Přejít na obsah

Chosef76 - maturace mé chronomysli


Chosef76

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 442
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 2 hodinami, Chosef76 napsal:


Jsou to BP, píše to výrobce. Chápu, že jako majitel předešlého modelu se můžeš ohradit. emoji846.png Na moji ruku to budou echt BP. emoji41.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

To víš že to jsou BP a jsou parádní, jsem zvědavý na živo, nebo na Tvé fotky :) 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Chosef76 napsal:


Jsou to BP, píše to výrobce. Chápu, že jako majitel předešlého modelu se můžeš ohradit. emoji846.png Na moji ruku to budou echt BP. emoji41.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

To víš že to jsou BP a jsou parádní, jsem zvědavý na živo, nebo na Tvé fotky :) 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj kluci, 

nejvyšší čas napsat něco k dalšímu mému hodinkovému posunu. Jak někteří z Vás už ví, před pár týdny jsem si pořídil letošní novinku od IWC a to zmenšený a ergonomicky doladěný model "velkých pilotek". BP  už mnoho let vnímám jako etalon pilotních hodinek, krále všech flígrů, hodinky pro "velký kluky"...něco, po čem jsem zatoužil hned na první pohled. Nechci se tu rozepisovat o tom, kolikrát jsem byl jen kousek od toho, abych si velké pilotky koupil a splnil si sen. Bohužel, vždycky když jsem tuhle nádheru nasadil na ruku, bylo hned zjevné, že na mém tenkém zápěstí to nepůsobí hezky...nejen pro okolí, ale ani pro mě. Abych alespoň částečně ukojil svou touhu po pilotkách, koupil jsem si IWC Mark XVI a hrdě je nosil...., ale znáte to...., kdo někdy nosil Marky ( "malé pilotky ") a pak dostal na ruku BP...., nikdy  nedostál pocitu, že je plně spokojený.  A pak to přišlo...2021!  
Zde bych citoval Christiana Knoopa, kreativního ředitele IWC Schaffhausen:
With the Big Pilot’s Watch 43, we have returned to the extreme purity of the original observation watch designed more than 80 years ago and created a simple three-hand watch with no other elements on the dial. Despite its reduced size, the 43-millimetre case combines a bold look with great wearing comfort,” 
 Na jaře tohoto roku se mi velmi výrazně přiblížilo splnění mého snu o velkých pilotkách...jsou menší, ergonomičtější, čistší. Upřímně říkám, že jako hodinkový purista velmi pozitivně vnímám absenci data a PR komplikace na cifru. Flígry vypadají jako jejich historická předloha, kterou nosili  letci za 2. světové války.  Možná mi někdo bude v tomto oponovat, že bez data, rezervy nátahu a mega velikosti to už nejsou velké pilotky...., ale věřte že jsou. Už jste je zkusili na ruce?! 🙂
Urychlím okecávačky o splněných snech a přesunu se k výběru a objednání. 
Jak je představili, bylo jasno...musím je mít. Asi dva večery jsem trávil přemýšlením o tom, jestli černý, nebo modrý cifr.  Když jsem viděl první produktové fotografie a pak videa z představovačky, tak mě hned uchvátila modrá. Jak moc nemusím a nikdy jsem neměl modré hodinky, tak tady ta překrásná "deep blue" mě naplno uchvátila. Variantu s tahem jsem hned zavrhl, flígry prostě patří na pořádný kožeňák!  Tak jsem žhavil drát a volal manažerovi prodejny od Hanáka , panu Pavelkovi. Hned na úvod musím napsat, že komunikace s Hanákem je prvotřídní.....nebudu odbíhat a porovnávat, zasvěcení asi tuší, co chci naznačit.  Hodinky jsem objednal a pár týdnů čekal.  Koncem května přišel první a jediný kus modrých IWC BP 43 na kůži ( tedy moje konfigurace) na prodejnu do Brna.
Přivítání, osobní a diskrétní  jednání v pracovně manažera prodejny, představení hodinek, pochvala za skvělý výběr, okamžité prodloužení záruky na 8 let! , 10% zákaznická sleva, rychlá platba kartou,  předání hodinek i s lahví výtečného sektu. Ano, co Vám budu vyprávět...chronomagorův orgasmus!

