Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 15. 5. 2022 v 18:00, wawrik napsal:

Tak som ich kúpil ....robia aj kotníkovú verziu, tam už viac dáva zmysel aj to termoformovanie, len asi nebudú za kilo :( image.png.6cbe49020cad143182d568efd7106fd6.png

Dnes som si ich skúšal a súhlas s wawrikom, sedia perfektne. Dokonca pri obvyklom mojom čísle EU 44 sa mi zdali aj dlhé = v špičke až dosť miesta, ale EU 43 1/3 sedia ešte lepšie. Tvar päty, obopnutie chodidla, super. Dokonca z vnútornej časti v oblasti klenby je zvršok viac vypolstrovaný. 

 

V 12. 1. 2023 v 13:40, African napsal:

Tento Tecnica model se mě strašně líbil, ale bohužel jsme si nesedli a je pravda, že se mi v nich spotila noha už na prodejně, takže teplo asi trochu víc drží díky té úpravě....

Afri, akú verziu Tecnica Magma si presne v predajni skúšal? Predpokladám, že verziu s GTX. Lebo ja som si skúšal tento wawrikov model, ale verzia bez GTX a vôbec sa mi noha nepotila a to som v predajni skysol cez hodinu. Materiál zvršku je iný - viac priedušný. Možno v oblasti priehlavku, lebo polstrovaný a tuhší jazyk už je v menej priedušnom materiály oproti zvršku.

 

Veľmi uvažujem medzi modelmi Magma, alebo ak už s GTX membránou, tak pevnejší model Plasma. Len tu v predajni je v takej divnej, príliš hráškovej zelenej:(. Keby bolo ak na obrázku tak paráda, ale v reále je zelená oveľa výraznejšia.

image.png.bb62e0aea2cba94139b133731f23112f.png

 

Potom mám ešte v merku AKU Rocket GTX s ich dual šnurovaním DFS. To som nikdy nemal a láka ma to. Bohužiaľ, nemám šancu kde AKU osobne vyskúšať, na rozdiel od Tecnicy.

image.png.decc6f184f08feb312c10e54d423da29.png

 

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, StanoBare napsal:

Lebo ja som si skúšal tento wawrikov model, ale verzia bez GTX a vôbec sa mi noha nepotila a to som v predajni skysol cez hodinu.

Fakt? A pocit toho, že sú trochu teplejšie ako obdobná konkurencia, si mal tiež či nie? Je tam rovnako to tenké polstrovanie ako u GTX verzie, alebo iné, alebo vôbec? Práve sa obzerám po niečom bez membrány a dosť by mi to poriešilo behanie po obchodoch.

Inak ten zvláštny tvar špičky s nadbytkom miesta mi veľmi vyhovuje pri prudkých zostupoch. Žiadny náznak pľuzgieru na prstoch, nech je ten zošup akokoľvek dlhý, noha sa do boty zaprie v priehlavku. Pritom prsty majú oporu stále, nelietajú voľne po špičke, ako sa to deje, keď si človek kúpi o máličko väčšie topánky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wawrik - primárne som sa zameral na modely bez GTX membrány, preto som skúšal len tento model Magmy.

Magma bez GTX má podľa popisu Ventilated 3D mesh, oproti polyamidovému zvršku GTX verzii je ten rozdiel hneď vidno (laicky- látka má riedšie oká), dokonca na skúšku som to prefúkol. Za ten spomínaný čas na predajni, žiadne potenie. Čo sa týka porovnania s inými značkami, v predajni je na výber okrem Tecnicy už len Kayland a tam bolo všetko s GTX a semiš. Bez GTX mám Salomony 3D Fastpacker (model starý asi 8 rokov) a teraz nosím na jednoduchší terén Salomon Outline. Outline vetrá ešte trošku lepšie (ale prezmenu nie som spokojný s podrážkou).

Zajtra skočím do predajne znovu a vyskúšam teda Magmu aj s GTX na porovnanie.

Polstrovanie - zajtra ti ho pozriem poriadne v porovnaní s GTX modelom.

