Přejít na obsah

Čínské hodinky - seznam značek pod kterými se objevují


Doporučené příspěvky

Něco pro orientaci v nových značkách. Seznam určitě nebude úplný a brzo zastará, nové značky rostou jako houby po dešti ...

 

A. George & Son

Aeromatic 1912

Akzent

Apogäum

Astbury & Co

Astroavia

Baxx & Bloom

Buchner & Bovalier

Breytenbach

Cathay

Cavadini

Charles Delon

Claude Valentini

Claudio Marrantani

Denacci

Elysee

Estana

Galileo 1583

Gebrüder Müller

Geneva

Haas & Cie.

Hamberg & Söhne

Jacques Cantani

Javelle

Klaus Kobec

Krug-Bäumen

Laurine

Linhart

Linnhoff & Lorenz

Lobor

Louis Bolle

Louis Valentino

Maier & Söhne

Montres Allison

Newton-Sons

Olivier Witteaux

Oskar Emil

Ottimo

Perigäum

Phénex

Pierre Lorount

Pierrini

Pionier

René Barton

Roebelin & Graef

Röthlin 1878

Rousseau

Schaumburg Watch

Stührling

Tauchmeister

Theorema

Trias

UMK

Yves Camani

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 65
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pokud někdo máte chuť a znalosti, rád zašlu čínské automaty, které mi byly po převratě koupeny. Nejdou. Vypadaly pěkně, ale prý nejdou opravit. Ne k opravě!

Neuvědomil jsem si, jak hluboký odpor k těmto výrobkům je :-), myslel jsem, že pokud je někdo "vykuchá", nafotí a ukáže nám ostatním v čem je problém kvality. Věřím tomu, že většina /pokud se pletu, tak se omlouvám/ z nás čínský strojek nikdy neviděla a ani by ho nepoznala. Já teda ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ke kvalitě čínských a podobných strojků.

Nafocení nic nesdělí o kvalitě strojků. Fotografie mnoho neřekne o hrubém zpracování. Podstata je ale jinde a to v kvalitě použitého materiálu strojku. Ve většině případů strojek připomíná jako by byl vyroben z plechu z konzervy - co do tvrdosti materiálu - a jeho jednotlivé části při vykuchání můžete lehce ohýbat v prstech. To jsou mé zkušenosti. Doporučuji před neznámou koupi získat co nejvíce informací o tzv. značce než zbytečně vyhodíte těžce vydělané peníze.A nenechte se zmýlit značkou jako GENEVE, ASEIKON apod., které hodlají zvýšit atraktivitu prodávaného zboží - šmejdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevíte někdo jestli se dá odfiltrovat tenhle brak z Ebay. je tam toho tak 60%.

Německá (a vůbec myslím evropsá) Ebay to má rozděleno na luxusní značky, klasické značky, módní značky a právě tzv. nové značky hodinek. Dále lze vyhledávat např. dle typů (pánské/dámské/budíky/..), tam jsou i podskupiny jako flieger, tauch, atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To proto     Za týden , nebo za měsíc ? Jak tvrdil Roman musím uznat, že je to kvalita, kam se hrabe swiss.

predbihaji se stabilne o 30 vterin denne, nema na to vliv jestli je nosim nebo ne. jeste tak mesi a nehcam je u hodinare sestelovat a mely by fungovat relativne slusne. otazka jak dlouho. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě když jsem nevěděl kde se poradit,koupil jsem v Rakousku hodinky Ingersol.Pak asi mým zaviněním nefungovala datumovka(manipulace kolem 12 hod)Byla 2 roky záruka a ejhle! ono to fungovalo a oprava v záruce s omluvou že to trvalo dlouho.chodí tak -5s za den.Takže původ neznám ale záruka funguje.Díval jsem se na ten původ ,je tam něco o US firmě ale nevím.Jo a taky mi tehdy nabídl vyhledávač Chronomag! A to neměl dělat.Od té doby musím doma slibovat že ty poslední hodinky jsou opravdu POSLEDNÍ!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Nechci vám do této diskuze zasahovat, jen bych rád uvedl, že je rozdíl zda jde o americkou firmu, americkou značku a americkou výrobu.

 

Může se i stát, že si koupíte hodinky, kompletně vyrobené v Číně, ale záruku a servis Vám bude garantovat firma z USA, které záleží na jejich pověsti. Pak se Vám dostane celekem solidního jednání. V tom v celku nevidím problém, myslím ale, že existuje povinnost uvádět u výrobku zemi původu. Když si koupíte adidasky, také je tam, že byly vyrobeny v Malajsii nebo kde. Tak mi to příjde úplně v pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ingersol je mamuti firma typu Hyunday, delaji kdeco - u nas treba kompresory. Je to US firma. A zda se tedy ze fusujou i do hodinek.

Ingersoll-Rand, který dělá kompresory, ale nemá s hodinkami Ingersoll z přelomu století ani s těmi dnešními nic společného.

 

Robert Ingersoll byl distributor hodinek Waterbury - dneska se to jmenuje Timex.

 

Dnešní Ingersoll je registrovaný v Německu a podle všeho patří Číňanům.

 

viz. http://forum.chronomag.cz/viewtopic.php?id=446

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Ahoj, nejsem žádnej fajnšmekr na hodinky mě stačí že jdou a jsou přesné, ale koukal jsem že na IKup jsou propagované hodinky Claudio Marrantani ( SN G4425-322-2 ) jako luxusní super značka a tady jsem našel že je to čínsky brak, tak jak je to tedy a jak poznám bez toho abych je likvidoval jaká je to kvalita a taky jakou mají asi cenu jedná se o aukci tak do jaké ceny se vyplatí je koupit. Dík Roman P.S. Kdyžtak mi odepište na imeil cz623659@tiscali.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...