Přejít na obsah

IWC x Rolex


Doporučené příspěvky

.....jojky,......tady má někdo asi "problem"......... :-))))))))

Můj problém je aktuálně ten, že nemám doma ty hnusně přerostlé osmidenky PAM560 s P5000.

 

RLX jsou opravdu dost malé, ale jedny z vizuálně nejpovedenějších RLX vůbec. IWC tu všichni chválí cifr, ale tu "ukouslou" desítku bych nezvládl a datumka tam vypadá taky divně. Prodej IWC a kup si IWC MARK XVII. A nebo prostě zkus ty datejusty, vždyť o nic nejde. V nejhorším je zase prodáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 123
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník dlubix

Podľa tejto logiky by nástenné quartz hodiny nemali byť väčšie než cca 6x6 cm, čo je približná veľkosť väčšiny pohonov. A ak to trochu preženiem, aj vežové hodiny sú trochu megalomanské, 36 mm by mohlo stačiť :)

Tak to je perla dne :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj problém je aktuálně ten, že nemám doma ty hnusně přerostlé osmidenky PAM560 s P5000.

 

RLX jsou opravdu dost malé, ale jedny z vizuálně nejpovedenějších RLX vůbec. IWC tu všichni chválí cifr, ale tu "ukouslou" desítku bych nezvládl a datumka tam vypadá taky divně. Prodej IWC a kup si IWC MARK XVII. A nebo prostě zkus ty datejusty, vždyť o nic nejde. V nejhorším je zase prodáš.

17ky nejsou reseni, vcera, dnes a zitra je dost priserna komplikace..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sibirnaya - já jsem se s tím datumem dlouho nemohl taky ztotožnit. Všeobecně datum považuji za přežitou komplikaci, kazí to vzhled a proporce cifru. U pilotek je to neopodstatněné i historicky a účelem. Když už datum, tak aby ta komplikace měla nějaké zajímavé zpracování. Většina výrobců není schopná dát ani datový věnec v barvě cifru. U Mark XVII to má nějakou přidanou hodnotu, když by datum zakrývala ručka a stylově mi to trochu evokuje letecké budíky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za idkaz. JKingston to okomentoval poměrně jasně:

 

Other expanded windows are sometimes employed for a rapidly changing parameter. Flight instruments are meant to be read very rapidly. A pilot has a lot to do and anything that makes a task go more rapidly is prized. If a number flashes by a small window, it is hard to see what is happening at a glance. It is much easier if you can "see a lot of territory".

 

I am having a hard time imagining the utility of an expanded window for the date. It may be charming and interesting on the face of the watch, but it would have no purpose like that in the aviation setting.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

* Souhlasim s tim, ze jakmile jsi jednou premyslel o prodeji, je prakticky hotovo (teda ja to tak mam).

* Nesouhlasim s tim, ze 36 mm je malo. 36 mm je OK pro vetsinu zapesti.

* Snowe, tentokrat jsi ohledne stroje napsal opravdu blbost: IWC ETA se kompletne vyrabi a modifikuje v ETA na zaklade IWC pozadavku. Je to dobry stroj, ale s in-house nema nic spolecneho. A nechapu, jak muzes napsat, ze stroj v 116200 je nic moc. Nejake argumenty by se hodily...

* Osobne me IWC moc nebere, resp. hodne se mi libi jen nektere inzenyry, nove portugaly chrono a pak hlavne Mark XV a XVI (klasicke pilotni, Spitfiry ani Maly Princ me nelakaji), ale znacka samotna me nechava vcelku chladnym.

* DJ jsou skvele hodinky, pokud do nich pujdes, tak stejne ty Spitfiry prodas :). Mas-li moznost vzit je za dobrou cenu, nevahej. Prinejhorsim je bez ztraty prodas dal, bo je to Rolex :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...