Veľkosť - máš pravdu, aj napriek väčšej medzere medzi špičkou a palcom, kopyto krásne nohu drží. Na mňa už tá medzera bola príliš, v menšej veľkosi 43 1/3 to už bolo lepšie (flek aj na hrubšiu ponožku). Strmé zostupy -  s nimi počítam, aj keď teraz si ma trochu zvyklal :-))

 

Afri - dík za odpoveď. Dvojité šnurovanie u Aku väčšina chváli, zaujalo ma to. Aj keď popravde to skončí tak, že raz zaviažem a chcem mať pokoj :-))

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 3. 2023 v 17:33, Jackie Treehorn napsal:

Tak dorazily nový papuče, první dojem je parádní a za super cenu. Shop 8a dává 15% dolů při potvrzení odběru newsleteru. Sečteno podtrženo  2,7 i s dopravou.

Jak jsou široký?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 3. 2023 v 14:07, wawrik napsal:

...a pocit toho, že sú trochu teplejšie ako obdobná konkurencia, si mal tiež či nie? Je tam rovnako to tenké polstrovanie ako u GTX verzie, alebo iné, alebo vôbec? Práve sa obzerám po niečom bez membrány a dosť by mi to poriešilo behanie po obchodoch...

Prepáč za nekvalitné fotky, mám starý mobil, ale aspoň pre základnú predstavu:

Zvršok  - Aj verzia s GTX je fajn, bez GTX je dobre priedušná

image.png.6f054fe95f5c7ca38a48efd5d9beddff.png

image.png.a7a0ea7ae10edec0ee21fb7a0de1d37b.png

 

Podšívka - u GTX je klasická, bez GTX má takú tenkú polyamidovú, husto tkanú vrstvu

image.png.5aa6f770117627d7d2df53e2fd3e8eb1.png

image.png.c32ee0590a6e107ba5d4cdb67c11a6b4.png

 

Polstrovanie - zmena strihu pod členkom, ako je vrchné šnurovanie kvôli membráne + jazyk z GTX je zošitý so zvrškom, bez GTX je voľný. Jazyk rovnako vypolstrovaný a aj materiál rovnaký. Je vidieť rozdiel v hrúbke polstrovania v oblasti achilovky, ale v druhej predajni už to tak výrazné nebolo, takže je to kus od kusu.

image.png.fd9ab8965c78101db5a43747fb8e34da.png

image.png.31dc8cf8090507153013df13efe6eef4.png

image.png.9c1e616d494b81812dd0a545f5c90091.png

image.png.d62cac71c7f15a1d8ff8f3413f4ba606.png

 

Najlepšia vec je táto jemne polstrovaná, resp. spevnená vnútorná časť. pekne prilieha ku chodidlu, drží pri bočných nášľapoch. Ak teda fakt funguje to ich dodatočné natvarovanie, tak to bude veľmi dobré. Je to rovnaké u GTX aj bez GTX verzie

image.png.880e72427e778b338c252362668d9d63.png

------------------------------------------------------------------------------------------------------

A čo Tecnica Plasma - nízky strih? Jaaaj, z tej som bol sklamaný. Pôsobia robustne, výborná tuhosť a odpruženie, ale už nie sú tak dobre natvarované v porovnaní s modelom Magma.

Súťaž o najtenšie šnúrky vyhráva Tecnica, pri doťahovaní je to už trochu nepríjemné. Povrch šnúriek sa drolí pred očami. A ak máte vysoký nárt, tak kvôli jednostranne otvárajúcemu jazyku, nohu dnu len tak ľahúčko nevsunetie. Ak s tým nemáte problém, je to v pohode. Podobne to má riešené napr. aj Kayland.

Možno by super sadli po tom natvarovaní na nohu, ale experimentovať za tú cenu.....no neviem....

Polyamidový zvršok je dosť na omak tuhý a pri mojom páre jedna z topánok, ako sa tá látka ohýba špičke, vydávala nepríjemné pukavé zvuky....eeee

image.png.8b2a8642e39c5492946d5596216ad92d.png

image.png.2a94068717277b1674e395b35a836f6e.png

 

Ak už, tak potom Plasma MID verzia. Tá na nohe sedí super, v špičke trochu viac voľnejšia, ale nič netlačí  a topánka si pekne sadne. Parádna vložka, pod klenbou chodidla spevnená. Až na tie debilné šnúrky.

image.png.d0308f7ace45d9e853b0329912c8a0a2.png

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ani v jednom modeli  s GTX membránou som nepocítil výraznejšie potenie (oproti napr. modelom s cca rovnakým zložením zvršku = Kayland, Garmont a moje staré, ale najlepšie, čo som mal - Reichle Scout GTX), prišlo mi to normálne. Určite som nemal pocit zo zvýšeného potenia. V lete v teréne sa tam noha spotí, to je normál, ale počas tej hodiny a pol skúšania, nič také nepríjemné som nepociťoval.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Takže po zvážení sa mi najviac páčil model Magma. Na jednoduchšie túry aj pre leto, bude verzia bez GTX fajn.

