Přejít na obsah

Doxa Grafic - kolik nás tu je?


Argon

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 225
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

ale notak studente, jen pokračujte, na to že jste začal s obkreslováním dle pětikoruny, jste odevzdal velmi zajímavou práci. Vidíte, vidíte, studente, na rozdíl těch, co se již odstěhovali do Humpolce, je váš přínos velmi patrný, že.

 

Hodiny myši.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snekofone, fakt kloboucek. Po Doxa Grafic uz pokukuju par let, jeste jsem se nerozhoupal, ale spolecne s JLC Reverso a Cartier Tank mi Doxa Grafic prijde jako svata hranata trojice. Fakt super jsi to popsal. No, kdybys rozpoustel, tak mi prosim napis a treba se domluvime. Jinak bych te spis chtel vyhecovat na posbirani vsech kousku, protoze to by byla ta spravna sbirka, ktera by mela grady!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Snekofon Moc děkuji za parádní rešerši, skvělé počtení o mých nejoblíbenějších hodinkách! A kdybys náhodou "rozpouštěl" sbírku Graficů, tak na mě prosím mysli, tvou výzvu o sesbírání všech beru vážně 🤣 ale nejspíš se to bude týkat jen první a třetí generace, ta druhá se mi také vůbec nelíbí.

Mám ještě pár kousků, se kterými jsem se tu ještě nechlubil, tak je za denního světla nafotím, ať můžeš přidat sériová čísla do tabulky 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak představuji poslední dvě akvizice.

Nejdřív sem vybalil černé a říkal si safra ta černá jim sekne... číselník bez viditelné vady, pouzdro slušné, sklo má pár škrábanců, ale to by šlo rozleštit... pod úhlem jde vidět asi spíš vlásečnicové prasklinky z vnitřního pnutí. Z čelního pohledu to vidět není - no při nejhorším bych sklíčko sehnal nové, nebo kanibalizoval z jiných hodinek... strojek běží, ikdyž se brzy zastaví, vteřinovka má tendenci brzdit vždy na stejném místě, cca na pozici 17s - předpokládám nečistotu v soukolí, která vždy na jednom místě strojek zabrzdí... tak to by mě až tak nedráždilo... jinak černý číselník je velká elegance - potisk není bílý, ale šedý - jako by kovový odstín - hodinky jsou tak pěkně čitelné - říkal jsem si tedy OK mám jasno tyto zůstanou a ty druhé dám z domu.

(k foto - na číselníku vady nejsou, jedná se o vady na skle)

image.png.9df03f17ffa073579faef677dfcb9fc2.png

image.png.8e5d75c0b45eebb006a1eb0891cc1841.png

image.png.c0986a9e56de5f88b6f2910da4ee244e.png

 

Jenže pak jsem otevřel druhý balík a všechno bylo jinak... myslel jsem si že přijdou čistě šedé - takové u jsem jednou měl, ale vyskočil na mě Grafiky s šedým sunburst. Číselník háže nádherné odlesky, potisk se místy ztrácí, aby zase pod určitým úhlem jasně kontrastně vylezl - jedná se také o šedě kovový odstín. Pouzdro je v parádním stavu. Strojek běhá zdá se jak má - jenže dle čísla na dýnku 10308-5 by toto mělo být ke zlacenému pouzdru - ocelové pouzdro by mělo být 10308-3 stejně jako mají černé. Červík tak hlodá, jedná se o bastlík, byť možná nechtěný, kdy hodinář omylem použil nesprávný dil při opravě více podobných kusů. Nebo je možná chyba již z výroby, kdy sáhli po plášti které byl k dispozici ...

