Přejít na obsah

Chosef76 - maturace mé chronomysli


Chosef76

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 442
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

[mention=19853]Chosef76[/mention] Svihak lazensky, moc pekne . Biograf dobrej? Mam se take vypravit?

Děkuji. Film určitě doporučuji vidět v kině. Krásná filmařina, která možná přesáhne české vody. Ondříček opět (Ve stínu) dokázal, že je mistrem svého řemesla. Úžasně zahrané v dokonalém dobovém aranžmá. Bavilo mě, jak spousta okolností o Zátopkově osobnosti zůstane i po skončení filmu nejasná...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Během těch mnoha let, co blbnu s hodinkami jsou vyzkoušel desítky krásných kousků. Některé mi zůstaly měsíce, některé se ani neohřály, k některým jsem se opakovaně vracel. Nikdy jsem na prodeji nevydělal, ani u Rolexu. Nejsem obchodník, neumím to a ani nechci, živím se jinak.
Nejsem schopný být OWG, mám rád ranní výběr podle nálady a situace.
Po letech se mi vykrystalizovala kolekce, která pokreje většinu mých potřeb a příležitostí. Už neprodávám.

Teď však vyvstává otázka. Co dál? Nejsem schopný s tím přestat, je to vášeň a závislost. Mám období, kdy mě to moc nebaví, ale pak se zase vrací dny, kdy hledám, zkouším, toužím po dalších krásných časostrojích.

Co dál? Poraďte.


Sent from my iPhone using Tapatalk
IMG_9805.thumb.jpg.5eb33e4750a2edd35d30d05d79a6a6bb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navrhuju poctivě střídat nošení toho, co máš a hledat příležitostné povyražení v levnějších modelech (Seiko, Orient) a vintage.
Cena je tam ve srovnání s tvou aktuální sbírkou nízká a případný prodej pod cenou tě nebude tolik mrzet.

U mě naštěstí neplatí, že radost z nových hodinek je úměrná jejich ceně.

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alebo aj nie...
Existuje niekolko modelov Grand Seiko, nad ktorymi by sa dalo zamysliet. Resp. aj v quartz verzii. A odklon od swiss made produkcie by bol v takom pripade mozno aj zaujimavy.  Len ci aj vitany?

Ale tato "rodinka" je absolutne vyvazena a dokonale poskladana. Radost pohledět 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Vit napsal:

Navrhuju poctivě střídat nošení toho, co máš a hledat příležitostné povyražení v levnějších modelech (Seiko, Orient) a vintage.
Cena je tam ve srovnání s tvou aktuální sbírkou nízká a případný prodej pod cenou tě nebude tolik mrzet.

U mě naštěstí neplatí, že radost z nových hodinek je úměrná jejich ceně.

U mě také ne. Mám stejnou radost z Igenů jako ze Subů, cena není důležitá. Problém je v tom, že prostě ty levné hodinky nenosím. Mám šuplík z Primkama, chodím se na ně dívat, občas nějaké ve státní svátek z nostalgie nasadím na pár hodin.  Seikům jsem vůbec nepropadl, měl jsem jich hodně, bastlil a modifikoval, ale nenosím to. Nejsem sběratel, takže už to, co nenosím prostě nekupuju...šetřím tím spousta peněz, pač toho co se mi líbí, ale nenosil bych to je většina. Jen na sport mám AW a Géčka. 

před 1 hodinou, Kalisport napsal:

Zrovna jsem chtěl napsat něco jako Vit. Hledal bych povyražení v levnějších modelech. 

rád se na ně dívám, studuju je, bavím se s novými kolekcemi, ale nenosím to...bohužel. 

před 1 hodinou, EpsteinBarr napsal:

Alebo aj nie...
Existuje niekolko modelov Grand Seiko, nad ktorymi by sa dalo zamysliet. Resp. aj v quartz verzii. A odklon od swiss made produkcie by bol v takom pripade mozno aj zaujimavy.  Len ci aj vitany?

Ale tato "rodinka" je absolutne vyvazena a dokonale poskladana. Radost pohledět 👍

Moc děkuji. Nepropadl jsem Seiku. Měl jsem na ruce několikrát různé modely GS, ale srdíčko se nerozbušilo. Každopádně obdivuju jejich zpracování (až na tahy) , ale celkově to jde mimo mě. 

Upraveno uživatelem Chosef76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co si tak nadělit něco z roku tvého narození 

Ano, toužím po nějakých pěkných vintážkách, ale to je na nekonečno čekání, než se něco pěkného objeví. Určitě by tam hezké Autavie zapadly.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, kloubik napsal:

Když ne hranatý monaca tak co Reversa?

Myslíš ty zlaťáky z prodejního vlákna? :) Vážně, máš pravdu... JLC mám v zaměřovači delší dobu a pomalu k Reversům dozrávám, ale pořád si na ně připadám moc mladé. :) Každopádně tudy určitě půjde cesta. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si Ti jednak poděkovat @Chosef76, protože na ty nové modely jsem koukal také a utvrdil jsi mne v tom, že je musím v nejbližší době vidět osobně.

Dovolil bych si reagovat na Tvou krásnou sbírku a radu co dál (se kterou zápasíme asi všichni pořád):

před 7 hodinami, Chosef76 napsal:


Co dál? Poraďte.
IMG_9805.thumb.jpg.5eb33e4750a2edd35d30d05d79a6a6bb.jpg

Napíšu to v pořadí, které mi dává největší smysl, což zároveň čistě náhodou reflektuje náročnost jejich akvizice.

1) JLS - Reverso
2) PAM ušáky
3) H.Moser Pioneer, nebo Endeavour
4) GO - Senator nebo Pano
5) ALS - Zeitwerk / Datograph

Individuální reference nepíši záměrně, nicméně toto by mi dohromady hezky ladilo.

Snad Ti můj myšlenkový plevel nebude příliš urážet. 🙈

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 9. 2021 v 12:49, Chosef76 napsal:

U mě také ne. Mám stejnou radost z Igenů jako ze Subů, cena není důležitá. Problém je v tom, že prostě ty levné hodinky nenosím. Mám šuplík z Primkama, chodím se na ně dívat, občas nějaké ve státní svátek z nostalgie nasadím na pár hodin.  Seikům jsem vůbec nepropadl, měl jsem jich hodně, bastlil a modifikoval, ale nenosím to. Nejsem sběratel, takže už to, co nenosím prostě nekupuju...šetřím tím spousta peněz, pač toho co se mi líbí, ale nenosil bych to je většina. Jen na sport mám AW a Géčka. 

rád se na ně dívám, studuju je, bavím se s novými kolekcemi, ale nenosím to...bohužel. 

Moc děkuji. Nepropadl jsem Seiku. Měl jsem na ruce několikrát různé modely GS, ale srdíčko se nerozbušilo. Každopádně obdivuju jejich zpracování (až na tahy) , ale celkově to jde mimo mě. 

Fakt by tě nebyvilo třeba aspoň chvíli nosit třeba TOTO?

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...