Přejít na obsah

Prim Sport Igen - GMT luneta


Doporučené příspěvky

No. Mně se myšlenka kovové GMT lunety na PS1 moc líbí. Pokud by se Vás to, pánové, nedotklo, rád bych ji využil na malé limitce kterou právě zkouším upéct. Asi by nás potom bylo rázem víc... Jak se na to díváte?

A to co zkoušíš upéct, bude mít GMT ručku ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj zájem o kovovou stále trvá. Pokusím se posunout dál , prosím zájemce o kovovou verzi o vyjádření ohledně vzhledu.

1) PO foto viz příspěvek 183  všechny čísla 1-11 a půlhodinové čárky, trojuhelník s lumi bodem na 12

2) Omega foto viz příspěvek 184  sudá čísla2,4,6,8,10 , místo lichých čárky ,trojuhelník s lumi bodem na 12

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No. Mně se myšlenka kovové GMT lunety na PS1 moc líbí. Pokud by se Vás to, pánové, nedotklo, rád bych ji využil na malé limitce kterou právě zkouším upéct. Asi by nás potom bylo rázem víc... Jak se na to díváte?

To by celé věci určitě prospělo, čím více lidí, tím více adidas :-). Ale musíme počkat, co na to otec myšlenky Skalis :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klidne je mozne vyuzit synergie. Ale pro me osobne je hlinikova vlozka zbytecne draha. Moje preference je plastova, ale pokud sloucite obe aktivity a budete realizovat hlinik, ja proti tomu nic nemam. Jen bych nechtel v budoucnu prijit o moznost udelat plastovou, kterou jsme zde vybrali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klidne je mozne vyuzit synergie. Ale pro me osobne je hlinikova vlozka zbytecne draha. Moje preference je plastova, ale pokud sloucite obe aktivity a budete realizovat hlinik, ja proti tomu nic nemam. Jen bych nechtel v budoucnu prijit o moznost udelat plastovou, kterou jsme zde vybrali.

Rozumím a děkuju :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

V současné době už mě projekt samostatné lunety neláká. Smysl by měla pouze v kombinaci s worldtimer ciferníkem. Před časem jsem se tou myšlenkou zabýval, inspirován cigim a jeho projektem. Kvůli velikosti hodinek a kvůli svým dnešním vyšším nárokům na kvalitu hodinek jsem od projektu odstoupil. Pokud by měl někdo zájem, klidně poskytnu vektorové podklady.

 

Tady je vizualizace mé původní představy.

 

.post-30813-0-11230200-1479133073.jpeg

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle je luneta nepouzitelna. Pri 12 h cyklu hodinove rucky je potreba mit lunetu cejchovanou taky na 12 h. Nicmene nosim v hlave projekt Igenu s 24 h ruckou a 24 h GMT lunetou. Zacal jsem ohledne toho zjistovat nejake vstupy a chtel bych s tim zkusit pracovat. Detaily zatim nemam, jak budu znat vic a bude-li se mi to zdat zvladnutelne, zalozim na to vlakno.

 

V současné době už mě projekt samostatné lunety neláká. Smysl by měla pouze v kombinaci s worldtimer ciferníkem. Před časem jsem se tou myšlenkou zabýval, inspirován cigim a jeho projektem. Kvůli velikosti hodinek a kvůli svým dnešním vyšším nárokům na kvalitu hodinek jsem od projektu odstoupil. Pokud by měl někdo zájem, klidně poskytnu vektorové podklady.

Tady je vizualizace mé původní představy.

.attachicon.gifmsg-30813-0-33803200-1435800794.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to víš, že je použitelná, a to mnohem lépe než dvanáctihodinová :) ale pouze s cifrem, kde jsou pásma. Stejně manuální worldtimer dělá třeba Vulcain, Erard a další... Hodinky na simulaci jsou funkčně zcela dotažené, jediné, co jim lze vytknout řekněme esteticky, je prohozené okruží se zkratkami měst a okruží s minutovými indexy (ale to je kvůli zkreslení při okraji sklíčka). Obsluha je jednoduchá, podíváš se na aktuální čas, třeba 16 hod., nastavíš šestnáctku na lunet? na PRG a ukazuje ti to čas ve všech světových časových pásmech. Nemusíš nic počítat z hlavy, jen prečteš čas ve dvanáctihodinovém formátu a pohneš lunetou.

 

Edit: překlepy

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to víš, že je použitelná, a to mnohem lépe než dvanáctihodinová :) ale pouze s cifrem, kde jsou pásma. Stejně manuální worldtimer dělá třeba Vulcain, Erard a další... Hodinky na simulaci jsou funkčně zcela dotažené, jediné, co jim lze vytknout řekněme esteticky, je prohozené okruží se zkratkami měst a okruží s minutovými indexy (ale to je kvůli zkreslení při okraji sklíčka). Obsluha je jednoduchá, podíváš se na aktuální čas, třeba 16 hod., nastavíš šestnáctku na lunet? na PRG a ukazuje ti to čas ve všech světových časových pásmech. Nemusíš nic počítat z hlavy, jen prečteš čas ve dvanáctihodinovém formátu a pohneš lunetou.

 

Edit: překlepy

Jo, takhle jo, uznavam.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlastně je to plnohodnotnej worldtimer, pouze s manuálním ovládáním, nic se samo netočí. Divím se, že to nedělá víc firem, není k tomu potřeba žádný spešl strojek, je to funkce navíc a většinou to vypadá zajímavě i esteticky. Stačilo by, aby Elton nabidnul kit worldtimer cifr+24 h luneta, a budou na světě super Sporty jak víno. Ale samozřejmě je to dražší varianta než Tvůj projekt, který je taky funkční, a navíc by se muselo lézt kvůli výměně cifru do hodinek, což je u Eltonu trochu adrenalin :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...