Přejít na obsah

Breitling - technická prohlídka


Doporučené příspěvky

Po cca 4 letech bezproblémového nošení Breitling Chronomat nastal asi čas na údržbu - vyčištění, promazání event. přeleštění tahu. Trvali byste na autorizovaném prodejci/servisu (Hanák, Carollinum atd) nebo byste riskli svěřit to "obyčejnému" hodináři, a pokud ano, koho byste v Praze doporučili ?

Děkuji za každý tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po cca 4 letech bezproblémového nošení Breitling Chronomat nastal asi čas na údržbu - vyčištění, promazání event. přeleštění tahu. Trvali byste na autorizovaném prodejci/servisu (Hanák, Carollinum atd) nebo byste riskli svěřit to \"obyčejnému\" hodináři, a pokud ano, koho byste v Praze doporučili ?

Děkuji za každý tip.

Po čtyřletém bezproblémovém nošení bych do nich nevrtal. Pokud se s nimi potápíš, nebo provozuješ extrémní plavání, tak jen přetěsnit, a vyzkoušet na tlakové zkoušce ( Dušák). Leštění pouzdra je velmi drahé ( musí se odstrojït, přetěsnit, vyzkoušet ), takže bych se na to vybodnul. Pokud máš poškrábaný nerez tah, tak ho nechat jen přeleštit ( Dušák), za cca 600 - 900,- Kč. Jinak nové Breitlingy určitě k autorizovanému prodejci, starší myslím bez problémů ke kvalitnímu, ale neautorizovanému servismanovi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele od jisté doby věřím zkušenostem starých hodinářů, kteří tvrdí, že do kvalitních hodinek se nemá vrtat dřív než za 10 let, pokud si o to samy neřeknou nějakou změnou v přesnosti chodu. Pokud nejsi instruktor potápění a tvé Brajtle nejsou 8 hodin denně v bazénu či v moři, nech je bejt. Když moje 12 let starý Casia G Shock byly každej rok v moři a ještě je nikdo neotevíral a nepřetěsňoval, tak kurňa Brajtle to snad vydrží taky, dyk jsou snad třídou někde jinde ne??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jdou bez problémů, což by pořád ještě měly, tak je nech být. Já absolvoval servis u Dušáka (hodinky z druhé ruky šly o 30 sec/den špatně). Vrátil mi je jako nové s pytlíčkem plným vyměněných koleček. Jinak to tehdy nešlo, než kompletní servis.

 

Pokud jdou dobře, pak jediný důvod preventivní prohlídky by mohl být úspora vyšších nákladů v případě, že se časem podělají. Jenže to nehrozí, dokud se chovají 100% správně. Jinak preventivní prohlídka stojí pořád stejně, bez ohledu na to, jak přesně v tu chvíli jdou a kolik času proběhlo od poslední kontroly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele od jisté doby věřím zkušenostem starých hodinářů, kteří tvrdí, že do kvalitních hodinek se nemá vrtat dřív než za 10 let, pokud si o to samy neřeknou nějakou změnou v přesnosti chodu. Pokud nejsi instruktor potápění a tvé Brajtle nejsou 8 hodin denně v bazénu či v moři, nech je bejt. Když moje 12 let starý Casia G Shock byly každej rok v moři a ještě je nikdo neotevíral a nepřetěsňoval, tak kurňa Brajtle to snad vydrží taky, dyk jsou snad třídou někde jinde ne??

Tvoji první větu bych si dovolil potvrdit, tak nějak to je. Háček je ale v tom , že když vykoupeš svoje Casia , bude to jiný případ než když se vykoupe Brajtling. Už jsem viděl hodně hodinek odepsaných kvůli zanedbanému těsnění. Naposledy dneska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Jednoznačně Mechano tady z fora, mně už dělal opravu tří Breitlí, vždy OK. U značkových opravářů to máš jako u značkových opravářů aut, totéž většinou zvládne jiný machr, který Ti při tom nevyměmí zbytečně půlku auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...