Přejít na obsah

Casio Edifice CAEF-512D


Sláva Kelly

Doporučené příspěvky

Návštěvník YPO

prodloužený víkendy, prázdniny a vánoce generují nukleární příspěvky, témata a členy

 

*abych nebyl OT, tak já bych zkusil vznést dotaz do firmy Casio a rovnou jim poděkoval

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prodloužený víkendy, prázdniny a vánoce generují nukleární příspěvky, témata a členy

 

*abych nebyl OT, tak já bych zkusil vznést dotaz do firmy Casio a rovnou jim poděkoval

Nevím kam tím míříš ,ale asi to musí být podle mne náhoda ,protože i kamarád hodinář se tomu diví ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobré Megazávisláku, :clap:  Tobě to vadí ?

Proč tedy neodpovíš ,čím by to asi tak mohlo být ne ?

 

Čím by to asi tak mohlo být? Čemu se proboha divíš? Koupil sis hodinky a ony jdou. To jako když si koupíš auto, tak se taky budeš ptát, čím to asi tak může být, že jezdí? Nejspíš to bude nějaká výrobní vada. Máš je ještě půl roku v záruce, tak to reklamuj a žádej hodinky s odchylkou aspoň vteřinu denně. 

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud by šly jinak, než pár sec za měsíc do plusu, nebyly by v mé domácnosti žádné hodinky. Měl jsi štěstí na kus a buď rád. V této quartz třídě je to takový standard s tím, že několikanásobně dražší, quartzem řízené hodinky bez rádiové synchronizace (Breitling, Citizen Chronomaster, Grand Seiko atd.) mají výrobní toleranci a přesnost 5-10 sec/rok, většinou za pomoci termokompenzace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud by šly jinak, než pár sec za měsíc do plusu, nebyly by v mé domácnosti žádné hodinky. Měl jsi štěstí na kus a buď rád. V této quartz třídě je to takový standard s tím, že několikanásobně dražší, quartzem řízené hodinky bez rádiové synchronizace (Breitling, Citizen Chronomaster, Grand Seiko atd.) mají výrobní toleranci a přesnost 5-10 sec/rok, většinou za pomoci termokompenzace.

Tak to jsem chtěl vědět ,jinak že jsem měl na ně kliku a ten pán co mi je prodal šel do jiných ,které dostal k narozenimám.

Tak mám super kus s dost dobrou přesností.Jinak mi je jasné,že při tom sériovém robotickém zpracování,je to o náhodě a přesnost je zde ku podivu.

Mám i jiné Casia co dělají cca 10 sekund za měsíc,byly dražší a půjdou do světa a zůstanu o Casií EF a Orientů.

Dále mám Oregon SCIENTIFIC RA-103 a ty mám na lyžování,abych věděl jak vysoko lyžuji či zda je málo ozonu ..

Díky za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsem chtěl vědět ,jinak že jsem měl na ně kliku a ten pán co mi je prodal šel do jiných ,které dostal k narozenimám.

Tak mám super kus s dost dobrou přesností.Jinak mi je jasné,že při tom sériovém robotickém zpracování,je to o náhodě a přesnost je zde ku podivu.

Mám i jiné Casia co dělají cca 10 sekund za měsíc,byly dražší a půjdou do světa a zůstanu o Casií EF a Orientů.

Dále mám Oregon SCIENTIFIC RA-103 a ty mám na lyžování,abych věděl jak vysoko lyžuji či zda je málo ozonu ..

Díky za odpovědi

jen na upřesnění, +10 sec/měsíc je u levných Casií ještě dobrý výsledek a neočekávej, že by se od této přesnosti řada Casio Edifice /pokud nemá RC/ nějak výrazně odlišovala, např. z mé Casio sbírky různých typů, modulů a cen se to pohybuje v měsíčním intervalu +3 až +7 sec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Frostie :

Tak že mám Raritku ,která vznikla šílenou náhodou ,co ?

Jinak bych se těch druhých větších EF nějak zbavil ,ale na Aukro se mi je dávat nechce Stály dost a pro mne jsou veliké :

skoro jo, ono je to taky o baterce, o frekvenci nošení na ruce a o daném kusu. Bohužel, nedá se to vždy brát jako dané dogma

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No v práci musím nosit ,pro svou bezpečnost,plastové hodinky.Jsem elektrikář na rozvodně vysokého napětí.

To víš,na vysokém nejde nosit nic kovového.Tak mám plastové digitálky Casia a jejich přesnost je :frusty:  cca 1 minuta za týden a to je dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No v práci musím nosit ,pro svou bezpečnost,plastové hodinky.Jsem elektrikář na rozvodně vysokého napětí.

To víš,na vysokém nejde nosit nic kovového.Tak mám plastové digitálky Casia a jejich přesnost je :frusty:  cca 1 minuta za týden a to je dost.

1 minuta za týden? Tak to potom nejsou origo digi Casio. Většina Casio modulů má výrobní toleranci ?15 až ? 30 sec / měsíc, ne týden...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 minuta za týden? Tak to potom nejsou origo digi Casio. Většina Casio modulů má výrobní toleranci ?15 až ? 30 sec / měsíc, ne týden...

JJ zakoupil jsem je na Aukru za 100 Kč a jsou to SAE  Pathfinder ,mají být WR 100 M ,ale tomu nevěřím.Jinak Made in Thailand .

V práci mi stačí a hlavně že jsou plastové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...