Přejít na obsah

Vacheron Constantin - Ultra-Thin Calibre 1731


Kid_A

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 65
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uzasne designerske umeni. V Primu by si z toho meli vzit priklad a konecne vyrobit kalibr s ukazatel casu v manualu pod 3mm.

Ve VC to zvladnou to stejne jako v primu a navic pridaji minutovou repetici :D

Obávám se, že při cenách které v Primu nasadili by tohle prodávali tak za 50 mega korun. ( kdyby to dokázali vyrobit). :wacko:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HELE, UŽ MI Z VÁS HRABE - VÍ TU NĚKDO BEZPEČNĚ A PROKAZATELNĚ, CO JE MINUTOVÁ REPETICE A JESTLI SE DÁ VYPNOUT ? Na těchto Vacheronech a i jinde. Docela je mi jedno, jakým bazmekem :D

 

Tuto funkci totiž považuji u akustických projevů hodinek nad slyšitelnou mezí za tu nejdůležitější !!

 

 

Jen kontrolní - proč by měli v Primu dělat zrovinka strojek pod 3mm ??? Komplikace na něj žádné k nadstavbě nemají, pánské hodinky pod 8mm jsou přinejlepším metrosexuální a znovu opakuji stanovisko znalců - je to jednoznačně a nevyhnutelně na úkor robustnosti, hlavní to devízy osvědčených prim strojků ( 66 a 68 ). Takže .....

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cigi, repetice v normálním stavu mlčí.

Akustický projev vyvoláš až pomocí nějakého toho bazmeku.

 

Je to trochu rozdíl od hodin s kukačkou .-) A samozřejmě je to mechanicky složitější: repetice sama (po aktivaci bazmekem) musí zjistit, jaký je stav, kolikrát které kladívko má odbít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cigi, repetice v normálním stavu mlčí.

Akustický projev vyvoláš až pomocí nějakého toho bazmeku.

 

Je to trochu rozdíl od hodin s kukačkou .-) A samozřejmě je to mechanicky složitější: repetice sama (po aktivaci bazmekem) musí zjistit, jaký je stav, kolikrát které kladívko má odbít.

 

Díky.

To bych chápal, odbíjení na povel. Ale můj dotaz zní - dá se to vypnout ?? Ano připouštím, není úplně přesný, má dva poddotazy - 

 

1) dá se to vypnout, že na ani pokyn prostě nebijí ( myšleno například nezáměrný pokyn) - něco, jako pojistka

2) dá se to vypnout po prvním úderu, když už bijí a je problém ?

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

jasně, že nedá - taky proč - je to ta nejzbytečnější komplikace na hodinkách, kterou si pustí jenom velkej fanda (nemyslím Františka, ale fanouška)  :D  ---- možná by to šlo ztlumit polštářem, nebo když to začne cinkat, tak znovu natahovat ...  :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasně, že nedá - taky proč - je to ta nejzbytečnější komplikace na hodinkách, kterou si pustí jenom velkej fanda (nemyslím Františka, ale fanouška)  :D  ---- možná by to šlo ztlumit polštářem, nebo když to začne cinkat, tak znovu natahovat ...  :lol:

Myslím, že  nejsem největší František, a přesto repetituju často a rád. Rozhodně to má blahodárné učinky na mojí nervovou soustavu a uspěšně to působí proti každodenní dávce stresu. 

Dokonce bych řekl, že se bez této důležité komplikace neobejdu. Speciální kapitolou je pobývání na malé místnůstce, vzhledem k její akustice zde používám repetici s obzvláště velkou oblibou. :D

Určitě doporučuju tuhle nejzbytečnější komplikaci vyzkoušet. A kromně toho se tím dá zjistit čas i v absolutní tmě a bez svítících indexů a ruček ( i když přiznávám, že k tomuto původnímu účelu jsem ji ještě nepoužil. ;) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kurňa, Dali, tak už pomož chudému skorem vším a odpověz mi : Když se ti v malé místnosti, řekněme za pět minut dvanáct ( to je alspoň podle hodin u nás na kostele ňákýho bití - až mě bolí hlava ) znelíbí repetice - musíš počkat až do konce odbíjení. Má to pojistku proti neúmyslnému spuštění ?

 

 

Mimochodem, ta představa, že ve tmě vzbudím celej barák, abych zjistil, že je za minutu jedna, se mi zamlouvá :D

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...