sauce Posted May 31, 2007 Report Posted May 31, 2007 Pánové, sháním přesně tyhlety hodinky, co jsou na obrázku, tedy nikoliv s Tritiem, ale s Luminovou. Bohužel nikde na netu nemůžu najít kde by tuhletu verzi prodávali (a platit plnou cenu v ČR se mi nechce). Tak kdybyste na něco přišli, napište to do tohoto vlákna. Díky! Je to model 638.10.11 L
lolohh Posted May 31, 2007 Report Posted May 31, 2007 Nejsou ty tydle? http://www.chrono24.com/web/de/hersteller/...tis/1263078.htm
sauce Posted May 31, 2007 Author Report Posted May 31, 2007 Jo jsou, ale s Tritiem, a já chci s Luminovou, jak jsem psal - všimni si, že na tom mém obrázku nejsou u nápisu Swiss Made dvě T, zatímco na té adrese kterou jsi našel jsou - to znamená, že jsou s Tritiem.
lolohh Posted May 31, 2007 Report Posted May 31, 2007 Jo jsou, ale s Tritiem, a já chci s Luminovou, jak jsem psal - všimni si, že na tom mém obrázku nejsou u nápisu Swiss Made dvě T, zatímco na té adrese kterou jsi našel jsou - to znamená, že jsou s Tritiem. Aha, omlouvám se, myslel jsem, že by bylo trochu jiný číslo modelu, kdyby to nebyly přesně ty, cos napsal. No, tak si je budu muset koupit já, když ty je nechceš
lolohh Posted May 31, 2007 Report Posted May 31, 2007 Klidně kupuj Do pytle, proč jsem jen (kvůli tobě) našel?! Vážně o nich přemýšlím. Kdyby byly na kaučuku, tak bych asi ani moc nepřemýšlel a objednával...
sauce Posted May 31, 2007 Author Report Posted May 31, 2007 O Tritiu uz tady byla debata, staci pouzit Hledat
Mike. Posted May 31, 2007 Report Posted May 31, 2007 Ja vim, dokonce jsem jednu sam zalozil, ale mas nejaky konkretni duvod, proc je nechces? Protoze ja si chci nejake hodinky prave s tritiem koupit. Jinak hezke Fortisy
sauce Posted May 31, 2007 Author Report Posted May 31, 2007 No nechci aby mi ta luminiscencni vrstva casem prestala svitit a zhnedla, jak jsem to videl na starsich hodinkach s Tritiem.
Mike. Posted May 31, 2007 Report Posted May 31, 2007 Jasne chapu, ale myslim, ze tritium, ktere je v ampulich by melo vydrzet vice... (ale to neni pripad techto hodinek)
sauce Posted May 31, 2007 Author Report Posted May 31, 2007 Nevydrzi, jako prvek ma polocas rozpadu cca 12 let. Uz se tady o tom psalo.
afrikab Posted May 31, 2007 Report Posted May 31, 2007 Nevydrzi, jako prvek ma polocas rozpadu cca 12 let. Uz se tady o tom psalo. Co ja vim, tak se tu psalo, ze ma polocas rozpadu 24 let.
frelichl Posted May 31, 2007 Report Posted May 31, 2007 Nevydrzi, jako prvek ma polocas rozpadu cca 12 let. Uz se tady o tom psalo. Co ja vim, tak se tu psalo, ze ma polocas rozpadu 24 let. Pokud vím, tak se tady psalo 12 let, odpovídá to i tomu, co se píše na wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/Tritium
Mike. Posted May 31, 2007 Report Posted May 31, 2007 ... U tritiového plynu, stejně tak jako u ostatních radioizotopů, známe poločas rozpadu radiace. Toto je obvykle specifikováno jako "polovina životnosti " funkčnosti produktu - čas měřený od instalace zplynovaného tritia do produktu do poločasu rozpadu radiace. U tritia je tento poločas průměrně 12.3 roku ... Takze polocas rozpadu je 12 roku, ale zivotnost sviceni by mela byt jednou tolik...
vor Posted May 31, 2007 Report Posted May 31, 2007 No nechci aby mi ta luminiscencni vrstva casem prestala svitit a zhnedla, jak jsem to videl na starsich hodinkach s Tritiem. No a ty víš, jak bude vypadat Luminova za 12 nebo 20 let?
Mike. Posted May 31, 2007 Report Posted May 31, 2007 Tady jsem je nasel, ale "bohuzel" s tritiem, ale jsou tam aspon pekne fotky http://cgi.ebay.com/NIB-FORTIS-B42-COSMONA...VQQcmdZViewItem
afrikab Posted May 31, 2007 Report Posted May 31, 2007 No a ty víš, jak bude vypadat Luminova za 12 nebo 20 let? Zajimalo by me, co pouzivali u SEIKA pred 40 lety. Hodinky sviti vic jak dnesni LumiBright nebo SuperLuminova. Asi neco s fosforem, ktery je dnes uz kvuli hygienickym predpisum zakazany.
sauce Posted May 31, 2007 Author Report Posted May 31, 2007 No nechci aby mi ta luminiscencni vrstva casem prestala svitit a zhnedla, jak jsem to videl na starsich hodinkach s Tritiem. No a ty víš, jak bude vypadat Luminova za 12 nebo 20 let? Právě že vím
sauce Posted May 31, 2007 Author Report Posted May 31, 2007 Tady jsem je nasel, ale \"bohuzel\" s tritiem, ale jsou tam aspon pekne fotky http://cgi.ebay.com/NIB-FORTIS-B42-COSMONAUT-auto-ALARM-CHRONOGRAPH-B-42_W0QQitemZ330127133902QQihZ014QQcategoryZ31387QQrdZ1QQssPageNameZWD1VQQcmdZViewItem Ty jsou ale s alarmem.
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now