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, StanoBare napsal:

Najlepšia vec je táto jemne polstrovaná, resp. spevnená vnútorná časť. pekne prilieha ku chodidlu, drží pri bočných nášľapoch.

Jo, v tej topánke sú (IMHO vďaka tvarovaniu) v podstate akékoľvek došľapy veľmi isté.

Ďakujem za podrobnú recenziu aj fotky, oceňujem prácu, ktorú si si s tým dal (ako obvykle). Zdá sa, že ďalej hľadať bezgoráčové topánky nemusím :D

před 8 hodinami, StanoBare napsal:

Určite som nemal pocit zo zvýšeného potenia.

Len aby nedošlo k nedorozumeniu - ja som písal o väčšom pocite tepla, nie potenia. Tá topánka to potom odvetrá.

před 8 hodinami, StanoBare napsal:

Možno by super sadli po tom natvarovaní na nohu, ale experimentovať za tú cenu.....no neviem....

Termoformovanie sa má týkať len zadnej časti topánky, ktorá obopína pätu, aspoň u Magmy.

S tou firmou, čo ich predáva, máš stále niečo spoločné? Dosť by ma zaujímalo, či sa nechystajú na kotníkovú verziu Magmy, lebo v slovenskom Hudy ich nemajú a mať ani nebudú.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pohode, nemáš za čo. Nemal som ani zvýšený pocit tepla. Prišli mi normálne a teda o nič výrazne iné ako v porovnaní s vyššie spomenutými značkami. 

S firmou, čo ich predáva, už nemám nič spoločné. Pomenilo sa to tam. Ak by si chcel niečo o tom viac, tak cez SZ. Bol som tam ako bežný zákazník. Kotníková verzia MID je myslím, len s GTX. Nemám podrobnejšie informácie. Ich gro predsa len je dlhší čas Kayland, Grisport a Trezeta.

Popravde, mne sa Magma MID veľmi páči, aspoň tak na obrázku, krásny dizajn. Láka ma to fakt skúsiť a dať si to natvarovať. Len neviem, či to využijem. Na hory chcem ešte trochu pevnejšiu topánku - viď Plasma, Mammut sa mi tiež páči, len tie ceny no....

Tvarovanie - predavač mi vravel, že to natvaruje pätnú časť až ku klenbe, u MID aj členok = proste to, čo je zvýraznené tými puntíkami.

Aj teba lákajú, že? Jaj, že už si ich kúpil? Paráda, tak daj potom vedieť, ako sadnú po natvarovaní😊

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pohode, nemáš za čo. Nemal som ani zvýšený pocit tepla. Prišli mi normálne a teda o nič výrazne iné ako v porovnaní s vyššie spomenutými značkami. 

S firmou, čo ich predáva, už nemám nič spoločné. Pomenilo sa to tam. Ak by si chcel niečo o tom viac, tak cez SZ. Bol som tam ako bežný zákazník. Kotníková verzia MID je myslím, len s GTX. Nemám podrobnejšie informácie. Ich gro predsa len je dlhší čas Kayland, Grisport a Trezeta.

Popravde, mne sa Magma MID veľmi páči, aspoň tak na obrázku, krásny dizajn. Láka ma to fakt skúsiť a dať si to natvarovať. Len neviem, či to využijem. Na hory chcem ešte trochu pevnejšiu topánku - viď Plasma, Mammut sa mi tiež páči, len tie ceny no....

Tvarovanie - predavač mi vravel, že to natvaruje pätnú časť až ku klenbe, u MID aj členok = proste to, čo je zvýraznené tými puntíkami.

Aj teba lákajú, že? Jaj, že už si ich kúpil? Rýchlovka, paráda, tak daj potom vedieť, ako sadnú po natvarovaní:-))))

Chápeš, boli by sme tu prví v protiváhe opakujúcich sa - Gármondy, Tralalasportivky, Salévky a tie Milétovky z Millétu :-)))).

