Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 8 hodinami, Kluk jako buk napsal:

Myslíte, že má cenu si připlatit za GTX verzi? Jsem zvyklý chodit v GTX od Salomonu, ale koukám teď po něčem jiném, protože poslední páry mi moc nevydržely. Ultra Raptory vypadají dobře. Vyšší odolnost proti vodě ocením, ale netuším, jestli za tu cca tisícovku navíc je to takový rozdíl. (Za použití různých impregnací a podobně...)

Impregnací GTX nikdy nenahradíš, takže jestli potřebuješ vodě odolné botky tak určitě v GTX....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, moco napsal:

Prodejce je bude posílat do salomonu, tak snad bude Salomon uvědomělí 😅

Nikdy se mi to po 5km u bot za 4kKč nestalo 😊 

To je v principe pre teba nepodstatna vec, zodpovedny je predajca, s nim to riesis ty. Komu to posiela je jeho starost. A ako vravim, ak nepovolis, toto nemoze pre teba dopadnut nijak inak ako vratenim penazi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je v principe pre teba nepodstatna vec, zodpovedny je predajca, s nim to riesis ty. Komu to posiela je jeho starost. A ako vravim, ak nepovolis, toto nemoze pre teba dopadnut nijak inak ako vratenim penazi. 

Ja mam pocit, ze vraceni penez je az jako posledni varianta. V prve rade se resi reklamace opravou, primerenou slevou, nebo vymenou za nove zbozi. Penize ti prodejce samozrejme muze nabidnout taky, ale nemas na to imho hned narok. To plati myslim az pokud tu stejnou vec reklamujes po treti.

Pravnik ale nejsem, to je jen muj zprostredkovany pohled z veci, ktere jsem nekdy sam resil.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravit ne, ale pokud mu to treba vymeni za novy boty, tak je to z jejich strany ok. Jen sem to zminil, aby se hned nepocitalo s tim, ze dostane penize zpet.
Drzim palce kazdopadne at to dobre dopadne. Ja tyhle veci resit nesnasim a vzdycky me to hrozne otravi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Happy88 napsal:


Ja mam pocit, ze vraceni penez je az jako posledni varianta. V prve rade se resi reklamace opravou, primerenou slevou, nebo vymenou za nove zbozi. Penize ti prodejce samozrejme muze nabidnout taky, ale nemas na to imho hned narok. To plati myslim az pokud tu stejnou vec reklamujes po treti.

Pravnik ale nejsem, to je jen muj zprostredkovany pohled z veci, ktere jsem nekdy sam resil.

Pokud se závada projeví do půl roku jde o skrytou vadu a máš nárok odstoupit od smlouvy=vrácení peněz už při první reklamaci. Prodejce ti samozřejmě bude tvrdit něco jiného, ale nesmíš se nechat ojebat. Způsob řešení reklamace se uvádí už na reklamační protokol, tam samozřejmě zkusí dát výměna nebo oprava, když to podepíšeš máš peška, takže zkontrolovat a případně omlatit o hlavu. Po půl roce to musí být 3x stejná nebo 4x různá závada abys mohl odstoupit od smlouvy, tam už si oni můžou vybrat, jak to budou řešit.

Zároveň není pravda, že v případě výměny ti musí poskytnout nové zboží. Vyměnit to můžou klidně za dříve opravené z reklamace někoho jiného, jediné co musí je, aby vyměněny kus byl plně funkční. Ale to bude spíš typické pro elektroniku než boty, každopádně ad absurdum, pokud bys reklamoval prodřenou patu u bot později než 6 mesicu od koupě, teoreticky se muze stat, že to je vymeni za nošené boty, které mají po reklamaci opravenou podrazku.

Upraveno uživatelem Maro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention]Maro [/mention] díky za upřesnění.
No je to hustý, mě na tom vždycky nejvíc štve (nebo mě to vlastně spíš mrzí), že člověk, když něco reklamuje je automaticky branej jako ten problémovej a ještě by se jim snad měl omlouvat, že dělá problémy. A přitom by to mělo být naopak.
O tom, že se tě snaží odbýt mnohdy nezákonýma plněníma už ani memluvě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si téhle "finty" všiml kdysi, když jsem reklamoval telefon a právě jsem udělal tu chybu, že jsem při 4 reklamaci netrval na vrácení peněz, myslel jsem, že to je automaticky, ale ty si o to musíš aktivně říct. Pak jsem se díval do protokolu, kde byla oprava/výměna za bezvadný kus. Jenže bezvadný neznamená nutně nový. Hledal jsem to tehdy a bylo to snad i v cernych ovcich, ze to muzou udelat. Celkem jsem se zehdy strachoval, jak to dopadne, nastesti ale tehdy nestihli vyřídit ve 30 dnech a volali az po 33 tusim, kdyz jsem jim rovnou řekl, že chci peníze. Zkouseli na mě, ze reseni byla oprava, ale nenechal jsem se tehdy odbýt a nakonec mi vratili peníze, i kdyz byli teda dost nevrlí. To byl tehdy Vodafone. Ale je pravda, ze to je cca 4 roky zpět, mozna se neco změnilo, ale moc bych s tím nepočítal. Upřímně u bot bych se toho nebál, tam by to musel být úvaha hodně za roh a pochybuju, že by se jim to vyplatilo, u té elektroniky bych si ale tipl, že to je poměrně běžné. Mám dokonce pocit, že třeba apple neřeší reklamace jinak než výměnou za repasovaný kus. Oni to pěkně zabali do fólií, 90 % lidi je udělených, že dostali nový kus, jak je ta firma supermegabomba kůl, realita je ale dost jiná, což ti lidi už nevidí...

Upraveno uživatelem Maro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, moco napsal:

@Kluk jako bukco jsem na ně zběžně koukal, tak ona ta obsázka je celkem vysoká, takže kaluže a bláto nějak poberou, otázka je, jestli je ta obsázka WR

Není, je to síťovina. Pokud chce to samé voděodolné, musí GTX. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, pomaly sa prehryzavam temou a hladam informacie. 
Na tie nase kopecky, lesy a haje - Dallapé Stivo z festovnich věci, to by slo? Obycajna turistika, ziadny extrem. Alebo si len nechcem priznat, ze sa mi proste neskutocne pacia. Pripadne nejaky navrh?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, EpsteinBarr napsal:

Kluci, pomaly sa prehryzavam temou a hladam informacie. 
Na tie nase kopecky, lesy a haje - Dallapé Stivo z festovnich věci, to by slo? Obycajna turistika, ziadny extrem. Alebo si len nechcem priznat, ze sa mi proste neskutocne pacia. Pripadne nejaky navrh?

Jsou pěkné, ale osobně mám na noze radši pohodlné lehké turistické/běžecké boty...ono jde celkem poznat, jestli máš 20 km na noze boty co mají 300g nebo boty co mají kilo, ale perfektně vypadají. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...