Přejít na obsah

FORTIS - cena výměny sklíčka


petas

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 54
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To Ondraj:

.....jo jo zcela a úplně obyčejné sklíčko..., ;)

Nechal jsem si ho měnit jednou,jelikož to origo (taky obyč :rolleyes: ) vypadalo hrozně( měl jsem na něm dva malé škrábanečky a už jsem to nemohl psychicky unést :D ).S naivní vidinou pořízení si nového safírového antireflex. sklíčka jsem uháněl do pařížské....Pan hodinář mě vyvedl ze snění jednak cenou a jednak tvrzením,že už viděl kolikrát safírové sklíčko na kousíčky a že antireflex se časem ošoupe.Tak mám obyčejné

Upraveno uživatelem martinbor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Ondraj:

.....jo jo zcela a úplně obyčejné sklíčko..., ;)

Nechal jsem si ho měnit jednou,jelikož to origo (taky obyč :rolleyes: ) vypadalo hrozně( měl jsem na něm dva malé škrábanečky a už jsem to nemohl psychicky unést :D ).S naivní vidinou pořízení si nového safírového antireflex. sklíčka jsem uháněl do pařížské....Pan hodinář mě vyvedl ze snění jednak cenou a jednak tvrzením,že už viděl kolikrát safírové sklíčko na kousíčky a že antireflex se časem ošoupe.Tak mám obyčejné

Už jsem tady o ošoupání antireflaeu na Fortisech něco málo četl, ale zeptal bych se. Když se časem (co je to časem? Při "běžném opatrném" zacházením smíšeným s jistou dávkou nešikovnosti) opravdu ošoupe, dá se pak nějak odstranit ten antireflex, který tam zbyde? Aby zbylo čisté safírové sklíčko bez horního antireflexu. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Už jsem tady o ošoupání antireflaeu na Fortisech něco málo četl, ale zeptal bych se. Když se časem (co je to časem? Při "běžném opatrném" zacházením smíšeným s jistou dávkou nešikovnosti) opravdu ošoupe, dá se pak nějak odstranit ten antireflex, který tam zbyde? Aby zbylo čisté safírové sklíčko bez horního antireflexu. Díky.

 

kdysi jsem resil stejny problem, nekdo mi radil zubni kartacek a pastu, nenasel jsem ale odvahu vyzkouset to.... takze rada BEZ ZARUKY

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Alda: no jo, jenže ono to není "kousek skla", ale vlastně "kus šutru" i když systeticky vyrobeného - jde o safírové "sklíčko", tedy o plátek uměle vyrobeného safíru navíc s oboustraně antireflexní vrstvou. Cena výměny 200 Kč, cena skla 4720 Kč.

 

Skutečné sklíčko (minerální sklo) by stálo pár stovek.

Upraveno uživatelem Patrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výrobní cena těžko říct, ale ve srovnání s ostatními hodinkami s obdobně velkým sklíčkem to je cena vcelku férová.

Cena sklíčka velmi (až exponenciálně) roste s jeho velikostí, tloušťkou a třeba prohnutím. Na Raymond Weil Cosi grande stálo přes 10 tisíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic proti, ale občas vidívám (v obchodě) za cenu cca 3000-4000 celý hodinky se safírem, takže ta výrobní cena safírovýho skla bude myslím někde jinde a v servisu to zas moc zveličujou jaká je to věda. Já pamatuju když jsem ve dřívějších dobách když se na Primky dával plast a celý hodinky stály 400 Kč měnil minerál za cca 800 Kč v obyčejným hodinářství , a všichni měli řeči á minerál, to bude drahý, a pak jsem zjistil že pan hodinář ho nakupuje za 100-150 korun.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aj medzi hodinarmi je vacsina hajzlikov....presne jak u ostatnych obchodnikov....najradsej by mali rabat 1000perc

nech sa nehnevaju....11000safir???

benze minarali po nete za par dolaru

Tady je celkově zavádějící zamýšlet se nad cenami jakýchkoli součástek pocházejících z Primu, když se podíváš kolik chtějí např. za blbý ručky-kus plechu.

Ale to jen na okraj. Já bych viděl cenu safíru jako dílu, pokud to není nějaký extra rozměr že se nakupuje tak do 2500 Kč. Je rozdíl mezi rabatem (předražení věci) a nárokem na zaplacení kvalitně odvedené práce hodináře, který rozhodně nikomu neupírám. I když samotná záležitost výměny je otázkou cca 5 minut a vlastnictví nějakého lisu. Ohledně těch Fortisů, tam asi půjde o to, že se přitom zřejmě dělá i zkouška těsnosti, takže servis rád vymění všechno co je gumový, často i korunku, a na ten test je třeba u vyšších hodnot docela drahej stroj, takže zas něco naskáče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic proti, ale občas vidívám (v obchodě) za cenu cca 3000-4000 celý hodinky se safírem, takže ta výrobní cena safírovýho skla bude myslím někde jinde a v servisu to zas moc zveličujou jaká je to věda. Já pamatuju když jsem ve dřívějších dobách když se na Primky dával plast a celý hodinky stály 400 Kč měnil minerál za cca 800 Kč v obyčejným hodinářství , a všichni měli řeči á minerál, to bude drahý, a pak jsem zjistil že pan hodinář ho nakupuje za 100-150 korun.

Budu hádat, ale předpokládám, že ty hodinky budou o dost menší, než Fortisky a sklíčko bude tenčí (jak jsem psal, cena roste mnohem rychleji, než rozměr). A nejspíš nebude ani jednostranně antireflexní, natož oboustranně.

Samozřejmě, že na "akci" vydělávají všichni. Výrobce, velkoobchod, hodinář a případně i maloobchod pokud je oprava podána přes něj. Ale to je tak u všeho.

 

Ještě bych přidal jednu věc - při KAŽDÉ výměně sklíčka (a vlastně při jakémkoliv dávání hodinek do lisu, tedy i např. při výměně baterie) hrozí, že sklíčko rupne. V ceně opravy tak musí být započteno i rozbité sklíčko na x hodinek.

Upraveno uživatelem Patrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...