Přejít na obsah

Výběr hodinek


diviNe

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

 

    Chtěl bych si koupit nové hodinky typu Casio G-Shock.

   

 

    mám tu 2 typy který se mi líbí:http://www.hodinky.cz/casio-the-g-g-shock-gd-x6900fb-7.html

 

    http://www.hodinky.cz/casio-g-shock-gw-7900rd-4er.html

 

 Jenžě u těch červených se bojím toho "solárního napájení", protože nemím nejměnší tušení o co jde. Jak se to dobijí, za jak dlouho se to vybije apod. Tak bych chtěl nějakou užitěčnou radu.

 

 

 a ještě jsem tu našel tyto: http://www.timestore.cz/Znacka/Casio-256/Casio-G-Shock-8167 mají psáno že tam je normální baterie, tak co? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

    Chtěl bych si koupit nové hodinky typu Casio G-Shock.

   

 

    mám tu 2 typy který se mi líbí:http://www.hodinky.cz/casio-the-g-g-shock-gd-x6900fb-7.html

 

    http://www.hodinky.cz/casio-g-shock-gw-7900rd-4er.html

 

 Jenžě u těch červených se bojím toho "solárního napájení", protože nemím nejměnší tušení o co jde. Jak se to dobijí, za jak dlouho se to vybije apod. Tak bych chtěl nějakou užitěčnou radu.

 

 

 a ještě jsem tu našel tyto: http://www.timestore.cz/Znacka/Casio-256/Casio-G-Shock-8167 mají psáno že tam je normální baterie, tak co? Díky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podívej se do sekce Digitální hodinky a G-Shock, je tam toho o solárním napájení dost. Ve zkratce - není tam klasická baterie, ale nabíjecí akumulátor, která se nabíjí právě tím sluncem. Při běžném nošení a normálním používání funkcí a podsvícení, pokud je aku v pořádku, nemáš šanci ji vybít, stačí nechat hodinky alespoň chvíli na slunci nebo na světle. I kdybys je nechal zavřený ve tmě v krabičce, stejně bude trvat dost dlouho, než se úplně vybijí, minimálně řádově týdny, možná i několik měsíců, záleží na kondici akumulátoru a počátečním nabití. I kdyby se úplně vybily, stejně se zase dají položením na slunce oživit a dobít. Soláru bych se nebál. Osobně vlastním jedny Tough Solar Casia (AQ-S810), nosím je teď tak jednou za týden nebo 10 dní, jinak jsou v hodinkovnici ve tmě ve skříni, ale i tak je ukazatel stavu akumulátoru pořád na High, tzn. dle návodu 90 a více procent.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty GW 7900 mají kromě soláru i multiband - radiovou symchronizaci s atomovými hodinami s absolutní přesností. Což bych považoval za největší klad. Inverzní display bych ale nechtěl. Jinak tyto hodinky jsou z plastu a gumy. Pokud chceš skutečně hodně odolný hodinky zajímej se o modely z kovu. Tam jsou ale dva problémy: 1. cena a 2. jen dva modely. Jedná se o Frogmany a GW 5000.

Upraveno uživatelem t2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jsou úplně stejný jako ty v odkazech nahoře, můžeš na nich vidět i ty kouzelný slůvka "Tough Solar" - solární napájení. Prodejce tam má uvedený Quartz/baterie, baterka tam samozřejmě je, i když správněji akumulátor, jak jsem psal výš. Ale není se opravdu čeho bát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Ahoj všem zde přítomným i nepřítomným.

Nechci zbytečně zakládat nové vlákno, tak využiju tohle již existující.

Chtěl bych poprosit o návrhy, tipy, rady.. Chci si udělat malou radost a pořídit si nějaké nové tikitálky či netikací tiktaky.. Áá nebo mix..

