Přejít na obsah

Hodinky na vandr - automaty


Doporučené příspěvky

809 mají proti SNZG jednu postatnou výhodu-utopenou korunku.Netuším proč skoro u všech military hodinek je takhle vystavená když kupa zcela civilních modelů ji má chráněnou.Jednou jsem ji u Primek urval při svlíkání svetru - pár vláken za ni uvázlo,problém známý i u tlačítek s osazením např.u Certin.Nevytrhnou se ale štve to,je to zbytečná komplikace.Čim je pouzdro hladší tím líp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 66
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Díky za rady, už mám jasno - a ještě malá poznámka k odolnosti hardlexu, dnes ráno jsem se svými SRP357 omylem slušně jebnul o zábradlí, slyšet to bylo tak přes dvě - tři patra a sklíčko nic:) Jen jsem pak z místa, kde se stýká s lunetou, musel nehtem oškrábat stopy po barvě, která se tam otřela. To Casio s minerálem, co používám na lítačku, má spoustu šrámů od mnohem menších kolizí... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Tak to lehce oživíme - nakonec to vyhrály SNK807, minulý týden jsem je objednal na MWH. Už mám připravené černé a zelené NATO a pak takovou světlejší NATO kůži (netrefil jsem při objednávce z Aliexpressu barvu tak, jak jsem chtěl), tak sem pak nahodím fotky:) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, vybráno bylo už delší dobu, pravda - ale pokaždý bylo potřeba dát peníze někam jinam (jasně, je to dá se říci pár korun, jenže když člověk živí rodinu a sem tam přijdou zvraty v práci, není pokaždý vhodná konstelace a rodinná atmosféra koupit si zase další hodinky). 

Fakt teda je, že jsem dlouho řešil, jestli černý SNK809 s černým day-date okýnkem nebo modrý 807 s bílým okýnkem... Nakonec jsem se rozhodl, že když černý už mám, tak zkusím modrý.  

A jestli mě to bílý okýnko bude štvát, dám tady na fóru šanci někomu dalšímu stát se vlastníkem:) Za ty prachy co mě stály to nejspíš nebude problém, vydělávat na nich případně nehodlám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Zdravím,

díky vám jsem si vybral SNK908K2. Sháněl jsem nějaké hodinky na běžné nošení, které když zničím, tak mě to nebude až tak mrzet, ikdyž já jsem taková povaha, že přijde první oděrka a já se budu hroutit :-D , nu a nakonec jsem na ebay našel tyto Seika za necelých 1500,-, dnes dorazily ze Singapouru a za ty peníze vypadají opravdu fajnově.

Ikdyž po prvním nasazení jsem si říkal, že jsem si mohl objednat nějaké větší, ale po pár hodinách, co na ně pořád zírám, si začínám zvykat. Průměr zápěstí mám jen 17cm a pocit malých hodinek je způsoben nejspíš tím, že všichni okolo mají na rukou orloje. :-D

Bez hodinek jsem byl snad 10let a ke koupi jsem se rozhodl poté, co jsem na dovolené u moře nechával na hotelu mobil a tím pádem neměl pojem o čase a tak doufám, že přežijou i nějaké to plácání ve vodě. :)

Ještě sehnat nějaký pěkný "řemen". Toto by se mi líbílo:

273490066_4ad73db5b0_o.jpg

 

I přítelkyni by se líbily, jen by spíš uvítala světlý (bílý) ciferník.

 

Foto na mé ruce zde:http://1drv.ms/1VzGI3U

Upraveno uživatelem gloom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to spíš model SNK809K2, než SNK908K2? Ale taky bych si radši připlatil a vzal SNZG15K1 s WR100 http://www.creationwatches.com/products/seiko-automatic-sports-89/seiko-5-sports-automatic-snzg15k1-snzg15k-snzg15k-2736.html

 

 

Omlouvám se, samozřejmě je to model 809K2. Každý den mám ruce od různých chladících emulzí, stojím u brusky, do společnosti moc nechodím, tak se mi zdálo zbytečné cpát do hodinek větší částku, ale co tu tak po tomto fóru koukám, tak začínám sledovat místní bazar. :-D Toto fórum je zlo. :-D

 

Jorg8X: Arkham tu stránku zpět psal, že s nimi normálně plave, tak časem uvidíme.

