Přejít na obsah

5etterova japonská rodinka


Doporučené příspěvky

Byly o něco málo dražší než amfibie. První dojmy jsou takové, že koncovky tahu chrastí a vteřinovka neskáče úplně přesně po indexech, nicméně svítí mnohem silněji než staré trasery. Holt čerstvé tritium je čerstvé tritium a poločas rozpadu nevojebeš. I když myslím, že vyloženě velký mi nejsou, klidně bych snesl o 2-3mm menší průměr. Díky indexům po obvodu ciferníku působí potmě ještě větší než za světla. I tah by mohl být o 3mm kratší, bohužel žádná možnost mikroregulace zde není. Tolik první dojmy po pár hodinách na ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Ne ne, my nesmíme ani naznačovat.

Jen se zamýšlím nad tím, jak je v případě nákupu z Číny zajištěno, že na území ČR mohou výrobky obsahující radioaktivní materiál, tedy i Tritium, dovážet a prodávat pouze majitelé příslušné licence SÚJB, kteří garantují parametry i bezpečnost dováženého materiálu a taky zajišťují jeho zpětný odběr pro likvidaci. Kdo toto garantuje u individuálních objednávek z Číny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čau Petře,

tak co trubičky, ještě tě bavěj? Ty suprsporty jsem kdysi měl, koupil tady na foru a pak zase prodal. Sral mě ten šedý ciferník, takový unylý a víceméně ošklivý hodinky o ničem, byť bezpochyby kvalitní. Nejhezčí na nich bylo to hladké lesklé víčko zespoda. Na ty alíkovky jsem už dříve taky parkrát koukal (dost mi připomínají SNZG15), ale nakonec jsem zavrhl s tím, že to je šunt. Jinak na alíku, co se týká hodinek, jsem ochoten koupit maximálně řemínky, ty jsou ok, ale hodinky (neznačkové) jsou jsou dle mě na úrovni vietnamský tržnice z počátku devadesátek. Dost napoví i to, že pokud tam chceš koupit třeba seika, tak jsou podstatně dražší, než u obvyklých asijských prodejců. Jsem zvědav na Tvé zkušenosti po nějakém čase.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Luboši. Trubičky mě pořád baví, řekl bych, že den ode dne víc. Je to úplně bomba, nechápu, že jsem na to přišel až teď. Čas lze odečíst za každých podmínek v každé denní době bez toho, abys musel hodinky před tím nasvěcovat. Supersporty se netrefily do vkusu ani mě, ale jsem rád za to, že jsem si je mohl vyzkoušet a potvrdit si, že jsem objednáním tritiovek neudělal chybu. Máš pravdu, že Carnival jsou podobné mnoha dalším field watchům, nejvíc asi těm Seiko SNZG15. Oproti nim mi ale přijdou hezčí. Co se týče kvality zpracování, myslím, že za Seikem v ničem nezaostávají. Máš pravdu, že valná většina hodinek na Aliexpresu působí velmi pouťovým dojmem. Tyto ale ne. Myslím, že jsou udělané poctivě. Po pěti dnech jsou bez odchylky, korunku se mi zatím nepodařilo nechtěně vytáhnout (furt to kontroluju, na šroubovací korunky jsem si hodně zvykl), sponu jsem se naučil zapínat. Velikost náramku nakonec OK, jen když mám ruku ráno menší, trochu sjíždí na zápěstí. Na velikost pouzdra jsem si po pár dnech taky zvykl, stejně jako když přezuju třeba z pětek na amfibie. Carnival mají menší pouzdro než Traser (40 vs. 43mm), přesto to v reálu působí opačně.
Srovnání osvitu se mi zatím nepodařilo provést, tak aspoň pár fotek z provozu.

IMG_20201225_162124.jpg.ab2475318df70ccfc93ec552760dbc6f.jpg

Čínské hodinky, čínský nůž. Kvalita za rozumnou cenu.

IMG_20201225_120654.jpg.9de79afe9ff0af9eb8e27176df3b407d.jpg

Příprava na dobu, kdy bude židovská víra podmínkou pro užívání Chronomagu.

IMG_20201226_151942.jpg.2e02536b626a38a969dc2270368177e3.jpg

S tímhle svítícím obojkem ještě asi nějaké fotky vymyslím.

IMG_20201225_162724.jpg.ce7cc7ea98d52354fc06203ef2015fe1.jpg

Tritium do každé rodiny!

IMG_20201225_163913.jpg.bb8b84edf43313acbd4e4940b4d7d86f.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za popis a parádní fotky. Musím říct, že tihle číňani vypadaj dobře a ta čitelnost je skvělá za všech podmínek. Cifr se vyloženě povedl a 40mm je ideál. Možná ještě přehodnotím názor a vyzkouším. Náramek a zejména motýlovka mi k nim nepasuje, ale na řemenu by mohly být ok.

edit: co ta vodotěsnost, věříš tomu nějak? Půjdeš s nima do vany nebo rybníka?

Jo a o těch trubkách je to zajímavé info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci se dohadovat, ale nemyslim si, ze Cinan pouziva svycarske trubice. Pri cene tech trubic by ty hodinky nemohly stat tolik, kolik staly.
Navic na aliexpresu je spousta prodejcu, kteri je nabizi ke koupi samostatne. Obchodni model, kdy Cinan je objedna ze Svycarska, zlevni na polovic a proda na Alikovi se mi nezda realny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, lub napsal:

edit: co ta vodotěsnost, věříš tomu nějak? Půjdeš s nima do vany nebo rybníka?

Jo, věřím tomu tak, že se s nima každej den sprchuju a zatím jsem je nevyplavil. Fakt bych se nebál.

1609184283980.jpg.274490c67489031c82282d54adc842c6.jpg

před 10 hodinami, mikymik napsal:

Peto, super recenze a vtipna! Ale nepripominaji ty hodinky (jen tak lehce, samozrejme) spise Tracer Officer?

S tritiem bych se priklanel k Andymu. V praci mame kdyz tak Geigra ;)

Jo, trochu ty oficíry vzdáleně připomínají. Jsou kulatý, mají tři ručičky a daleko líp zakomponovanou datumovku. Způsob, jakým to udělal Švýcar je na přes hubu.

Jestli se nám podaří někdy setkat, tak toho Geigra vem. Docela by mě to zajímalo.

 

A na závěr slibované srovnání fungl nových Carnival s 12 let starými Traser. Jedna fotka lepší než tisíc slov.

IMG_5146.JPG.5b6e9915bf27f22e905383b5af0047e1.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...