Přejít na obsah

Seiko SARB017 Green Alpinist


Doporučené příspěvky

Hodinky se zlatými ručkami a indexy? Hodinky se zeleným ciferníkem? Tak to by mě ani ve snu! :)

     Delší dobu jsem si brousil zuby na nějaká Seika. Rozhodovací proces trval několik měsíců, táhlo mě to zejména k potápkám. Poslední dobou ale zjišťuji, že hodinky s průměrem přes 42 mm se mi zdají nepraktické. V té souvislosti začínám chápat, co na těch Rolexech všichni mají? Jsou jistě nejen skvělé, ale také praktické.

     Zpět k Seikům. Když padlo rozhodnutí na zelené alpinisty, nechal jsem ho pár týdnů řádně uležet. Pocit mít je byl stále intenzivní, tak jsem napsal panu Higuchimu (skvělý obchodník). Dnes je mám na ruce druhý den.

     Hodinky jsou zde na fóru dobře známé, nebudu tedy představovat technické detaily. Budu se věnovat raději emocím.

Co se mi tedy na hodinkách líbí? Úplně všechno!

Pouzdro - jeho tvar, nožky, korunky, logo Alpinist na dýnku. Mám silný vztah k horám tak proto. Decentní, skvěle čitelný zelený ciferník. Kombinace indexů a číslic, jejich font. K tomu ladí ručky. Přehledná datumovka na tmavém kotouči, která neruší. Kvalitní kalibr 6R15, vodotěsnost a navrchu safír (ne hardlex). Hodinky odlišuje zajímavá hračka - vnitřní kompasová luneta. Ještě jsem zapomněl na klasické logo S na korunce.

     Pořídit si takové hodinky by mě před rokem nenapadlo. Za inspiraci, osvětu a rady děkuji především chronomagu a jeho členům!

     Mám k nim jen dvě připomínky. Safíru by slušel antireflex (pak by byly dokonalé). Výrobce je dodává na pochybném řemenu, ten šel hned dolů.

     Hodinky na mě působí velmi vyváženě a harmonicky. Časem jim dokoupím nějaké pásky, řemeny, možná tah. Děkuji za pozornost.   

post-24638-0-50227000-1399146928_thumb.jpg

post-24638-0-14728500-1399146949_thumb.jpg

post-24638-0-67371000-1399146980_thumb.jpg

post-24638-0-79447300-1399147002_thumb.jpg

post-24638-0-35210200-1399147020_thumb.jpg

post-24638-0-27191000-1399147040_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 61
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Moc povedené hodinky, decentní kombinace oblekovky/potápky, přesně pro nás nerozhodné, měl jsem období oblekovek, teď jedu v potápkách, možná skončím u těchto, velká gratulace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...