Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Potrebuju ženě podřídit kotnikove turisticke boty ...prochazky s deckama po beskydech apod, nic narocneho...cenove tak do 3tis czk...goretex neni podminka, spis at to dycha...sam mam zatim v lowendu dost dobre zkusenosti s Merrell...je Moab 2 mid dobra volba nebo doporucite nejaky konkretni model jine znacky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, efreeti napsal:

Potrebuju ženě podřídit kotnikove turisticke boty ...prochazky s deckama po beskydech apod, nic narocneho...cenove tak do 3tis czk...goretex neni podminka, spis at to dycha...sam mam zatim v lowendu dost dobre zkusenosti s Merrell...je Moab 2 mid dobra volba nebo doporucite nejaky konkretni model jine znacky?

Jakou velikost? V Hudy maji ve vyprodeji Hanwag Banks za velmi prijemnou cenu. Koupil jsem je dceri a za ty prachy neskutecne dobre udelana bota. Akorat meji jen 37 a 37,5.  V panskejch je vyber lepsi, kdybyste nekdo chtel lehky trekovky s vymenou podrazkou :).

65926.webp

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, prischera napsal:

Jakou velikost? 

Vypadají bytelne...možná až moc...kazdopadne bych pro ni potřeboval něco mezi eur40-41 :) jeste mě napadlo počkat na výprodeje adidas terrex...ale jak už tu někdo přede mnou psal....za zvážení to stojí pri 50% dolů :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co znamená "neskutecne dobre udelana bota"?

Tak je to trochu nadsazka, samozrejme. Ale zpracovani odpovida botam za 5tis a vic, nikoliv za 3. Namatkou provedeni svu, zacisteni jednotlivych casti kuze. Napojeni svrsku boty k podrazce ve vnitrni casti boty. Moznost autorizovane vymeny podrazky. Mame, nebo meli jsme doma pohory od cca tisicovky do sedmi tisic. Ty levnejsi tedy spise detske. Takze srovnavam v tom co mi proslo nohama. Ja osobne preferuji Hanwag, ovsem pouze kvuli tvaru boty, sedi mi. V cene kolem 6+ tisic mi zpracovani Lowa/Meindl/Hanwag/Scarpa prijde srovnatelné. Tyhle boty jsou zpracovanim podobne. Soucasne s Banksy jsem kupoval druhe dceri Scarpy za podobnou cenu, ale puvodni cenovka byla “jen” 3,6. Nejsou spatne, ale prave v techto detailech je uz na druhy pohled videt levnejsi bota.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadají bytelne...možná až moc...kazdopadne bych pro ni potřeboval něco mezi eur40-41 jeste mě napadlo počkat na výprodeje adidas terrex...ale jak už tu někdo přede mnou psal....za zvážení to stojí pri 50% dolů


Jsou pomerne robustni, ale lehoucke. Ja obecne preferuji spise pevnejsi botu, to je ovsem o zvyku. Navic Hanwag nesije v Asii (myslim ze v Bulharsku nebo Rumunsku) a autorizovany znackovy servis je ve Zline. To mi oproti Adidasu, Salomonu a podobne prijde jako velka vyhoda. Nic mene pokud potrebujes 40-41 tak si tady stejne nepomuzes :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, efreeti napsal:

Vypadají bytelne...možná až moc...kazdopadne bych pro ni potřeboval něco mezi eur40-41 :) jeste mě napadlo počkat na výprodeje adidas terrex...ale jak už tu někdo přede mnou psal....za zvážení to stojí pri 50% dolů :)

Neteri jsem před měsícem koupil Nordblanc mysable, 39 a spokojenost. Na lehčí treky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, krtenek napsal:

Může být. Moje Islandy mají zpracování jako křusky za 2,5 tis. Bohužel.

Proč si je tedy nereklamoval? Já na jaře objednal jedny Islandy a furt mi nějak nesedeli a myslel jsem že jsem blbec objednal špatné číslo, byl jsem “nešťastný” až potom co jsem je začal fotit, že je prodám (už jsem je naimpregnoval) jsem si všimnul, že jedna bota je ve špičce užší než druhá, proto mě na té noze tlačily (bylo to zrovna na chodidle, které mám delší, proto jsem to přisuzoval mému špatnému výběru). Boty jsem poslal na reklamaci a vrátili mi peníze. Teď jsem jim dal druhou šanci (“ruční” výroba prostě produkuje zmetky a výstupní kontrola je drahá). Vše je v pořádku, šití např. mají oproti Hanwag trojité a vše je souměrné (švy, obsazka,podrážka). 
Ted je budu mít skoro 6 týdnů na nohou v lese, tak se možná něco objeví. Pokud bude problém, reklamuju. Oni ty firmy to sekají jak Baťa cvičky a v některých případech spoléhají na to, že se člověk neozve, to v dnešní době nelze nechat ležet ladem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potrebuju ženě podřídit kotnikove turisticke boty ...prochazky s deckama po beskydech apod, nic narocneho...cenove tak do 3tis czk...goretex neni podminka, spis at to dycha...sam mam zatim v lowendu dost dobre zkusenosti s Merrell...je Moab 2 mid dobra volba nebo doporucite nejaky konkretni model jine znacky?
Bacha na tu membránu. U kotnikovek zejména, ale obecně i ostatní outdoor obuvi bych do jiné než Gore-Tex a Sympatex membrány nešel. Tyto fungují, ostatní jsou igelitové náhražky. Na léto pak ideálně bez membrány. Merrell Moab neznám, ale značka je ok. V této cenové kategorii je toho dost, ale doporučuji vyzkoušet, každý máme jinou nohu.

