Přejít na obsah

Breitling Transocean Day & Date


sqad

Doporučené příspěvky

Na přání některých členů zdejšího fóra jsem se rozhodl napsat svou první minirecenzi nadepsaných hodinek. V průběhu listopadu 2013 jsem se jako naprostý hodinkový laik (do té doby jsem vlastnil pouze stařičké Festiny a pár fashion kousků) rozhodl investovat do lepších hodinek. Chtěl jsem jednoduché hodinky s automatickým nátahem bez funkcí chronografu a pokud možno "v základu" s ocelovým tahem. Mým požadavkem rovněž bylo, abych mohl hodinky nosit do práce k obleku. Rozmýšlel jsem tehdy mezi Seamastery Aqua Terra a Breitlingy z řady Transocean. Nakonec volba padla na Breitling, a to i přes skutečnost, že Aqua Terry jsou osazeny in-house co-axial kalibrem, který je bezesporu vychytanější než upravená ETA, kterou používá Breitling. Hodinky jsem nakonec v prosinci 2013 zakoupil v klenotnictví Gold Eligius ve Zlíně a rád bych zde vyzdvihnul velmi profesionální přístup pana Stuchlíka v rámci jednání o koupi a následného prodeje.

 

A teď už pár slov k samotným hodinkám:

 

Hodinky jsou v portofoliu značky od roku 2012, jejich průměr je 43 mm bez korunky, tloušťka pak cca 13 mm. Mají konvexní safírové sklo opatřené dvojitým AR, což sice vypadá naprosto úžasně, je však třeba brát v potaz vyšší náchylnost na oděrky. Po půlročním nošení jsem zaznamenal dvě menší oděrky, které jsou však postřehnutelné pouze za použití zvětšovacího skla a za optimálních světelných podmínek. Hodinky jsem zakoupil s meshem, nicméně velmi hezky vypadají i na kůži a o koupi nějakého aligátora a trnové spony, případně překlápečky neustále uvažuji. Váha hodinek bez meshe je přijatelných 75 g. Zpracování hodinek nezle nic vytknout, nicméně v této cenové kategorii se s tím počítá.

 

Jak již bylo výše uvedeno v hodinkách tepe modifikovaná ETA 2834-2 (Breitling jej označuje jako kalibr 45). Jedná se o kalibr s komplikací Day/Date, automatickým jednosměrným nátahem a rezervou 42 hodin. Skutečnou rezervu jsem doposud neměřil, nicméně jednou mě hodinky "zradily", když dva dny po sobě jsem je v práci neměl na ruce (večer se pravděpodobně dostatečně nedotáhly) a ve spánku (na ruce) se zastavily. Bude to spíš ale mojí nezkušeností s automaty... Přesnost je úřasná, naměřil jsem průměrnou odchylku + 0,5 s/24 h.

 

Balení je klasicky "breitlingovské" - vnější box, vnitřní pěkné kožené pouzdro, manuál, C.O.S.C. certifikát a obligátní elektronická registrační karta (údajně vydrží svítít 15 roků - nevím, co je na tom pravdy).

 

Hodinky skvěle padnou i na hubenejší ruku a jejich rozměry jsou dle mého názoru ideální. Co se týče pocitů z nošení hodinek, lze to stěží slovy popisovat - hodinky si i po půl roce nošení často prohlížím a koneckonců dost budí pozornost i u ostatních. Sednou parádně i k obleku a mesh jim dáva punc jakési výjimečnosti.

 

Ale dost bylo řečí, lepší bude se podívat na pár fotografií... (za jejich kvalitu se omlouvám, ale fotit neumím a hlavně nemám čím).

   

 

post-34387-0-86838800-1402155269_thumb.jpg

post-34387-0-65027200-1402155284_thumb.jpg

post-34387-0-88043100-1402155299_thumb.jpg

post-34387-0-78474100-1402155310_thumb.jpg

post-34387-0-33314100-1402155324_thumb.jpg

post-34387-0-60777900-1402155338_thumb.jpg

post-34387-0-74691200-1402155353_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle informaci o kalibru (viz odkaz v recenzi) je natah jednosmerny ve smeru hodinovych rucicek, tak nevim... Mozna je to soucasti modifikace:-)

Tak nevím. Stejný odkaz referencuje použití kalibru i v modelu Headwind, kde ale uvádí obousměrný nátah. A Orbita u kalibru B45 také mluví o obousměrném nátahu.

Nic to ale nemění na tom, že jsou to krásné hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevím. Stejný odkaz referencuje použití kalibru i v modelu Headwind, kde ale uvádí obousměrný nátah. A Orbita u kalibru B45 také mluví o obousměrném nátahu.

Nic to ale nemění na tom, že jsou to krásné hodinky.

Asi by to chtělo otevřít:-) Nejspíš máš pravdu, příště budu víc hledat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsou brajtle jako brajtle. Tyhle jsou úplně jiné, než na jaké tu jsme zvyklý. Řekl bych moc dobrá volba. Barva ciferníku černá?

Barva je černá, ale na světle háže takové hezké odlesky. Pokaždé vypadá trošku jinak a rozhodně to není černá jako na propagačních fotografíích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V čem je u toho meshe problém? Nemám s žádným jiným zkušenosti, nicméně jedinou nevýhodu, jakou u něj prozatím vidím, je leštěná spona - kancelářský potápění je na ní docela znát:-)

 

Když tak brouzdám po netu fotky jiných meshů, přijdou mi často dost nevzhledné prodlužovací dílky, v tomto případě jsou však de fakto stejné jako zbytek...

Moc hezky! Bohuzel ten mesh na vlasni ohmat zdaleka nevypada tak dokonale jako samotne hodinky;((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Squad; na fotkach se mo reminek moc libil ale v prodejne na mne pusobil jinak, lehky, prislo mi jako z hliniku, nerobustne, matne, a domnival jsem se ze je to pleteny dratek, na osah mi prislo ze je vylisovany jako z jednoho kusu. Dal jsem se tedy zminenym kusem nezabyval a zakoupil model z rady windrider. Jinak byl na chronospace, ktere se uz ted neprodavaji. Ale je to jen muj nazor. Ale jinak takhle ma foto vypadaji komplet super a vhodne!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to možné, možná se i výroba změnila, Mně to přijde spíš pletené než lisované a váhově tak akorát, nicméně nemám srovnání... Teď spíš přemýšlím nad nějakým řemenem:-)

Squad; na fotkach se mo reminek moc libil ale v prodejne na mne pusobil jinak, lehky, prislo mi jako z hliniku, nerobustne, matne, a domnival jsem se ze je to pleteny dratek, na osah mi prislo ze je vylisovany jako z jednoho kusu. Dal jsem se tedy zminenym kusem nezabyval a zakoupil model z rady windrider. Jinak byl na chronospace, ktere se uz ted neprodavaji. Ale je to jen muj nazor. Ale jinak takhle ma foto vypadaji komplet super a vhodne!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl to jen muj dojem,s tim provedenim, ktere me zarazilo u breitling. Neber to prosim nijak vazne. Kuze je fajn ale treba ty tve nebo i me jsou originalni a fantasticke s tahem a meshem ty tve. Kuze z nich urcite hexci kousek meudela.. Opet jen muj mazor,s tahem jsou chlapacky s kuzi jsou pro me dedkovske a usedle.. Navic se propoti po roce pachne. Ke kosili v bance proc ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...