Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

před 18 hodinami, eskimak napsal:

Po velmi dlhom case som si kupil tazsie topanky do hor. Stravil som tyzden v tatrach a na svoje sklamanie som zistil ze moje James 2 od Podtatranu (dnesna Makara) su mi tesne. Dost ma to prekvapilo, ale evidentne sa mi zvacsila noha (vraj sa vekom moze zplostit klenba). Tak po dlhom vyberani a skusani Salewa MS Rapace GTX. Spickovo pevna bota, zrastena s nohou.

 

Ak by niekto mal zaujem o Makara James 2 (eu 43.5) v top stave, ozvite sa. Urcite sa dohodneme. Inak asi pojdu do rodiny. Ked som ich kupoval, myslel som ze su na cely zivot, co z ohladu na ich konstrukciu aj su. Necakal som ale ze mi zacnu byt male :sad01_anim:. Uz par rokov stali nepouzite, nosil som skor lahke boty, no fakt je ze som nebol v horach v zime.

V kazdom pripade, z novych mam velku radost a zajtra ich planujem solidne otestovat. Sam som zvedavy.

Tak Salewy na celý život určitě nebudou, ale na druhou stranu budou od Makary na míle pohodlnější a určitě pro ně najdeš daleko větší využití. Mě dnes přišli léty prověřené Aku Conero a dokud je budou v Itálii bouchat, tak nemám důvod hledat alternativu. Nemám chuť ani čas na experimentování, a navíc dnes těch nekvalitních bot i od významných výrobců je všude na tucet. Už mám třetí v řadě k maximální spokojenosti, to je pomalu na reklamu :D Zároveň chválím Liman Sport, který má široko daleko nejlepší cenu, odesílá tentýž den a ještě přibalí nějaké ty časopisy 👍

DSC_2303.JPG

DSC_2305.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 3 minutami, African napsal:

Tak Salewy na celý život určitě nebudou, ale na druhou stranu budou od Makary na míle pohodlnější a určitě pro ně najdeš daleko větší využití. 

Jop, pravdu mas. Mozno okrem pohodlnosti, tie Makary boli pohodlnejsie. Proste vnutri papucka. Ale zakladny predpoklad je vhodna velkost, vsakze. V kazdom pripade, dnes par hodin v kopcoch a Salewy su super, paradoxne su vo vyslape v strmom snehu pevnejsie ako Makary. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky



Na základě informací z tohoto fóra jsem včera obdržel balík ze zlínského Salticu.
Prozatím boty rocházím. Kvalita ale vypadá velice betélně.
Saltic Granit FX
A hlavně je vyrábí i v nadkosmických velikostech (49-50). Mám docela širokou nohu a problém u většiny pohorek. U těchto botů je šířka úplně bez problémů.



hmmm, ak je to pravda, je to aj pre mna dobra sprava ... ;)
potrebujem sirsie pohorky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to tady nějak prolouskal a vybírám pracovní/trekové boty a v hledáčku mám BOSP ural pro asphalt a nebo Saltic Granit FX, potřebuju aby boty byly celoroční. Nebude to na žádný 50km tůry, max tak 20, ale převážně je chci na práci (stavba podia , pak 12hodin na nohou za mixem, pak balení ) ať už je to v létě když je bahno , nebo v zimě na horách. Sice bych si boty ušít , ale za tyhle prachy koupím tak max materiál, takže jsem se rozhod pro koženou botu fabrický výroby do 5k . Díky za každou radu 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakonec jsem objednal aku , a jak rychle dorazily tak jdou zpet . Jsou neprijemne uzky a nachrmlanej jazyk ve sloupu neprijemne tlaci do kotniku tak ze se v tom neda poradne chodit. 5aa239212467d84f53f3cf0a05bea464.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, moco napsal:

Zkus Meind Bernina 2, ty by se někde v akci do 5k daly sehnat a budou širší. Jazyk po rozšlapání změkne a noha ho "přijme" 🙂

 

0000207510227_05_kt.jpg

tak nakonec jsem šel do prabosu 

 

https://www.apmsport.cz/pular-gtx-trekove-boty-sede/

trochu jsem slevil z požadavků, ale boty sedly na první dobrou , navíc servis mam v prabosu zajištěnej. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, zrno napsal:

tak nakonec jsem šel do prabosu 

 

https://www.apmsport.cz/pular-gtx-trekove-boty-sede/

trochu jsem slevil z požadavků, ale boty sedly na první dobrou , navíc servis mam v prabosu zajištěnej. 

Pěkná kvalitní bota, řádně vysoká tedy koukám, do hluboké sněhu ideál 👍  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, African napsal:

Pěkná kvalitní bota, řádně vysoká tedy koukám, do hluboké sněhu ideál 👍  

Docela mě štve že ty AKU tlačej , pač je to jinak perfektní bota. 

A prabos byť vypadaj že jsou tvrdý , tak oproti rámovkám co nosím je to docela měkká bota. 

Nicméně bych si časem až bude čas ušil svoje. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, moco napsal:

Zkus Meind Bernina 2, ty by se někde v akci do 5k daly sehnat a budou širší. Jazyk po rozšlapání změkne a noha ho "přijme" 🙂

 

0000207510227_05_kt.jpg

nevypadaj zle , ale druhej kšeft a špička by byla prořízlá od odbržďování casů 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, zrno napsal:

Docela mě štve že ty AKU tlačej , pač je to jinak perfektní bota. 

A prabos byť vypadaj že jsou tvrdý , tak oproti rámovkám co nosím je to docela měkká bota. 

Nicméně bych si časem až bude čas ušil svoje. 

 

Škoda ty Aku, ale tak to je, však to znáš nejlíp, já bych třeba strašně rád něco od Meindlu a nesedí mi tam nic z toho co bych chtěl. Řekl bych, že tento Prabos bude ještě o level výš, recenze vůbec nevypadají špatně. Na to jak je vysoká se bude dobře chovat i v teplejších dnech, borci ji zkoušeli v 25C a byli nadšeni jak se chovala, koupil jsi dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...