Přejít na obsah

Piaget Altiplano Small Second Date


Kid_A

Doporučené příspěvky

Hodinarska dila Piaget jsem zaznamenal poprve v roce 1990-1991 v casopise 100+1. Jak to dnes vidim, tak se za tech par let vlastne nic nezmenilo. Pořad dělaj počertech krasny hodinky. A Altiplano je symbolem znacky. Dokonaly oblekovky. Konzervativni rozmer pouzdra, uslechtily kov, skvele citelny cifernik, ultratenky kalibr. Skvelej sperk pro chlapa.

 

Zakladni parametry:

- 40 mm pouzdro z 18K bileho zlata

- safir vpredu i vzadu

- in-house automat kalibr Piaget 1205P je s 3mm pry nejuzsi na světě (44 hours power reserve, 27 kamenu)

- krasny mikrorotorek z 22k zlata

- cena 26K USD

 

 

post-248-0-15547800-1399845331_thumb.jpg

post-248-0-96644500-1399845342_thumb.jpg

post-248-0-88307200-1399845356_thumb.jpg

post-248-0-51544400-1399845365_thumb.jpg

post-248-0-84732300-1399845383_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějak nevidím to "date" ?? Znamená to datum, že jo ?

 

Jsou krásný extravagantní precizní ale když na to přijde, tak třeba řekněme já nejsem přítel placatejch oblekovek - proč má chlap zrovinky v obleku třeba na pohřbu , svatbě, koncertu vypadat , že neunese hodinky ??

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějak nevidím to "date" ?? Znamená to datum, že jo ?

 

Jsou krásný extravagantní precizní ale když na to přijde, tak třeba řekněme já nejsem přítel placatejch oblekovek - proč má chlap zrovinky v obleku třeba na pohřbu , svatbě, koncertu vypadat , že neunese hodinky ??

date je samozrejme typo. Pardon:) prosim moderatory o odstraneni date z titulku. Diky moc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hodinky jsou proste paradni, moje nejoblibenejsi oblekovky....

Datumka vlevo,takže když to nenápadně vyčouhne z podrukávu je důležitější vteřinka,jiná firma jiný mrav.Já bych šel k sousedum.

 

ta datumovka je takto ulozena jen z jednoho jedineho duvodu a to, aby se zachoval nizky rozmer kalibru. Je to pravdepodobne jedine mozne misto. Stejne tak vterinovka nemuze byt na 6....

Upraveno uživatelem Slevin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou krásný extravagantní precizní ale když na to přijde, tak třeba řekněme já nejsem přítel placatejch oblekovek - proč má chlap zrovinky v obleku třeba na pohřbu , svatbě, koncertu vypadat , že neunese hodinky ??

Přesně jak píše Cigi. Několikrát jsem si takové placaté oblekovky zkoušel a vypadá to na ruce divně. Hodinky by měly mít nějaké proporce, průměr : velikost ciferníku : tloušťka pouzdra.

Nádherná hodinařina, ale na ruce se mi nelíbí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega nosi altiplana v ruzovym zlate. Jsou sice tenky a i ten prumer neni nic velkyho, ale svou minimalistickou lunetou pusobej a vypadaj jak hodinky s prumerem 42mm. Jsou neprehlednutelny. Ale pritom tak nejak nenucene. A krasne lehky. V kombinaci s lesklym cernym aligatorem a trnovou sponou zazije clovek nesnesitelnou lehkost byti:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono, abych nebyl tak jednoznačný - musím uznat, že logický smysl vývoje hodinářských strojků nutně směřuje k miniaturizaci - a tu je tloušťka ta správná dimenze, kde se vyřádit. Asi jsem ale ještě na skutečné oblekovky nedozrál, ani jako nositel, ani jako divák  :D

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

souhlas ---btw. druha cesta je ve zvetsovani (46mm a vic). ale na to sem jeste nedozral ja:)) a mam malou ruku...

 

Ono, abych nebyl tak jednoznačný - musím uznat, že logický smysl vývoje hodinářských strojků nutně směřuje k miniaturizaci - a tu je tloušťka ta správná dimenze, kde se vyřádit. Asi jsem ale ještě na skutečné oblekovky nedozrál, ani jako nositel, ani jako divák  :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak na zvětšování jsem ani já nedozrál :) a asi se to nicky nestane :lol2:  protože nosit velké placky na ruce nechci... průměr do 44 max (asi) optimal kolem 40 mm je pro mě ideál a u tohohle delikátního kousku je opravdu jen a jen škoda ta cena :mummy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky nezvětšuju na mojí nic moc 18 ruce zažívám pohodlí s max 42,když nemaj dlouhý nohy jako třeba LLD,nejlíp 40-41 a zúženej tah ke sponě.Zároveň se mi líbí hodně kousků 43 a vejš,ale jak se již dříve ukázalo,spíš bych mohl ještě směrem dolu než vzhůru.Stejně tak s výškou.Tenhle kousek má krásnej profil,ale už je to fakt extrém.Rozhodně ale myslim,že ten,kdo si je rozhodne právě z tohoto důvodu pořídit,bude velmi spokojen.Jsou krásný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že trend eventuálního zmenšování souvisí s přesunem těžiště trhu do Asie. Nezapomínejte, že lidi, co si můžou švýcarský mechaniky dovolit, se i tam prudce zvětšujou a tloustnou. S tím návratem pod 38 pánský to nevidím, to je pravděpodobnější konec hodinek vůbec. Navíc se začnou nahrazovat smartvěcma a ty budou muset být velký ( a hranatý )  kvůli displayi. Očekávám, že hodinky na to budou brzy muset reagovat.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...