Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

Díky díky pánové, jak vidím, tak cesta vede jasně k La Sportiva, mi to bude ladit k lezkám alespoň :D Nemá náhodou někdo asi tak 50% slevu? :D

@wawrik Ty jsi to tím elaborát vlastně přesně vystihl, jen já to vysvětloval dosti nešťastně, to se omlouvám, mohlo to se mnou být i snažší. Ten problém bude přesně v tom, že trailové Salomony nemají tlumení, takže pak v případě betonu vlastně šlapu víceméně přímo po těch "špuntech" a to moc příjemné není.

Tedy ano ideál jsou ty La Sportivy, nic lepšího nevymyslím. Každopádně já děkuju i za ty Tecnicy, až Salomony zničím, tak mám adepta na nástupce :)

@AndyAaron Neboj Adidas mám projetý, vzhledem k tomu, že veškeré své normální tenisky mám výhradně Adidas, tak jsem koukal i v tomto případě na Adidas, ale nic moc mě tam úplně nezaujalo abych pravdu řekl a to ani v případě, že na ty bych slevu měl. Škoda, že stejnou slevu nemám i na LS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 5 hodinami, wawrik napsal:

... Salomon na tieto bežecké dáva extrémne mäkkú podrážku od Continentalu...

Hm, mal som zafixované, že tie Contagrip podrážky pre Salomon robí Continental, ale teraz o tom neviem nikde nájsť ani zmienku. Tak sorry za mystifikáciu, zjavne si to Salomon robí - alebo dáva robiť - sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vojáci, trampové a další ochotníci… V čem se dneska chodí po českých lesech? Jak jsou na tom ofiko vojenské kanady? Hledám něco takového. Poletování po českých lesích a kopcích. Nalehko i natěžko. Nemám rád nízké trekovky, neumím chodit a hážu si dovnitř bordel. Mám rád zpevněný kotník, mám rád kůži. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, nickolas napsal:

Vojáci, trampové a další ochotníci… V čem se dneska chodí po českých lesech? Jak jsou na tom ofiko vojenské kanady? Hledám něco takového. Poletování po českých lesích a kopcích. Nalehko i natěžko. Nemám rád nízké trekovky, neumím chodit a hážu si dovnitř bordel. Mám rád zpevněný kotník, mám rád kůži. 

Kanady (celokožené GTX) AČR vydrží české lesy úplně v pohodě, problém je, aby ti seděly, mně třeba kopyto vůbec nesedne, ale pokud máš pěknej objemnej kotník s nártem, tak budou dobré. Jinak bych ti asi doporučil jinou firmu, jako např. LOWA, Meindl, které sedí na noze o poznání lépe a taky o poznání více stojí. 

 

3822_kanady--boty-acr-gore-tex-prabos-ecwcs-2010-celorocni.jpg

boty-lowa-z-8n-gtx-c-075750_or.jpg

meindl-island-professional-schwarz-4.jpg

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vidim. Ptam se jak na tom jsou
Prabosy mam, nevim presne jakej model, ale jsem spokojenej. Nosim je pouze v zime do snehu, jinak nosim nizky botky, protoze ja zase neumim chodit ve vysokejch. Pripadne muzu kouknout co to presne mam, je to kuze bez goretexu a jsou trosku nizsi nez ty v prodeji.
Co ted koukam tak podle fotek na netu mam asi Nomady.

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@moco Meindl apod. znam. Mam Islandy, ale na mistni lesy mi to prijde moc, tezke, nemotorne. Ty vojenske Meindly jsou myslim prave Islandy. 
V zasade jsem byl spokojeny na vojne s 90’ kanadama, tak se ptam jak jsou na tom vojenske boty ted. Prabosy jsem kdysi zkousel a prislo mi to jak gumak. Asi mrknu jak to vypada dneska. Mozna bych mohl mrknout i na lehci Meindly. Mam i Hanwag Lhasa, ale jsou dost uzke. Casem povolily, ale jak maji vepredu tu gumovou ochranu, tak ta zustala logicky stejne uzka a je to ted pocitove takove divne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@nikolas Pokud ti Islandy přijdou těžké a nemotorné, tak na celokožené AČR kanady zapomeň, "letní" verze je na tom lépe, ale jsou ve špičce celkem úzké.