Nebudu sem vypisovat technická data, o tom tento příspěvek není a každý z Vás si je dokáže okamžitě najít. 
Děkuji za pozornost a teď nějaké fotografie : 

8e4ed7f755f19dd601006f299b6a2ec9.jpg

 
 
 
2b7b16a9d4fec4ccec8a3fd99a71cc88.jpg
6597d5f43fa422186533d53cbf0cdf19.jpg

Upraveno uživatelem Chosef76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
[mention=19853]Chosef76[/mention] jak ses na tom po koupi BP se vztahem k Markum? Ja k nim mel silny pouto, ale i tak se vedle BP nedostaly na ruku, dal jsem tomu vic jak rok, ale zadna zmena…

Marky....mám k nim velmi srdečný vztah, ale teď je nenosím. Vůbec nevím, jestli je budu nosit, ale zatím je nechci pouštět. Třeba to časem přehodnotím.
Měl jsem období vyhořelosti, navíc jsem potřeboval peníze....skoro všechno jsem prodal (několikatery Rolexy), ale Marky jsem si nechal.
Ty svoje Marky ještě máš?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je podobnej vyvoj. Porad jsem je nechaval, ze prijde jejich doba, ale vic jak rok to proste neslo. Vzdycky jsem je vyzvedl, pokochal se, jak jsou krasny, dal je na par minut na ruku a pak zase vratil Big Piloty… bylo mi to lito(krome jinyho porad lehce stoupaji na cene), ale nakonec jsem je dal k adopci do dobre rodiny k @AndyAaron a umoznily mi tim cestu k Portugalkam. Klasicky kolobeh 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Modrá tě přece jenom neopouští :)

Tvoje staré modré DJ spokojeně nosí paní dr.sphinxová a strašně jí závidím, páč má ruleta datumovku. Z toho důvodu jí je systematicky kradu a svírá mě závist, že u bílých DJ41 to už z výroby nejde. 

Přiznám, že jsem nebyl úplně nadšený z nomenklatury (BIG Pilot je prostě ten VELKÝ), ale kontrast pilotního cifru a průhledu na komplexní strojek je dechberoucí. Tyhle vydržej.

 

 

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Modrá tě přece jenom neopouští
Tvoje staré modré DJ spokojeně nosí paní dr.sphinxová a strašně jí závidím, páč má ruleta datumovku. Z toho důvodu jí je systematicky kradu a svírá mě závist, že u bílých DJ41 to už z výroby nejde. 
Přiznám, že jsem nebyl úplně nadšený z nomenklatury (BIG Pilot je prostě ten VELKÝ), ale kontrast pilotního cifru a průhledu na komplexní strojek je dechberoucí. Tyhle vydržej.
 
 

Mám radost, že má Tvoje paní radost...nejen na ženské ruce jsou tyhle modré DJsty velká paráda. Taky si užívám své silver DJ.
Musím přiznat, že ta modrá na IWC je ještě o chlup hezčí, než na Rolexech. Já jsem konzerva a tak se většinou barvičkám vyhýbám, ale tahle deep blue je dechberoucí a i po několika týdnech od koupě přetrvává wow efekt, kdykoliv se na BP podívám.
Na nomenklaturu kašlu, rozumím, že někteří rejpalové redukci o 3mm na průměru pouzdra mohou brát jako krok zpátky, ale kdepak...teď je ta velikost dokonalá. Manager od Hanáka mi říkal, že se jim tam většinou ty přechozí BP válely děsně dlouho, pač je to pro mnoho zájemců prostě nenositelné. Je fakt, že prapůvodní BP měly 55mm...., ale tam se hrálo o jiné priority.
Jj, tyhle vydržej !


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...