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, krtenek napsal:

Protože to neni na závadu užívání. Ty předchozí jsem ale reklamoval a přišly mě tyhle. Asi nám sem posílají druhou kvalitu.

Domněnka: Ono někdy prodejce kupuje záměrně II.jakost, kterou prodává jako I.jakost. 
Když to mohou dělat potravní řetězce, tak proč by to nemohli dělat i ostatní?

 

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, moco napsal:

Domněnka: Ono někdy prodejce kupuje záměrně II.jakost, kterou prodává jako I.jakost. 
Když to mohou dělat potravní řetězce, tak proč by to nemohli dělat i ostatní?

 

To je u oblečení v ČR úplně běžná věc, proto je dobré nakupovat u prověřených obchodů. Já můžu v klidu doporučit český HUDY, kde je záruka nákupu první jakosti....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S Hudy mám jen dobré zkušenosti. Meindl jsem kupoval od ofiko českého zástupce kterým je Tilak. Když jsem objednaval přes net, tak mi přišly právě ty různě široké boty 🙂 

Ted jsem si tam jel osobně raději a vše Ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I první jakost může být samozřejmě vadná, stane se, ale v případě reklamce jde produkt k posouzení a opravě přímo k výrobci. Druhou jakost zpravidla výrobce prodává hluboko pod cenou, ale prodejce musí zajistit reklamaci a opravy sám svépomocí. U nás vedle ve městě je střelec co tahá vadný věci od Spidera, bába v kleci mu je ve sklepě dává do kupy, vyřizuje reklamace a on je pálí za nekřesťanský prachy, mazec. Lidi jsou pak divný z toho, že kvalita nic moc, ale to prostě nemá se značkou nic společného, to je zas a znova jenom ta naše vychcanost. Druhou jakost koupíš všude ve světě, ale hadry a boty jsou tam naházený v koši s 50% slevou a zákazník je o tom informován.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, moco napsal:

Domněnka: Ono někdy prodejce kupuje záměrně II.jakost, kterou prodává jako I.jakost. 
Když to mohou dělat potravní řetězce, tak proč by to nemohli dělat i ostatní?

 

Nemyslím si že je to úplně běžné, v potravinách je to trochu jinak, tam se ty "druhé jakosti", či spíše druhé kvality dělají přímo. Nakonec je to i na obalu, jiné složení. Že si třeba řetězec objedná speciálně řadu (nejspíš kvůli ceně) to se děje. Kvalitou to půjde za značkou a výrobcem. Rozdíl bude spíš provedení, materiál, zpracování, atd..  Příklad koupil jsem si Mammut mikinu v Intersportu (DDR) a nenašel jsem ji vůbec na stránkách Mammutu, byla tam podobná (jen zipy na kapsách) a třeba gramáž bude jiná, to už jsem nekoumal. Druhý příklad,  sousedka kupovala děcku boty v Aréně ve Štěrboholích a její obvyklá značka tam za "super" cenu, ale ouha, jiná stélka a ještě něco (už si nepamatuju) a tam jí to pak prodavačka potvrdila, levnější řada do levného obchodu.  Ale z5 k tématu, záměrně kupovat horší kvalitu, to mi nedává logiku. proč by tolik IIky "dělali" a ještě to třídili, to stojí peníze. Mrská se to a hurá velkoobchodu nebo prodejci a ten ať se s tím popere. A buď se to pozná při kontrole (když nějaká je) nebo to koupí zákakzník a řeší se to následně. Za mě hadry, boty, atd nejsou prací prášky, plíny, kde to je v sakra větších objemech. Alespoň takhle to vidím z praxe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Instersport, Sport2000, ale i Sportisimo a další řetězce nakupují trojím způsobem:

1) koupí výrobek tak jak je v kolekci dané značky

2) vyberou si u značky výrobek a osekají ho na cenu, kterou potřebují (viz. tvoje kapsy, jiný levnější materiál, rušení některých drahých doplňků apod.) a mají ho jen pro svou síť při zachování originální značky. Výrobce jim garantuje určitou kvalitu apod. Některé značky mají přímo kolekce jen pro chain stores, z těch si vybírají nákupčí těchto sítí a většinou jsou jen pro ně, nelze je už nabídnout danou sezonu někomu jinému.

3) Staré kolekce se nabídnou řetězcům jako private label, osekají se na cenu přijatelnou pro řetězec, nalepí se značka řetězce a vyrobí se ve velkém nákladu. Něco jako dojná kráva.

Pak je tady fenomén OUTLETů, což byl původně koncept pro výprodej starých kolekcí a třeba 2. jakosti, bohužel se to zvrtlo celosvětově v super byznys, tak se tomu dost výrobců přizpůsobilo. Cpou tam věci vyrobené na cenu přímo pro outlety nebo řetězce, jak jsem psal výše, a uměle navýšená původní cena jde hned do brutální slevy. Zákazníci jsou happy jak dobře nakoupili...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...