 

vladacr: Koupil jsem je od uživatele watcheszon-us zde: http://www.ebay.com/usr/watcheszon-us ale už je zřejmě nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak od pátku jsou doma (SNK807K2), fotky sem hodím brzy:) Překvapilo mě, jak dobře - a do detailů - jsou zpracovány. Na první pohled je vidět, že to je poctivej kus hodinek. 

 

A pro ty, kdo by si chtěli objednávat z MWH, tak u mě to tentokrát probíhalo takhle: 

 

Objednáno + zaplaceno 07.09., nechávám posílat bez krabice a bez poštovnýho a doufám, že tentokrát uniknu celníkům. 15.09. odesláno ze Sinaguru, 22.09. byly ve Frankfurtu (šly přes německý DHL) a 01.10. je dostala Česká Pošta. 02.10. pak poslali pošťáci dopis, že chtějí fakturu a plnou moc k zastupování při clení, to jsem jim poslal (dostali pravdivej výpis z Paypalu na částku cca 55 dolarů, říkal jsem si, že jim fakturu na 48 dolarů z MWH nebudu cpát, když tam je minimální rozdíl v cenách) a v pátek 09.10. už na mě čekaly na poště. Celníci + pošťáci mě stáhli o 513,- Kč, takže nakonec vyšly cca na 1900,- Kč. 

 

Zajimavý je, že když jsem minule kupoval SRP357J1 za asi 150 dolarů, tak mě clo (nebo spíš v tomhle případě DPH, clo se platí až od 150 dolarů nahoru, zatímco DPH 20% se platí už od ceny 22 EUR) vyšlo zhruba na 600,- Kč, takže skoro stejně jako teď. Tenkrát jsem si je z MWH nechával posílat za v přepočtu asi dvě stovky expresně, abych je měl do Vánoc (přišly asi za 10 dnů), to šly přes Fedex. Zas je ale pravda, že jsem celníkům cenu 150 dolarů zatajil a tvrdil jsem jim, že faktura z MWH na 48 dolarů je správně... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím mám jen pár rychlocvaků z mobilu, ale přidám je... 

 

Základní poznatky k hodinkám: 

 

- jsou tedy opticky menší než jsem čekal, i když mám malou pracičku, přijdou mi docela malý... nejlíp je nosit na natu, to je trochu podloží 

- modrá barva ciferníku je hodně tmavá, většinou vyznívá spíš do černa 

- lumi je slabší než jsem čekal, ale když se nasvítí celou noc vydrží svítit dost čitelně, jinak je ráno už fakt slabá 

 

Co mě ale štve, je že mají dost vražednou denní sazbu, za 24 hodin udělají snad minutu a půl do plusu... Obávám se, že to je i na záběh moc, asi je budu muset dát někam na seřízení. 

 

Škoda, jinak zatím vyhovují k účelům, ke kterým jsem si je pořídil. 

post-32954-0-63268500-1444849057_thumb.jpg

post-32954-0-28146900-1444849086_thumb.jpg

post-32954-0-44956900-1444849097_thumb.jpg

post-32954-0-44904200-1444849106_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

No, takže nakonec jsem je musel nechat zlehka poštelovat, ale teď šlapou jak mají - cca 30s za tři týdny do pusu, pak už mě přestalo bavit to sledovat... A s panem hodinářem jsem si během měření na vibrografu moc hezky pokecal, takže mi ani nevadí, že jsem za ním musel. 

K vodotěsnosti - hodil jsem je na půl hodiny do sklenice s vodou a ani se neorosilo sklíčko, takže počítám, že i koupání by asi zvádly. 

A dneska jsem se trochu přemohl a přidávám ještě pár fotek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, takže nakonec jsem je musel nechat zlehka poštelovat, ale teď šlapou jak mají - cca 30s za tři týdny do pusu, pak už mě přestalo bavit to sledovat... A s panem hodinářem jsem si během měření na vibrografu moc hezky pokecal, takže mi ani nevadí, že jsem za ním musel. 

K vodotěsnosti - hodil jsem je na půl hodiny do sklenice s vodou a ani se neorosilo sklíčko, takže počítám, že i koupání by asi zvádly. 

A dneska jsem se trochu přemohl a přidávám ještě pár fotek...

post-32954-0-26149300-1451644515_thumb.jpg

post-32954-0-06936600-1451644526_thumb.jpg

post-32954-0-57438100-1451644536_thumb.jpg

post-32954-0-44790400-1451644546_thumb.jpg

post-32954-0-81851100-1451644559_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...