Přejít na obsah

Skutečné náramkové atomové hodinky?


Turtle

Doporučené příspěvky

Nedávno na Kickstarteru úspěšně menší Havajský výrobce Bathys vybral peníze na realizaci náramkových hodinek s přesností +- 1s za 1000 let!

 

http://www.watchuseek.com/news/bam-bathys-hawaii-creates-world-s-most-accurate-wristwatch-the-cesium-133
 

Pravda. Jsou dost velký a ošklivý ale ta myšlenka mě fascinuje. Když to za pár let ještě zmenšej a nacpou do něčeho co vypadá normálně tak by to byl technofilův vlhký sen. Představa že hodinky přeřídím jen 2x do roka a pak budu mít na 6 měsíců absolutní jistotu na sekundu přesného času bez externí výpomoci (rádio, GPS) mě přivádí v úžas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GPS....radiocontroly....mechanika s GPS....konečně 1s za 1000 let,to je docela nepřesný( jestli se nepletu udávaná přesnost atomek je 1s za milion let),bych za pár tisíciletí prošvih mezigalaktickej autobus.Stačí se mrknout na stránky s přesným časem a pak se dohadovat,kterej to vlastně je.Ale bez těhle borců by dneska svět vypadal jinak,jenom si nejsem jist,jestli je to dobře nebo špatně.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GPS....radiocontroly....mechanika s GPS....konečně 1s za 1000 let,to je docela nepřesný( jestli se nepletu udávaná přesnost atomek je 1s za milion let),bych za pár tisíciletí prošvih mezigalaktickej autobus.Stačí se mrknout na stránky s přesným časem a pak se dohadovat,kterej to vlastně je.Ale bez těhle borců by dneska svět vypadal jinak,jenom si nejsem jist,jestli je to dobře nebo špatně.

Ale GPS a rádio je s externí pomocí, to tak nějak už není ono. Rádiovej signál ení všude a těch pár GPS hodinek jsou drahý a výběr moc není. Quartzy v praxi přeřizuju jednou týdně abych měl jistotu odchylky < 5s. Větší už by mi asi dost lezla na nervy. Prostě mě fascinuje možnost že bych to nařídil a za půl roku při změně DST by to pořád bylo na vteřinu přesně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale GPS a rádio je s externí pomocí, to tak nějak už není ono. Rádiovej signál ení všude a těch pár GPS hodinek jsou drahý a výběr moc není. Quartzy v praxi přeřizuju jednou týdně abych měl jistotu odchylky < 5s. Větší už by mi asi dost lezla na nervy. Prostě mě fascinuje možnost že bych to nařídil a za půl roku při změně DST by to pořád bylo na vteřinu přesně.

Mně naopak externí pomoc baví :)  :-)  , radiovej signál sice neni všude,ale nikdy jsem s tim problém neměl,když se to snaží o spárování i víckrát za den.Jdou pořád přesně.Tak přesně jako k nim vybraná netová stránka s přesným časem,u některejch to jde zas jinak.Mám momentálně dvoje,Casia a Citizeny.Ano GPS jsou dražší než rádia,kolik,dva táci v dolarech?Asi tak nějak bajvoko.No tahle limitka zatim taky nevychází zrovna nejlevněji 12.000 doláčů neni zas taková láce.Jistě,cena určitě spadne doděláním a sériovkou,ale to už bude GPS za 1500 doláčů a míň.Jistě nejsem žádným odpůrcem jejich snažení,myšlenka dokonale přesných hodinek mě také přitahuje,ale v mechanice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stary dobry COSC quarzovy strojek taky neni k zahozeni, mel by mit prumernou denni odchylku maximalne 0,07 vterin, takze bys Turtle serizoval ne tydne, ale co 71 dni. 

 

A nebo tyhle Citizeny a mas po starostech uplne, treba vzdycky na vanoce slavnostne seridis a rok mas pokoj.

http://www.higuchi-inc.com/thecitizen.html

 

post-3194-0-66578100-1403869117_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....Quartzy v praxi přeřizuju jednou týdně abych měl jistotu odchylky < 5s. .....

 

Mozna by pomohlo koupit jine quartzky. At premejslim jak premejslim, zadny z tech co mi v zivote prosli rukama nedelali tydne odchylku vic jak 5s. Vcetne nakupu v mladi u Vietnamcu do 400kc.

 

Jestli te fascinuje presnost bez externi korekce, Citizen s termokompenzaci to jisti:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Quartzy v praxi přeřizuju jednou týdně abych měl jistotu odchylky < 5s. Větší už by mi asi dost lezla na nervy. Prostě mě fascinuje možnost že bych to nařídil a za půl roku při změně DST by to pořád bylo na vteřinu přesně.

Byl by to ale jen tvůj pocit, protože v reálu by pak tvoje nejpřesnější hodinky nejspíš trvale ukazovaly jinak (třeba o sekundu, dvě), než časomíry v televizi, rádiu a podobně. Já myslím, že by ti i tohle časem začalo lézt na nervy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...