Přejít na obsah

Seiko SARB017 Green Alpinist


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 61
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Hodinky se zlatými ručkami a indexy? Hodinky se zeleným ciferníkem? Tak to by mě ani ve snu! :)

     Delší dobu jsem si brousil zuby na nějaká Seika. Rozhodovací proces trval několik měsíců, táhlo mě to zejména k potápkám. Poslední dobou ale zjišťuji, že hodinky s průměrem přes 42 mm se mi zdají nepraktické. V té souvislosti začínám chápat, co na těch Rolexech všichni mají? Jsou jistě nejen skvělé, ale také praktické.

     Zpět k Seikům. Když padlo rozhodnutí na zelené alpinisty, nechal jsem ho pár týdnů řádně uležet. Pocit mít je byl stále intenzivní, tak jsem napsal panu Higuchimu (skvělý obchodník). Dnes je mám na ruce druhý den.

     Hodinky jsou zde na fóru dobře známé, nebudu tedy představovat technické detaily. Budu se věnovat raději emocím.

Co se mi tedy na hodinkách líbí? Úplně všechno!

Pouzdro - jeho tvar, nožky, korunky, logo Alpinist na dýnku. Mám silný vztah k horám tak proto. Decentní, skvěle čitelný zelený ciferník. Kombinace indexů a číslic, jejich font. K tomu ladí ručky. Přehledná datumovka na tmavém kotouči, která neruší. Kvalitní kalibr 6R15, vodotěsnost a navrchu safír (ne hardlex). Hodinky odlišuje zajímavá hračka - vnitřní kompasová luneta. Ještě jsem zapomněl na klasické logo S na korunce.

     Pořídit si takové hodinky by mě před rokem nenapadlo. Za inspiraci, osvětu a rady děkuji především chronomagu a jeho členům!

     Mám k nim jen dvě připomínky. Safíru by slušel antireflex (pak by byly dokonalé). Výrobce je dodává na pochybném řemenu, ten šel hned dolů.

     Hodinky na mě působí velmi vyváženě a harmonicky. Časem jim dokoupím nějaké pásky, řemeny, možná tah. Děkuji za pozornost.   

*

sem sledoval ty fotky, dost lidí to tu dělá podobně, to mi řekněte proč máte mánii ty orloje o věšet na stromy a na křoví, jiný borci to zase topí nebo vláčej mezi šutry. Sorry, trochu to je mimo tu skvělou hodinářskou práci a duši, kterou jim vtiskly výrobci i dezejnéři...  :frusty: ale nic proti nápadu, mě to jen příjde mimońové.

**

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- to neřeš a foť je, top je, pověs je na největší májku:)

- hodinky jsou šíleně nudný a hnusný (koukám, že jsme z jedné vesnice, rád Tě od nich osvobodím, když slavíme dny osvobození)

- měl jsem je jednou v ruce od wella, tuším v roce 2008, v době, kdy jsem navštívil toto šílený fórum a nějak mě neuchvátily, teď si je dokáži představit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty ses taky hustej typek.

 

 

- to neřeš a foť je, top je, pověs je na největší májku:)

- hodinky jsou šíleně nudný a hnusný (koukám, že jsme z jedné vesnice, rád Tě od nich osvobodím, když slavíme dny osvobození)

- měl jsem je jednou v ruce od wella, tuším v roce 2008, v době, kdy jsem navštívil toto šílený fórum a nějak mě neuchvátily, teď si je dokáži představit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky. Uzivam. Ostatni lezi od patku v krabici, chudery :-)

 

Zelený Alpinisty jsou momentálně moje nejoblíbenější hodinky. Malinkatý, přehledný, přesný, odolný, ikonický, divný. :) Jestli jednou budu muset všechno pustit, tak tyhle si ale nechám. :) Užívej! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nerozumim. Proc je to mimo? Jak muze foto v prirode degradovat hodinky? Proc je mimo fotit potapky v miste pouziti, ve vode?

Ty fotis? Jaka je tvoje predstava prostredi pro foceni hodinek?

Asi jiná než tvoje, ale nevadí. Rozkvetlé stromy a křoví je pozadí pro velký objekt a ne pro mrňavost jako jsou hodinky. To je o ničem, takhle se to patlalo v národním podniku. Kouzlo hodinek a jedinečnost se nejlépe zachytí v interiéru, při relaxační činnosti. Třeba při partii pokeru ve whiskovém klubu nebo na burze platidel a při konverzaci s kapitánem Morganem. Tahle značka rumu je vůbec nejlepší. 

Fotopokusy na stromech a v křoví mi spíše připomínají nález geochacingu No nic, jedeme dále, chtěl jsem vědět podstatu, ne to okecávat. Snad se nic se nestalo.    :santa:

**

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

*

sem sledoval ty fotky, dost lidí to tu dělá podobně, to mi řekněte proč máte mánii ty orloje o věšet na stromy a na křoví, jiný borci to zase topí nebo vláčej mezi šutry. Sorry, trochu to je mimo tu skvělou hodinářskou práci a duši, kterou jim vtiskly výrobci i dezejnéři...  :frusty: ale nic proti nápadu, mě to jen příjde mimońové.

**

 

Chápu lidi, pro kteří jsme exoti protože fotíme hodinky, ale toto je prostě úplně mimo.

 

-------------------

 

Autorovi vlákna děkuji za fotky a naopak se těším, čím nás překvapí.

Jen přidám jedno doporučení, nožná to bude o trošku lepší, když bude pozadí rozostřeno.

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

eloga: Nestalo . Chapu, ze takove prostredi a jeho atmosfera hodinkam sedi. Ja jsem vic na prirodu a sport ;-)

Daemon: Ty jsi mel stesti na Omegovnik a jiny kere :-)

Nerad bych v tomto vlákně opomenul mé nedávné toulání přírodou a objevení častějšího druhu tvého Seikovníku -Monstrózníku černého.Ale ta tvá odrůda je přeci jen výjimečnější.Na májce by jim to taky slušelo :-) Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toblin

Nojo, dyk říkám nic se nestalo, já jsem taky pro hory a pro sport, zatím mi na to po evropě stačily jakýkoliv quartzky. Tak tedy na jakou expedici  chystáš?

Rakhiot Peak nebo Peak XV? Všechno v dobrém. :notworthy:

**

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se tady všichni zbláznili? (Nebo jenom já sem letadlo?)

 

Příspěvky "Nejuniverzálnější SARBy" apod. nechápu. Měl sem je, dokonce i s tahem. Byly to krásný hodinky, možná nejhezčí Seika mimo značku Grand Seiko, ale mluvit o nich jako o univerzálních by mě nikdy nenapadlo.

Díky své barevnosti, se v podstatě nedají kombinovat se základní barvou řemenů(černá) a základními barvami oblečení(černa, modrá, bílá).

Člověk musí být milovník khaki/béžové/hnědé a dalších pastelových odstínu, jinak je to jak pěst na oko.

Zbavil sem se jich právě proto, že sem je neměl k čemu nosit...to je jaksi v přímém rozporu s univerzálností.

Upraveno uživatelem efreeti
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky. S tou hloubkou ostrosti mas pravdu. Je to foceny kompaktem.

------

 

Nebo takovej vanocni stromek ozdobenej hodinkama ;-)

------

 

Pane letadlo :-) nejuniverzalnejsi jsou samo tricettrojky. Ale co se tyka pouziti Alpinistu a sladeni s oblecenim nebyl bych tak prisny. Dnes mam sedou kosili, svetle kozene boty, opasek s mosaznou sponou a je mi to fuk ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...