GTX...

 

Radost...už jsou naimpregnované a zítra první test...

 

Nízká varianta má problém s vnitřní patou u nějaké série, která se rozjíždí, mě vydržela dva měsíce a už těch reklamací bylo víc, Hudy výhradní dovozce vrací peníze bez problémů. Vaše vysoká varianta by měla být bezproblémová. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 1. 2022 v 9:38, African napsal:

Nízká varianta má problém s vnitřní patou u nějaké série, která se rozjíždí, mě vydržela dva měsíce a už těch reklamací bylo víc, Hudy výhradní dovozce vrací peníze bez problémů. Vaše vysoká varianta by měla být bezproblémová. 

Dobre vedieť. Ja som si niekoľko rokov odchodil v Boulder X (nízkych) a práve nad kúpou TX5 teraz na jar uvažujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Po velmi dlhom case som si kupil tazsie topanky do hor. Stravil som tyzden v tatrach a na svoje sklamanie som zistil ze moje James 2 od Podtatranu (dnesna Makara) su mi tesne. Dost ma to prekvapilo, ale evidentne sa mi zvacsila noha (vraj sa vekom moze zplostit klenba). Tak po dlhom vyberani a skusani Salewa MS Rapace GTX. Spickovo pevna bota, zrastena s nohou.

IMG_20220125_205221.thumb.jpg.7224d64779174b7dc7965e0dceed9326.jpg

Ak by niekto mal zaujem o Makara James 2 (eu 43.5) v top stave, ozvite sa. Urcite sa dohodneme. Inak asi pojdu do rodiny. Ked som ich kupoval, myslel som ze su na cely zivot, co z ohladu na ich konstrukciu aj su. Necakal som ale ze mi zacnu byt male :sad01_anim:. Uz par rokov stali nepouzite, nosil som skor lahke boty, no fakt je ze som nebol v horach v zime.

V kazdom pripade, z novych mam velku radost a zajtra ich planujem solidne otestovat. Sam som zvedavy.

Upraveno uživatelem eskimak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...