Ak si dobre pamätám, ty si mal tie botičkové Arcteryxy Bora, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@StanoBare Tie kotníkové Magmy som ešte nekúpil, len by som ich chcel vymeniť za kotníkové Salomony XA Pro Mid, čo nosím ako default topánky a dezén je už dosť vyleštený. Magmy mám len nízke s goráčom, a potrebujem aj niečo nízke bezgoráčové do tých tepiel na Slovensku/v Alpách. Proste priebežne mením značku, Salomon za Tecnicu.

Jo, Arcteryxy Bora2 stále mám. Podarilo sa mi rok po ukončení výroby zohnať do zásoby posledný pár snáď v celej Európe, lebo ten predchádzajúci som v týchto lávových suťoviskách komplet rozrezal.

Bohužiaľ som na prvej túre asi po roku a pol zistil, že plochý šev na achilovke na vnútornej botičke je zle zošitý (tkaniny sú na sebe namiesto vedľa seba), takže mi derú pätu. Nepoužiteľné. Preto nosím staré vnútorné boty v nových skeletoch :D Lenže pravá vnútorná už občas v špičke pretečie, na čo ma síce po tých rokoch a odchodených kilometroch nárok, ale naštve, a adekvátna náhrada ani ekvivalent neexistuje. Bola to výnimočná topánka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wawrik - s rýchlou kúpou Tecnica Magma som srandoval :-))) Arteryx Bora2 sa dajú ešte stále kúpiť, nie? Alebo to sú už len zostatkové kusy po ukončení výroby, ako spomínaš? Bory sú nádherné, vlastne kompletný štýl topánok od Arcteryxu je veľmi čistý. Momentálne v ich kolekcii bez GTX je napr. trailový NORVAN LD 3 

Arc'teryx Norvan LD3 Trail Runner - Review - We Are Explorers

Pekné sú. V živote som nemal topánky od Arcteryxu, mám od nich len kraťasy LEFROY, tie sú perfektné, strih, materiál, detaily, takže som prekvapený z toho zlého zošitia botičky, ale tak stane sa. A samostatná botička sa nedá dokúpiť, že.

Pozerám ešte, čo má momemntálne Arcteryx bezmembránové v ponuke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@StanoBare Už dávno sa tie Bory prestali robiť. Ak by si na dostupné Bora2 vo veľkosti 42 niekde narazil, daj mi, prosím vedieť. Googliť to nemusíš, len keby to na teba niekde náhodou vypadlo.

Každý si ťukal na čelo, že či som kompletný kupovať topánky od výrobcu oblečenia, ktorý v živote topánky nevyrábal, pritom to bolo čisté terno. Navyše v dnešnej dobe je úplne jedno, kto tie topánky navrhuje a väčšinou aj vyrába, záleží od nastavenej výstupnej kontroly, a noví hráči sa neboja nového prístupu. Pokiaľ sa teda bavíme o veľkosériovej obuvi a nie o ručne šitých značkách oldschool topánok typu Dallapé.

Tecnica je, podľa mňa, z toho istého súdku, aj keď tá koncepcia zasa nie je až tak veľmi odlišná od tradičného a zavedeného prístupu ako v prípade Bora2.

Btw, tá vnútorná botička sa dokúpiť naozaj dala. Dokonca sa robila aj druhá - viac zateplená - na zimné použitie (čo je súčasťou toho zmieňovaného odlišného prístupu). Tú som ju aj chcel kúpiť, no toľko som otáľal, až ich prestali vyrábať. Škoda, teraz by mi to situáciu vyriešilo.

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Arcteryx by určite s menom nehazardoval, preto verím, že výrobu a kontrolu topánok mal poriešenú. Len samotnému vývoju modelovej rady venovali 3-4roky, tak by to nezabili nekompletnou kontrolou. No vidíš, a aj tak sa stane, že sa niečo zle pošije. Ako hovoríš, je to veľkosériovka.

Základom je, nenechať ázijského výrobcu robiť vlastné úpravy, lebo to oni skúšajú vždy. Nie, urobte tak, ako to je, ak teda fakt nevymyslíš chobotinu, ktorú stroj nedokáže zošiť/nalaminovať. To sa tiež stane.

Ak bol výrobca šmrncnutý Európou, tak to aj vedeli pochopiť, ale ak to bol tvrdý lokálny výrobca, ktorý na obede na teba celý čas zízal, že uha, erurópan, veľký nos a jak dobré zuby má, tak to bolo náááročnéééé :-)))))

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...