Takže, abych tomu dal hlavu-patu. Něco barevného na léto. Pěknou zelenou, oranžovou, nejlépe červenou barvu. Prostě něco veselého. Do bazénu a tak. Takže alespoň 10BAR. Určitě něco lehkého, asi nejspíš plasťáky. Ovšem když plasťáky, tak "neloupavé".. Jestli to bude čistě analog nebo ana/digi je mi asi jedno, ale radši analog než čisté digi. Z funkcí mi jde jen o čas. Date/Day beru jako příjemný bonus. Budík, stopky apod. není třeba. Když bude, nevadí.. :lol2:

Cenu bych viděl nízko, hodně nízko. Tak patnáct stováků až dvojku. Ale spíš míň než víc. Představoval bych si něco jako Casio AQ S800W-4B. 

Třeba vás napadne něco lepšího, zajímavějšího či hezčího než mě. Díky moc klucí.

:helpsmilie:  :helpsmilie:

post-39848-0-72654800-1458581353_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...za mě bych doporučil tydle AQ 150 [viz příloha] ...akorát teda nesplňují tu barvu ale jinak je mám vyzkoušený, že při běžných činnostech obstojí, voděodolnost 10bar,lehké, relativně přesné, osobně jsem s nima nikdy neměl žádný problém ale já nejsem nikterak náročný uživatel....mám jedny dovezený kdysi z USA, jsou poškrábaný, otlučený ale nedám na ně dopustit... ...celkem uvažuju, že si jedny pořídím do foroty...

post-41292-0-27378600-1458590717_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V téhle cenové relaci to bude asi Casio, možná se najde i něco barevnýho u Timexu, ale spíš bych se prohrabal katalogem Casia, určitě je tam spousta barevných variací různých levnějších modelů, a to i v české distribuci (modelů určených a dovážených přímo do ČR), v celosvětové distribuci je pak barevných variant daného modelu ještě mnohem víc. Pokud máš možnost nakupovat třeba na E-bayi, seženeš tam originální Casia za pakatel ve srovnání s českou cenou a navíc i modely a barvy, které se k nám nedováží. Třeba ty tvoje uváděné Casia AQ-S800 zrovna pěkné hodinky, i když možná pro tvé účely až moc přetechnizované, když píšeš, že to jde jen o čas a max. datum. Sám mám velmi podobné (AQ-S810), jsou to v podstatě sestřičky těch osmistovek, jen v trochu robustnějším provedení, ale modul je naprosto stejný, a nemůžu si na ně stěžovat (byť je mám v klasické černé). Vodotěsnost na plavání a blbnutí ve vodě bezproblémová, dostatečná odolnost, přesnost i spousta funkcí. Navíc jako bonus solární napájení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ano už jsme si psali skrz tvoje AQ-S810.  :smile_anim:

Ebay projíždím, ale na nic lepšího se mi nedaří narazit.. Tyhle AQ-S800 se mi asi jeví jako nejlepší volba. Navíc ten solár se mi velice líbí.. Přemýšlím, že ještě nějakou korunu přihodím a pořídím právě z Ebay oranžové Géčka DW5600M. Dají se tam najít už okolo dvojky. Ale spíš jsem se přikláněl k analogu a nižší ceně, tak nevím.. 

Každopádně díky porovnání s tvýma AQ-S810. Člověk pak má hned lepší obrázek. :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bys chtěl vyloženě analogy, napadly mě ještě tyhle:

 

Casio MRW-S200 (klasika baterka)

 

post-32641-0-18652100-1458670810.jpg

 

Casio MRW-S300 (solár)

 

post-32641-0-27549900-1458670830.jpg

 

Obojí se nechají sehnat za 25 - 35 dolarů pokud se člověk na Ebayi trefí do nějaké slevy, ale i bez ní jdou ty třístovky jen lehce přes tisícovku.

Upraveno uživatelem pavel1980
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neví někdo o značce Calypso? Je to jen další čína? Narazil jsem na spojení Calypso - Festina.

Na obrázku vypadají docela dobře, ale na živo jsem je nikde neviděl. Docela mě zaráží i dost nízká cena.. Neví někdo?

Upraveno uživatelem Jiří_99
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...