Přejít na obsah

Bulova Accutron II


kloubik

Doporučené příspěvky

Pokud jsem to pochopil spravne z nedavneho clanku na netu, tak puvodni velika Precisionist pouzdra byla castecne vynucena velikosti strojku (coz do te doby nikde nebylo moc vysvetleno a pro spoustu lidi ty velka pouzdra nedavala smysl).

 

Accutron II ma mensi strojek, coz se ovsem projevilo na snizene presnosti ve srovnani s radou Precisionist. Plne plynuly pohyb  vterinovky ale zustal zachovan. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohledně strojků, nevím co kdo píše "na netu" (to je asi jako "v novinách" a nebo "v televizi"?) - ale jak u řady Accutron II, tak u řady Precisionist uvádí samotný Bulova že jde o "MOVEMENT: Precisionist". 

 

Tvar pouzdra i ciferníku 96B212/13 je v podstatě perfektní - akorát na modrých by mi asi brzo pilo krev to bílo-černé datum, na bílých zas chybějící luminiscence na ciferníku a u obou jen minerální sklo a dekl bez rozumného přístupu k baterce (k čemu sakra závit po obvodu při ubohých WR30?).

 

...A jak to tak po sobě čtu, vypadá to že se mi konečně začíná vracet zdravá imunitní reakce na Chronobundus: Jeden uvidí skoro perfektní hodinky - a místo aby začal preventivně sjíždět ceníky a zjišťovat dostupnost, začne na tom krámu hledat mouchy. Doufejme že mě v blízké době nevypečou s tím solárem  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohledně strojků, nevím co kdo píše "na netu" (to je asi jako "v novinách" a nebo "v televizi"?) - ale jak u řady Accutron II, tak u řady Precisionist uvádí samotný Bulova že jde o "MOVEMENT: Precisionist". 

 

Pro nevericiho Tomase: ve specifikaci auta taky kolikrat ctu typ  motoru: zazehovy....mam z toho chapat, ze jde ve vsech modelech o stejny motor se stejnymi parametry?

 

Precti si detailneji co uvadi (jak sam rikas) samotny Bulova tady a pak treba tady. Zatimco u rady Precisionst mluvi o presnosti v sekundach za rok (a sama Bulova vetsinou uvadi 9-10 sekund za rok), tak u nove rady mluvi pouze o 6x presnejsim strojku nez bezne quartz strojky (kdyz vezmeme ze quartz se udava obecne 15 sekund za mesic, tak by to u Accutron II znamenalo nejake 2-3 sekundy mesicne).

 

V rozporu s tim ale nize citovana recenze mluvi o presnosti 5-10 sekund mesicne, coz je trochu rozporuplna informace. Kazdopadne to potvrzuje, ze strojky nejsou stejne. 

 

Jeste je potreba zminit, ze strojek nema thermo kompenzaci a podle recenzi a pozorovani majitelu puvodnich modelu Precisionist v High Accuracy Quartz watches sekci na WUS  hodinky v nekterych pripadech deklarovane presnosti nedosahuji. 

 

A jeste citace z recenze na www.ablogtowatch.com:

 

Precisionist watches were great, but very large. Bulova wanted to decrease the size of the movements but in doing so they needed to decrease the extreme accuracy a bit.

At 40mm wide and very wearable the Accutron II Alpha is much smaller than the significantly larger previous Precisionist collection timepieces. The two year battery life and sweeping seconds hand are still part of the movement..... According to Bulova, even with lowered frequency the Accutron II movements are still six times more accurate than ?normal? quartz movements.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom videu napriklad hovori ze to nie je ani tak o strojku ako o baterke nakolko vyssia frekvencia oscilatora a plybula rucka proste zrali tak museli mat velku baterku a novy stroj je na tom co do velkosti lepsie preto, ze ma pomalsi oscilator a mensiu baterku ale je patricne "nepresnejsi". Kazdopadne ale po dlhsom case quartzky ktore zaujmu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak jsou doma, park postrehu po rozbaleni a nastaveni meshe:

 

pouzdro je kvalitne zpracovane, hodne podobne glycinum SST 12 co jsem mel

+ korunka je sroubovaci, zavit funguje bez problemu a jde pekne sroubovat, ma logo

+ korunka lunety sroubovaci neni, otacet lunetou jde pekne

+ mineralni sklicko je lehce vypoukle

+ vterinovka pluje nadherne

- rucicky by mohli byt vetsi

- mesh je prvni co mam tak nevim zda je to normalni ale je dost tuhy a moc mi nesedi, nejlepsi bude je asi hodit na nejaky kaucuk

- velikost je tak na hrane, no uvidime zda si zvyknu na tom kaucuku

 

a ted nejake fotky

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsou doma, park postrehu po rozbaleni a nastaveni meshe:

 

pouzdro je kvalitne zpracovane, hodne podobne glycinum SST 12 co jsem mel

+ korunka je sroubovaci, zavit funguje bez problemu a jde pekne sroubovat, ma logo

+ korunka lunety sroubovaci neni, otacet lunetou jde pekne

+ mineralni sklicko je lehce vypoukle

+ vterinovka pluje nadherne

- rucicky by mohli byt vetsi

- mesh je prvni co mam tak nevim zda je to normalni ale je dost tuhy a moc mi nesedi, nejlepsi bude je asi hodit na nejaky kaucuk

- velikost je tak na hrane, no uvidime zda si zvyknu na tom kaucuku

 

a ted nejake fotky

Gratuluji, jsou moc hezký..... :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou nadherny,jen skoda toho quatzu :(V automatu by byly dokonale-neni nejaka rada s mech. strojkem?

Mechanickou variantu nedělaj, ale vzhledem k plynulému pohybu vteřinovky bych v tom až tak velkej problém neviděl, budou aspoň odolnější a dá se říct bezúdržbový

 

 

18-18,5cm, isofrane asi moc mohutnej, rikam si nejaky rubber nebo nylon prosity oranzovou niti ...

myslel jsem si že isofrane už by bylo moc, jsem zvědavej na co to přezuješ a hlavně jak to bude vypadat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...