 Ale pokud se ti podaří sehnat první generaci GTX kanad vz.2000, tak ty jsou povedené, sem tam se objeví za hubičku, budeš muset vyměnit podrážku, protože se ti po kilometru díky hydrolýze rozpadne, ale potom budou sloužit roky. Tenhle typ byl původně vyvinut pro speciální jednotky, mají anatomicky řešené kopyto a je to poctivá bota na Vibram podrážce. 

 

QwA6AFwAQgBlAG4AZQBmAGkAdABcAFcAZQBiAHMAXABDAGEAdABhAGwAbwBnAHUAZQBJAG0AYQBnAGUAcwBcADEAMAAwADQAMgA1AFwAMQAwADAANAAyADUAXwBaAFoAWgAuAGoAcABnAA==.jpeg

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Au, jdu lepit, to říkám furt že u mě nedají žádné boty víc jak rok 😆 Ale co mi tedy hodně líbí je tady ten Millet 😍 Hadrů od Milletu milión s maximální spokojeností, ale boty myslím že nikdy nic, nějaké zkušenosti tady?

DSC_3495.JPG

166604.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 8. 2022 v 19:38, nickolas napsal:

Vojáci, trampové a další ochotníci… V čem se dneska chodí po českých lesech? Jak jsou na tom ofiko vojenské kanady? Hledám něco takového. Poletování po českých lesích a kopcích. Nalehko i natěžko. Nemám rád nízké trekovky, neumím chodit a hážu si dovnitř bordel. Mám rád zpevněný kotník, mám rád kůži. 

Tak jsem to rozsek. Vzal jsem Meindl Borneo 2 MFS. Kožené, prakticky stejný střih jako Islandy, jen nižší a méně tuhé. Strávil jsem s nima víkend na chatě a myslím, že si budeme rozumět. Barva bot v na webu Meindl neodpovídá realitě, ve skutečnosti je to strašně hnusná hnědá, ale to se rychle změní, hned po prvním máznutí voskem. Kůže ztmavne a už se na to dá dívat :D

A proč jsem kupoval nové, když mám zánovní Hanwag Lhasa? Inu, nedbal jsem rad a objednal klasický střih, který je ale strašně úzký. Měl jsem chuť je hned poslat zpět a vzít variantu wide...což jsem měl udělat. Místo toho jsem se rozhod, že to není tak hrozný a že se kůže poddá. Nebylo a poddala se, ale... Lhasy nemají tu vysokou gumovou obsázku kolem celé boty. Mají krytou pouze špičku, což mi v zásadě nijak nevadilo, ale... Tím jak kůže na bocích povolila, kdežto ve špičce ji ta guma nepustí, tak je to strašně divný, nepřirozený pocit. Noha jako taková je ok, ale v oblasti prstů zůstává dost sevřená. Prostě nepříjemné, což nikdo nechce. A ještě jeden důvod, který bych ale sám o sobě nechal plavat. Moje Lhasy jsou z jačí kůže a bez goráče. Tak jsem to chtěl, ale... Ta jačí kůže je dost jemná a není úplně vhodná do mokra/sněhu. Mohl jsem boty napajcovat voskem, krémem, čím jsem chtěl, ale kůže se strašně rychle nacucá a promokne. No a ve spojení s tím poloroztažením už to je no go. Takže pro mě bohužel slepá ulička a vyhozené prachy :(

A co se týče těch úzkých střihů, tak pozor na Meindl Burma MFS, ze kterých údajně Borneo 2 vycházejí. Paní v pražské prodejně povídala, že Burmy mají užší kopyto, jakože fakt úzký. Ani jsem je nezkoušel. Na druhou stranu je třeba přiznat, že Islandy i Bornea mají střih dost "ležérní", což mi ale vyhovuje.

edit: @Moty s tím 8a.cz bohužel žádná zkušenost

Upraveno uživatelem nickolas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...