Přejít na obsah

IWC, r. 1938


Kluk jako buk

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

nikdy by mě nenapadlo, že tu jednou budu taky psát podobný příspěvek, a už vůbec ne, že to bude hned po roce od mojí registrace na fóru. Ale lidi miní a časy mění. Od babičky se mi dostal do rukou tenhle kus 14-karátovýho zlata. Moje srdce poskočilo, když jsem uzřel nápis International Watch Co. Bohužel zatím o nich nevím nic bližšího. Minimálně několik desítek let ležely schovaný v tajným kufru ve skříni a téměř nikdo, pokud vůbec někdo, o nich neměl ani ponětí.

 

Během dne jsem googloval o sto šet, ale pořád mi zůstalo několik nezopdovězených otázek. Původně se zřejmě jednalo o kapesní hodinky. Podobný, pravděpodobně ocelový model je vidět v katalogu z roku 1938. Na první pohled zaujmou zvláštní a nepraktický nožičky po stranách. Přiznám se, že nevím proč a za jakým účelem je tam někdo nechal přidělat. Ocenil bych, kdyby někdo věděl něco bližšího. Na vnitřní straně pouzdra jsou vyrytý klasický nápisy jako "14k" nebo "Probus" a vedle toho i jakýsi věnování a rok 1938. Srdcem hodinek je pravděpodobně kalibr 97 a k mému údivu pořád bije.

 

A teď k otázkám:

 

  • Ačkoliv prodej rozhodně nepřichází v úvahu, zajímala by mě odhadovaná cena. Podobný kousky se prodávají řádově za desítky tisíc, ale proti hraje špatný stav (spousta škrábanců, bordel na cifru) a zmíněný nožky.
  • S tím souvisí, co s hodinkama dál? Rád bych je poslal na renovaci. Ale komu je svěřit? Knespl & Majzlík? Kolik by to zhruba mohlo stát? Stálo by za to nechat je předělat zpět na kapesní? V tomhle směru jsem naprostý laik a bych uvítal jakýkoliv podnět.

 

Budu vděčný za všechny názory.

 

post-31146-0-21509400-1403540717_thumb.jpg

 

post-31146-0-50013900-1403540723_thumb.jpg

 

post-31146-0-83974500-1403540693_thumb.jpg

 

post-31146-0-06735600-1403540729_thumb.jpg

 

post-31146-0-75628000-1403540700_thumb.jpg

 

post-31146-0-19737100-1403540734_thumb.jpg

 

post-31146-0-28456100-1403540710_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Kluk jako buk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadají pěkně zachovale,asi bych zkusil z nich udělat opět kapsáče.Je otázka zda by šly odstranit ty nožičky bez nějakého poškození pouzdra.Myslím,že nějakou velkou renovaci nepotřebují,jen ty nožky,oblík a korunka.Samozřejmě vyčistit a promazat.Zkus se zeptat u pánů Knespla a Majzlíka pokud to máš v dosahu.Nějakou tisícovku /spíš několik/ to bude stát,ale určitě se to vyplatí.Aktuální tržní cena plus mínus něco kolem desítky,možná trošku víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, vzhledem k ceně... uřezávat nožky, shánět adekvátní zlatý oblík s korunkou, práce na pouzdře, originální stav to už nikdy nebude.

 

 V tomto případě bych vzal stroj a dal ho do jiného pouzdra se špatným strojem a nebo si z toho udělal náramkové hodinky.

Upraveno uživatelem Altruista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja bych je jen vycistil a nechal byt...bude to porad vice autenticke, nez u ostatnich moznosti.

+1. Proč šahat do něčeho, co je skvost sám o sobě a ničit ho předěláváním? Vyčistit, vyleštit sklíčko a nechat tak, jak to někdo v roce 1938 vyrobil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

souhlas, co nejméně zasahovat do autentičnosti ... v té době se to tak dělalo, pomalu začínaly náramkové hodinky a mnozí si nechávali přidělat na cibule nožičky, je to důkaz doby a tehdejšího myšlení lidí

Upraveno uživatelem Quido Morava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mockrát děkuju všem za názory. Do Prahy to nemám daleko a v Chronoshopu už jsem byl, takže se určitě obrátím na K&M. IWC taky zkusím napsat.

