Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

V 10. 11. 2022 v 15:54, Happy88 napsal:

Pánové, co nosí vaše polovičky? Minulý rok jsem zkoušel objednat ženě pár párů, nic jí nesedělo (a pak mě přešla nálada). Letos bych to zkusil znovu :D

Představa je nízká outdoorová bota, s membránou. Využití na jaro/podzim/lehká zima jako pohodlná, ale odolná bota do bordelovýho počasí - procházky se psem + děckem.

Teď nosí v 85 % případů prostě Nike botasky a v 15 % vysoký kotníkový Salomony (to když je fakt hnusně a de se rovnou do blata a vody = výběhy pro psy, les, pole atd.). Ty botasky dostávají dost zabrat a za sezonu jsou na vyhození. Takže hledám něco, co by vyplnilo mezeru.

Důležitá podmínka je samozřejmě i ta, že to musí dobře vypadat :)

Moje polovicka nosi k tomuhle ucelu Keeny, sirsi design spicky sice nemusi pusobit pro kazdeho uplne elegantne, ale zase delaji boty i v "holcicich" barvach. A s kvalitou i pohodlim je spokojena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

@phweb Díky za tip, Keen jsme doma zatím žádné neměli, ale klidně zkusím něco objednat. Máš doporučení i na konkrétní model?

Teď se všichni tváří, že mají black friday slevy, tak to vypadá, že budu přes víkend brouzdat e-shopama

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já pořád proklamuju ty Hoka One One. Máme je oba, Ať Speedgoat v normální verzi, i GTX, a vysoký Anacapa. Ten drop je o zvyku, ale díky té ultralehké váze, se v tom dá nachodit 70+ km v létě v zimě, a nepromočí se ani verze bez Gore-texu. Drží na jakémkoliv povrchu. Jen bych je kupoval fakt zrovna přes ten "blackfriday"... ✌️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem koupil už třetí Altra Lone Peak. Naposled v 6 verzi.

https://www.hardloop.cz/produkt/35933-altra-lone-peak-6-panske-trailove-bezecke-boty

Hodně dobra cena za legendární  botu s nulovým dropem což ale nemusí každému vyhovovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Jasne, bez membrany. Len som cakal, ze ta 3mm gallo juchten, spravne osetrovana, vydrzi trochu viac vlhka. Mimo zimy a do mokra obuvam ine.
IMG_1789(1).jpg.52b9b4ebc51885f0ad3b099f5809d165.jpg
Dobra volba, mam dvoje

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=18934]EpsteinBarr[/mention] moje HanWagy z jaci kuze bez membrany taky sajou vsechnu  vodu z okoli, at jsou namazane jak chcou. Meindly drzi
Meindly klasické pohory mi bez membrány drží už 19 let. Nekecám. Za tu dobu jen párkrát mírná vlhkost, jinak sucho. Neskutečné boty. Ale asi třikrát jsem je nahřál v troubě a navoskoval.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Hasňa samotného mě to překvapuje. Teda hlavně ty HanWagy. Čekal jsem, že ošetřené vydrží aspoň pár hodin, ale prd. 30 minut v mokrém sněhu, pár šlápnutí do kaluže/potoka a už tečou. Meindly zatím drží jak helvétská víra. Uvidíme co teď v zimě ve sněhu. Předchozí Islandy držely jak prase. Islandy sice mají Gore, ale člověk pozná když kůže pustí a voda už je na membráně. To jsem u Islandů snad nikdy nezažil. Vždycky jsem jak magor schválně chodil kalužema a všichni si ťukali na čelo...to budeš mít durch, membrána nemembrána. A pak nevěřícně koukali. Teď mám nově ty...jak se jmenujou...no skoroIslandy bez Gore a vypadají že budou taky ok.

Edit: Borneo 2 MFS

Upraveno uživatelem nickolas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Hasňa napsal:
před 14 hodinami, nickolas napsal:
[mention=18934]EpsteinBarr[/mention] moje HanWagy z jaci kuze bez membrany taky sajou vsechnu  vodu z okoli, at jsou namazane jak chcou. Meindly drzi emoji2368.png

Meindly klasické pohory mi bez membrány drží už 19 let. Nekecám. Za tu dobu jen párkrát mírná vlhkost, jinak sucho. Neskutečné boty. Ale asi třikrát jsem je nahřál v troubě a navoskoval.

Mel jsem to podobne, az do letosniho jara. Nastesti jen takovej nenarocnej vejslap okolo Potstejna, ale i tak tech cca 8km od chvile, co mi to ruplo, nebylo nic moc. 

975D5DBE-95F9-4B7C-A62E-906157F33E86.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...pos*aná hydrolýza polyuretanu, takto se mi rozpadly už dvoje Meindly a naposledy, asi před měsícem a půl, Hanwagy Banks GTX (chvíli jsem zvažoval, že je ponesu s sebou a pošlu je na opravu do Zlína, ale nakonec letěly do popelnice...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, EpsteinBarr napsal:

Stacilo celkom malo a premokli aleze totalne...von-dnu-von-dnu, asi 4 hodiny na striedacku pri pratani snehu a este aj merino ponozky boli mokre.

IMG_1784(1).jpg

Teplo a zima na stridacku je naprd, ale i tak by dobre osetrena kuze mela tech par hodin bez problemu vydrzet. Cim to mazes?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@phweb Vzdy ked su mokre, alebo spinave od blata a pod., necham ich vysusit. Nasledne poriadne ocistim vodou. Necham ususit, 24-48 hodin. Aplikujem zvycajne krem, ale mam aj kondicioner:

festovni veci

alebo krem priamo od vyrobcu Dallape

Je ale pravdou, ako kedysi pisal @wawrik ze tieto boty mam hlavne kvoli nadhernej rucnej praci. Teda nie, zeby som v nich nechodil relativne dost, ale v lete na 10km prechadzku do lesa ich netaham. No a ano, impregnovane neboli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako vždy nemůžu vynachválit Hoka One One, dneska celý den, po kotníky sněhu, třikrát potok, a noha suchá, teplá, a spokojená z lehké boty. Ještě návleky, a nebál bych se víc sněhu 😁 Vibram & GTX 👌

IMG_20221213_184547.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, nizkotucnytvaroh napsal:

Jako vždy nemůžu vynachválit Hoka One One, dneska celý den, po kotníky sněhu, třikrát potok, a noha suchá, teplá, a spokojená z lehké boty. Ještě návleky, a nebál bych se víc sněhu 😁 Vibram & GTX 👌

IMG_20221213_184547.jpg

Hoky One One mám nějaký ten pátek, a jsou super, lehoučké, nejvíc přilnavá podrázka co znám, a to prakticky k jakémukoliv podkladu kromě ledu. Měkký došlap. Perfekt. Jenom mi vadí ta jejich membrána a odpružená vložka, bez ní to není ono, ale z té boty tak zvláštně páchne noha, a nejde se toho zbavit. Škoda

Můj dnešní nákup 🥾celokůže od Hanse Wágnera

 

63A18F61-5313-499B-B57C-411045D308C6.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...