Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

Jo zkoušel jsem je u kolegy, jen ty jeho byly o 2 čísla menší 🙂 , ale krom té délky byly anatomicky super.  

Borci je kdysi dávno tahali z Bosny za pár peněz a mají je dodnes 🙂 

Už je mám v hledáčku delší dobu, ale nejdou už moc sehnat, ani němci je nemají, u nás je má jeden obchod dostupnost cca 5 týdnů, ale počítám, že po objednání mi napíšou, že nejsou, protože ani haix.de je nemají. 

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 11 minutami, Jero napsal:

Pánové byl by  tip na nízké kožené, nebo polokožené trekovky s koženým futrem??

Může být lehce zvýšený kotník. Díky

U nizkych trekovek je to problem, kdyz jsem pred lety hledal, tak jsem to nakonec vzdal. Jediny co jsem nasel byly Makara Trapper, ale tam zase nebyla moznost je vyzkouset.

Upraveno uživatelem Prochy68
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po zkušenosti z posledního výšlapu, který zkončil neslavně, jsem cítil potřeby lehké kotníkové boty, a protože Hoka byla zase v akci, volba byla jasná.

GTX, Vibram, a pořádný drop. 

Vzal jsem o 1/2 čísla větší kvůli ortéze, a boty padnou jak ulité, dokonce jsou pocitově lehčí, než nízké Speedgoat bez GTX. Na pořádný výšlap, si nicméně ještě počkají 😁

1646490441575_compress34.jpg

1646490441600_compress29.jpg

1646490441565_compress17.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to přesně jak podrážka u těch Speedgoat, ta drží jak přibitá, akorát špička se okope o ostré kameny celkem snadno, nicméně uvidím, je to jiný model, tak napíšu poznatky časem 🙃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každá PU mezipodešev se do cca 5-6 let od výroby (pozor - někdy nerovná se prodej) rozpadne, podrážka upadne a bota je na vyhození. S tím se ale nic nenadělá, pokud chce člověk měkký došlap a ne jako by chodil v kanadách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar borci,

jdu si pro radu, jak mnozí zde ví, běhám lesy, louky a hory, každý rok cca tisíc kilometrů.

No letos jsem si říkal, že bych se po mnoha letech vrátil k turistickým čundrům.

To znamená: chci zkusit 30-70km pochody asi i přes noc a nevím jaké boty koupit?

Mám zkusit vysoké kožené boty? např. toto:

https://www.eshopbufo.cz/trekkingove-boty-planika/104-243-planika-bovec-lite-men.html#/50-velikost_obuvi_metricka-7

nebo něco víc sportovního třeba něco takového?

https://www.sanasport.sk/la-sportiva-boulder-x-mid-17eby

a nebo by mi stačilo něco takového, o kotník se tolik nebojím, v nízkých běžeckých botách běhám od 600 do 2000m.n.m

jde mi spíš o pohodlí.

Díky za rady 

https://www.sanasport.sk/la-sportiva-boulder-x-838re?subproductId=530663&gclid=CjwKCAiAsYyRBhACEiwAkJFKouhNxNe50iNRjxZmqIbVXlf8NUEUM9_e9nr8y9gBu4_khE_r9xduBxoCQiMQAvD_BwE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@guzmic V echt turistických topánkach budeš trpieť. Neviem, v akých terénoch a v akom ročnom období chceš začať turistikovať, ale trúfnem si povedať, že na 95 % prípadov ti postačia nejaké bežecké.

Špeciálne, keď už dávno po kopcoch beháš, a úpony na kotníku máš vytrénované, takže žiadny dodatočný support nepotrebuješ.

Situáciu by menilo, keby si chcel chodiť po teréne bez pevného podkladu (sneh, piesok etc.).

Ja osobne turistické topánky brávam veľmi málo. Aj toť predvčerom som po Esjii browsoval iba v bežeckých Salomonoch XA Pro 3D, síce kotníkových, ale s rozviazanými šnúrkami a nasadenými nesmekmi.

20220303_134939.thumb.jpg.991e18b7e4b6620b1f85db0aa16b6155.jpg

20220303_135732.thumb.jpg.c17816e3220d57df4de7a8636f727e74.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...