Přejít na obsah

Čínské hodinky - seznam značek pod kterými se objevují


Doporučené příspěvky

  • po měsících...
  • Odpovědi 65
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsících...
  • po měsících...

Za málo peněz nemůžeš koupit kvalitní luxus. "Luxusmí značka" hodinek do 5000kč není hodně lidem podezřelá, ale každý ví, že nové BMW ta 100 000kč je blbost.

Ale pokud se ti ta čína líbí, tak si ji kup, rok ji budeš nosit a pak ji vyhodíš.

Líbí se mi ten nápad s koupí a následným vyhozením Číny......

Sorry, krapet dětinské, ale nemohl jsem si to odpustit. :clap:

Upraveno uživatelem Tondaa73
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Tak tohle je další žhavej kandidát na seznam, následují údaje z e-bay.com.: Wohler Gents Automatic Skeleton Black Leather Strap / Silver Dial MSRP: $995.00 This Wohler timepiece reflects both a classical and modern edge to its design.Beneath the smooth, polished stainless steel case is a radiant skeleton dial that floats within the center of elegant silver tone Roman numerals. Centralized within the metallic sheen, rests an extraordinary display of the meticulous inner workings of the automatic movement. Let?s not forget the textured leather strap that gives this watch a sophisticated edge for anyone who wears it.

 

Bla bla bla, a tak dále. Foto:

 

WOHLER rozhodně na seznam zařadit! V sobotu mě známý požádal, ať se mu mrknu na rozbité nejdoucí hodinky, které našel na sjezdovce. Jsou to právě Wohlery, patrně model ARDENT II. Skeletony.... pouzdro bylo černé (PVD?, ale takovou úpravu jsem na netu nikde nenašel). Na stránkách WOHLER a i jinde na aukcích je prezentují jako hodinky s cenovkou 1200 USD, ale vždy se nabízejí a prodávají od 70 USD do 220 USD. 

 

Jelikož jsem je měl v ruce, musím říct, že zpracování strojku je otřesné... tak jak poznáte kvalitu, když máte v dýnku průhled na "obyčejnou" ETU 2824-2, tak právě proto, že skeletonový strojek je odhalený v celé své "kráse", je naprosto zřejmé, s čím má člověk tu čest... Našel jsem na netu taky jednu recenzi v AJ, a borcovi se po chvíli hodinky zastavili... Jsou to sice mechaniky, ale za 2.000,- až 4000,- Kč jsou to předem vyhozené peníze... pokud se člověk podívá někde v segmentu kolem 10-15 t Kč na automaty s etou, tak nikdy neudělá chybu... tohle opravdu nestojí za to to ani zkoušet....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...
  • po 2 týdnech...

To nevím . Dal jsem to sem do Čínské sekce jako odstrašující příklad když je to 100% nekvalitní Čína .

Strojek rozrytý ložiska bez olejových misek podivné vůle.

Strojek je automat s dnem v týdnu dnem v měsíci a s ukazatelem 24h.

 

Majitel si myslel že má Tagy a když jsem mu je vrátil ,že je to čína  a že mu je neopravímm dost se divil.

Na chod by sice šly, ale automat nefunguje dobře..  Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle sem opravdu nepatří, takových čínských padělků by šlo najít tuny, TH, Breitling, Rolex... o tom, že je to krám, nikdo nepolemizuje, ale tohle je vlákno pro čínské hodinky pod jejich vlastními značkami, u kterých se výrobci snaží tvářit jako světoznámé zavedené značky, ale bez přímého padělání názvu značky - tzv. značky podvrženého luxusu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...asi by sem mala patrit aj drviva vačšina microbrandou,borealis, helios ,crepas, armida, deep blue,aramar.....a spusta dalšich ktore sa nechaju vyrabat v čine aj ked navrhy a technicke vykresy vznikli niekde inde

S tema microbrandama uplne nesouhlasim do tohoto vlakna. Vetsina z nich ofocialne priznava vyrobu v Cine, pouzivaji Seiko nebo Myiota strojky a nehraji si na predrazeny luxus. Ceny se normalne pohybuji v rozmezi zhruba 300-1000usd, dle znacky a odpovidaji pouzitym strojkum a dalsim materialum. Nebyvaji videt na fashion webech se slevou 80 a vic procent. Navic i kdyz casto zacali na homage Rolex nebo Omeg, tak v dalsich modelech se snazi o nejakou vlastni invenci, nekdy vice, nekdy mene zdarilou.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to myslel tak, ze bych je nebral jako znacky podvrzeneho luxusu, protoze na tohle si urcite nehraji. Jsou to spis poctive udelane tooly, potapky atd.

A otazka taky je, co to je teda cinska znacka? Priklad Borealis. Jsou to Spanele, pouzivaji Japonske strojky, design a navrh ve Spanelsku, kompletace na zakazku v Cine. Je to Cina? Uplne si nemyslim. Cinu beru bud jako vylozene Cinskou znacku, nebo pouzite cinske strojky (Seagull napriklad).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to myslel tak, ze bych je nebral jako znacky podvrzeneho luxusu, protoze na tohle si urcite nehraji. Jsou to spis poctive udelane tooly, potapky atd.

A otazka taky je, co to je teda cinska znacka? Priklad Borealis. Jsou to Spanele, pouzivaji Japonske strojky, design a navrh ve Spanelsku, kompletace na zakazku v Cine. Je to Cina? Uplne si nemyslim. Cinu beru bud jako vylozene Cinskou znacku, nebo pouzite cinske strojky (Seagull napriklad).

Já mám za to, že toto vlákno je je bráno jako návod čemu se vyhnout ( podvržený luxus vyráběný v Číně ). Proto souhlasím, Armida, Borealis, Obris Morgan a podobné mikrobrands bych sem netahal.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

...asi by sem mala patrit aj drviva vačšina microbrandou,borealis, helios ,crepas, armida, deep blue,aramar.....a spusta dalšich ktore sa nechaju vyrabat v čine aj ked navrhy a technicke vykresy vznikli niekde inde

Aramar je holandská firma .... strojky miyota, pouzdra tuším Grovana, montovano v Holandsku. A v minulosti hodně spolupracovali se Steinhart. Upraveno uživatelem Ruiz.aw
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...