Jump to content

Recommended Posts

Posted

Pánové, sháním přesně tyhlety hodinky, co jsou na obrázku, tedy nikoliv s Tritiem, ale s Luminovou. Bohužel nikde na netu nemůžu najít kde by tuhletu verzi prodávali (a platit plnou cenu v ČR se mi nechce). Tak kdybyste na něco přišli, napište to do tohoto vlákna. Díky!

Je to model 638.10.11 L

 

user posted image

Posted

Jo jsou, ale s Tritiem, a já chci s Luminovou, jak jsem psal - všimni si, že na tom mém obrázku nejsou u nápisu Swiss Made dvě T, zatímco na té adrese kterou jsi našel jsou - to znamená, že jsou s Tritiem.

Posted

Jo jsou, ale s Tritiem, a já chci s Luminovou, jak jsem psal - všimni si, že na tom mém obrázku nejsou u nápisu Swiss Made dvě T, zatímco na té adrese kterou jsi našel jsou - to znamená, že jsou s Tritiem.

Aha, omlouvám se, myslel jsem, že by bylo trochu jiný číslo modelu, kdyby to nebyly přesně ty, cos napsal. No, tak si je budu muset koupit já, když ty je nechceš wink.gif

Posted

Klidně kupuj wink.gif

Do pytle, proč jsem jen (kvůli tobě) našel?! Vážně o nich přemýšlím. Kdyby byly na kaučuku, tak bych asi ani moc nepřemýšlel a objednával...

Posted

Ja vim, dokonce jsem jednu sam zalozil, ale mas nejaky konkretni duvod, proc je nechces? Protoze ja si chci nejake hodinky prave s tritiem koupit. smile.gif

Jinak hezke Fortisy wink.gif

Posted

No nechci aby mi ta luminiscencni vrstva casem prestala svitit a zhnedla, jak jsem to videl na starsich hodinkach s Tritiem.

Posted

Nevydrzi, jako prvek ma polocas rozpadu cca 12 let. Uz se tady o tom psalo.

Co ja vim, tak se tu psalo, ze ma polocas rozpadu 24 let.

Posted

... U tritiového plynu, stejně tak jako u ostatních radioizotopů, známe poločas rozpadu radiace. Toto je obvykle specifikováno jako "polovina životnosti " funkčnosti produktu - čas měřený od instalace zplynovaného tritia do produktu do poločasu rozpadu radiace. U tritia je tento poločas průměrně 12.3 roku ... Takze polocas rozpadu je 12 roku, ale zivotnost sviceni by mela byt jednou tolik...

Posted

No nechci aby mi ta luminiscencni vrstva casem prestala svitit a zhnedla, jak jsem to videl na starsich hodinkach s Tritiem.

No a ty víš, jak bude vypadat Luminova za 12 nebo 20 let?

Posted

No a ty víš,  jak bude vypadat Luminova za 12 nebo 20 let?

Zajimalo by me, co pouzivali u SEIKA pred 40 lety. Hodinky sviti vic jak dnesni LumiBright nebo SuperLuminova. Asi neco s fosforem, ktery je dnes uz kvuli hygienickym predpisum zakazany.

Posted

No nechci aby mi ta luminiscencni vrstva casem prestala svitit a zhnedla, jak jsem to videl na starsich hodinkach s Tritiem.

No a ty víš, jak bude vypadat Luminova za 12 nebo 20 let?

Právě že vím wink.gif

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...