 

Shánět nové pouzdro určitě ne, vzhledem k rytinám, které mají vztah k rodinné historii (bo už jsem zjistil, od koho byly hodinky věnované). Osobně by se mi líbilo, kdyby hodinky šly zase používat, nebo aspoň byly v použitelném stavu, čemuž ovšem ty nožičky brání. Zaprvé jsou na špatným stranách, zadruhé velikost hodinek brání použití na zápěstí kohokoliv, kdo má tlapu užší než 25 cm, a za třetí jsou samy o sobě docela nezvhledné. Nicméně tohle nezávisí jen na mě, hodinky pořád patří babičce. Obyčejný vyčistění je asi momentálně nejpravděpodobnější možnost.

 

Večer zkusím změřit přesnost, ale co jsem se ráno díval, tak šlapou velice dobře.

Upraveno uživatelem Kluk jako buk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mockrát děkuju všem za názory. Do Prahy to nemám daleko a v Chronoshopu už jsem byl, takže se určitě obrátím na K&M. IWC taky zkusím napsat.

 

Shánět nové pouzdro určitě ne, vzhledem k rytinám, které mají vztah k rodinné historii (bo už jsem zjistil, od koho byly hodinky věnované). Osobně by se mi líbilo, kdyby hodinky šly zase používat, nebo aspoň byly v použitelném stavu, čemuž ovšem ty nožičky brání. Zaprvé jsou na špatným stranách, zadruhé velikost hodinek brání použití na zápěstí kohokoliv, kdo má tlapu užší než 25 cm, a za třetí jsou samy o sobě docela nezvhledné. Nicméně tohle nezávisí jen na mě, hodinky pořád patří babičce. Obyčejný vyčistění je asi momentálně nejpravděpodobnější možnost.

 

Večer zkusím změřit přesnost, ale co jsem se ráno díval, tak šlapou velice dobře.

Ono by to stejně asi na normální nošení nebylo, jde spíš o to, je dát do parádního stavu a jen tak je vynést mezi lidi ( viděl bych to na příměr- švihák lázeňský ).

Každopádně držím palce s renovací- čištěním, prostě pro co se rozhodneš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezké hodinky. Strojek je podle výrobního čísla kalibr 95 (velikost 17 lig. H3, tedy menší a tenký strojek) a byl vyrobený v roce 1928. Pouzdro pak asi v roce 1936.

Asi bych zjistil od babičky kdo, kdy a proč je nechal takhle předělat a podle toho bych případně zvážil vrácení zpátky do kapesního stavu (to půjde, sice sehnat správný krček bude fuška, ale není to nemožné). Takhle je to takový kočkopes, sice dobový a asi si to tak nechal předělat majitel, ale jako kapesní by měly kouzlo větší. Ale jak jsem psal, začal bych těmi informacemi. Třeba si to majitel takhle vyloženě přál a pak by to tak asi mělo zůstat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co mi to jen připomíná?!.... Jo aháááá už vím, sám jsem řešil něco podobného :-), nenech se odradit od toho co chceš, pokud je chceš předělat zpět na kapesní, jen s chutí do toho.

 

Jde to a zase tak moc nákladné to není. Jen mít štěstí na sehnání krčku. JInak ty "naletované" packy tam opravdu moc hezké nejsou a nocit pánské kapsáče na ruce je docela nepraktické.

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/43305-kapesni-hodinky-info-a-rada/

Upraveno uživatelem Delawer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdo tu už vracel takovéto hodinky do kapesního stavu /po radách Karlose/ ,myslím že sehnal krček i oblík /zlatý/.Nemáš Karlosi někde link? Dík

 

Ten někdo jsem byl já :-). Rady Karlose a krček s korunkou od Choseho24, díky jim oběma. Jinak zlatý je jen krček, oblík i korunka zlacená

Upraveno uživatelem Delawer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za podporu a za info. Dneska už asi nikdo nezjistí, kdo a kdy je nechal předělat. Z fotek to možná tak nevynikne, ale zblízka ty nožičky působí, že je někdo bastlil tzv. na koleni. Osobně si myslim, že by jim předělání na kapesní jenom prospělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...