Přejít na obsah

Bulova Accutron II


kloubik

Doporučené příspěvky

Gratuluju... Prvni na foru a hned oranzova verze, super! koukam ze zacinaji byt dostupne uz i na Amazonu ve vice variantach.

 

S tenkyma ruckama souhlasim, mohly by byt nepatrne vetsi a za me osobne i skoda odstraneneho napisu s vodotesnosti ve spodni casti ciferniku...diky vetsinu prumeru hodinek oproti originalu na me pusobi cifernik zbytecne prazdny. 

 

Guma jim moc slusi, myslim ze i isofrane nebo neco podobneho by slo. Jake je prosim Te sirka nozicek, 20 nebo 22mm? 

Upraveno uživatelem kloubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohli tam tu vodotesnost uvest, alespon by zabranili zmatku po uvedeni, kdy na web dali 30m :). Nozky jsou 22mm.

Gratuluju... Prvni na foru a hned oranzova verze, super! koukam ze zacinaji byt dostupne uz i na Amazonu ve vice variantach.

 

S tenkyma ruckama souhlasim, mohly by byt nepatrne vetsi a za me osobne i skoda odstraneneho napisu s vodotesnosti ve spodni casti ciferniku...diky vetsinu prumeru hodinek oproti originalu na me pusobi cifernik zbytecne prazdny. 

 

Guma jim moc slusi, myslim ze i isofrane nebo neco podobneho by slo. Jake je prosim Te sirka nozicek, 20 nebo 22mm? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2blackhead: Odvážná kombinace, přiznávám že na takovou bych asi koule neměl - i když je fakt že s tou oranžovou to pouzdro aspoň nevypadá tak moc "retro". Podle fotek je samozřejmě těžké hodnotit pocit z nového meshe na cizí ruce, ale opticky mi k nim sekne mnohem líp než ta guma - však jim zkus dát pár dní, třeba je to jenom nezvyk  :cool02:

 

A jak je to vlastně s tou udávanou vodotěsností? Pokud se pamatuju, tak původní informace byla že tyhle verze s vnitřní lunetou by měly mít WR100, ostatní jen WR30 (...čímž asi nebylo míněno Suuntovských "minimálně 30 metrů vodního sloupce i při používání tlačítek").

 

PS: Je snad projevem chronobundusu, že po X stránkách diskuse o unikátních hodinkách s plynulým pohybem ručky, rozumnou cenou a solidní přesností se vždycky vyskytne aspoň jeden mimoň, kterému v tom začne překážet "quartz"? Zajímalo by mě co tam za ty prachy Juraj z Přerova čekal - Myiotu s průhledem? Naštěstí tohle fakt nejsou "Pětky"...  :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je on, ty dilky jsou vyndavaci a slouzi na upravu delky.

Nevypadá ten "mesh" jako tenhle hybrid? Z oficiálních ani Tvých fotek bohužel není zapínání vidět...

 

 

Z řady Accutron mě teda zatím oslovuje spíš "Surveyor" - ale koukám že bude lepší si počkat až někde bude k vidění "in natura"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluji k ojedinělým hodinkám. Vždycky mě potěší, když se tu někdo pustí do něčeho zcela nového a neodzkoušeného. Máš hodinky s unikátní technologií, která má na jedné straně tradici a na straně druhé jen tak nepotkáš někoho dalšího, kdo by je měl taky. 

 

Jen jsem se chtěl zeptat, jakou udává výrobce životnost baterie? Ono to tu už asi proběhlo, ale nechce se mi to celé číst znovu. A jaký typ baterie Bulova u tohoto kalibru používá?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tohle je asi nejlepší současná řada quartzek do dvacítky,  Bulova se trefila do černého, doufám, že bude mít úspěch, jsou to fakt petardy bez ohledu na strojek. Hele, je ten strojek technicky něčím speciální ?? Bulova jakoby něco naznačuje, ale protože to přesně nespecifikuje, bude to asi normál nějak poladěný, ne ? Ale opticky nemají chybu, vybroušená pouzdra i ciferníky, to je fakt mechanický standart. Gratuluju majitelům. Je ostuda, že nejúspěšnější hodinářská firma s českými kořeny, která se k nim dokonce hlásí !!, nemá zde pořádný velkolepý zastoupení - Kubsone, kde spíš ???

 

Všechny modely téhle řady jsou výtečný, ale moje srdcovka je space view. sixties forever !!!!

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Vůbec nechápu že jsem na tyhle hodinky narazil až teď... po dlouhé době, nebo snad možná poprvé v životě jsem si řekl že tyhle prostě "musím mít".

To je taková škoda že nemají safír...

Tohle je asi nejlepší současná řada quartzek do dvacítky,  Bulova se trefila do černého, doufám, že bude mít úspěch, jsou to fakt petardy bez ohledu na strojek. Hele, je ten strojek technicky něčím speciální ?? Bulova jakoby něco naznačuje, ale protože to přesně nespecifikuje, bude to asi normál nějak poladěný, ne ? Ale opticky nemají chybu, vybroušená pouzdra i ciferníky, to je fakt mechanický standart. Gratuluju majitelům. Je ostuda, že nejúspěšnější hodinářská firma s českými kořeny, která se k nim dokonce hlásí !!, nemá zde pořádný velkolepý zastoupení - Kubsone, kde spíš ???

 

Všechny modely téhle řady jsou výtečný, ale moje srdcovka je space view. sixties forever !!!!


Cigi no je to klasický Accutron. Proti Quartzu je to úplně něco jiného - říká se mu ladičkový (tuning fork). Ladička je i na zakončení vteřinovky a je to symbol celé řady Accutron.
http://www.chronomag.cz/clanek/2007-03-07/ladickove-hodinky.html
Tedy pochopil jsem, že na tohle se ptáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec nechápu že jsem na tyhle hodinky narazil až teď... po dlouhé době, nebo snad možná poprvé v životě jsem si řekl že tyhle prostě "musím mít".

To je taková škoda že nemají safír...

 

Cigi no je to klasický Accutron. Proti Quartzu je to úplně něco jiného - říká se mu ladičkový (tuning fork). Ladička je i na zakončení vteřinovky a je to symbol celé řady Accutron.

http://www.chronomag.cz/clanek/2007-03-07/ladickove-hodinky.html

Tedy pochopil jsem, že na tohle se ptáš.

Accutron má strojek precisionist hpq s maximální roční odchylkou 10 sec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec nechápu že jsem na tyhle hodinky narazil až teď... po dlouhé době, nebo snad možná poprvé v životě jsem si řekl že tyhle prostě "musím mít".

To je taková škoda že nemají safír...

 

 

Tady- http://forums.watchuseek.com/f29/fs-hard-find-rare-credor-seiko-phoenix-automatic-gcbr995-1137650.html - píšou o tom sklíčku tohle:

 

"Protecting the dial is a K1 mineral crystal. According to various watch sources, K1 mineral is a type of watch crystal that is hardened, more shatter-resistant than sapphire crystal, and more scratch-resistant than regular mineral crystal."

 

Safra, taky mě svrbí zápěstí, nemám žádné kvarcky, a tyhle jsou parádní. A časem se možná někde safír na výměnu objeví...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...