(k foto - na číselníku vady nejsou, jedná se o nečistoty na skle, které okem nevidím, ale na fotce vylezou)

image.png.5724b4a42ca82a7a152bf5ab21003b4b.png

image.png.74ffdc02efb007e8b2b45e9da82d3663.png

image.png.71af6c8f74309594bff3e294fc3d54ac.png

Manželka vstoupila do rozhodovacího procesu a zahlasovala pro to aby zůstaly doma šedé, s tím že si je bude půjčovat 🤨😀

Za povšimnutí stojí rozdílný tisk loga:

image.png.5935d339db69bb3ac8f79413741e947e.png

image.png.992c1a29465579f121bbb6e6685f3614.png

Zkusil jsem proletět různé fotografie jedničkových Grafiků a zdá se že je to tak OK. Číselníky se sunburst a "obyčejné" číselníky mají logo trochu odlišné - sunburst trochu tenčí a protáhlejší, nevím jestli je možné že se tento typ číselníků tiskl na jiné lince kde byla jiná matrice...  (některé zmršence loga na foto v detailu jsou způsobeny ohybem skla v daném místě - t.j. tisk je v pořádku - například křivé A u šedého číselníku v názvu DOXA).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@petanbubslušně se ti to začíná scházet...minimálně ty šedé jedničky s datumem jsem tady tuším ještě neviděl! Ono se o přebytky přihlásilo tolik lidí, že jsem nechal osudu kde skončí. Ale je fajn, že se na Chronomagu začínají hromadit - možná to neseskládá jednotlivec, ale dohromady dáme slušnou sbírku Grafiků.

Já si ujasnil, že konečné číslo Grafiků u mně bude 6 ks - takže Grafiky budou mít přidělenu jednu tyčku v hodinkové skříni. Ty 3ks co mám teď doma asi zůstanou, k nim budu hledat 1. gen date v oceli světlý a tmavý číselník - podle toho co se zadaří... a jedny 3ky s pl. indexy.

Samozřejmě lovit budu pěkné kusy dál všude po světě, abych vylepšoval stav, případně skladbu této budoucí šestice... takže i tabulku budu nějak oživovat a občas něco nabídnu zdejšímu osazenstvu.

image.thumb.png.7d032f875f27fba4ee94fb0dcc3750b3.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já budu mít ty úplně vlevo navíc....  až dojdou uvidím na kolik mě přijdou i s dopravou a clem a všema blbostma dokola...  a hlavně v jakém budou stavu - na fotkách nevypadaly špatně. Syslit si je nebudu (já potřeboval ten tah na kterém byly :) ) tak je nabídnu třeba do výměny... včas se pochlubím až budou doma, zatím se ještě ani nepohnuly od prodejce....

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Snekofon

zdar, jak si hodnotil ty mé Grafiky, když píšeš v tabulce "vrypy"?

Jedny jsou koupené po renovaci a jsou úplně bez vlásečnic, na druhých, to jsou automaty, nějaká vlásečnice se najde. Jako vrypy mi to skutečně nepřijde. Já jako vrypy beru rýhu po šroubováku nebo odřené od zdi nebo chodníku. Jak to tedy vidíš a jaké je kritérium na vrypy? Díky.,

☕ 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@eloga zkoušel jsem je teď zase dohledat, ale proletěl jsem toto vlákno nahoru dolů 2x a v tom chuchvalci fotek teď nenašel. Nevím které byly tvoje a které jsi jen dával z netu... Každopádně jsem seznam dělal primárně pro to, abych zjistil číselné řady, varianty, četnost výskytu a zachovalost původních kusů. Přetisk číselníku jsem tak automaticky dával do kategorie C. Kategorie A byla vyhrazena opravdu takřka intaktním kusům, NOS, nebo velmi blízko tomu. Opravdu velmi  zachovalé kusy jsou v B. Do Bé jsem si zařadil například i své velké světlé...

Pro představu jaký je rozdíl v mém hodnocení mezi A (černé) a B (světlé) - ty do nižší kategorie poslal škrábanec na spodní hraně pouzdra pod označením DOXA a jemňoučké vlásečnice po obvodu.... černé jsou jako nové. Takže ano i na 50-60 let staré hodinky mám v kategorizaci nároky jako na nové kusy... :) 

Do C se tak dostaly hodinky, které jsou stále ve velmi dobrém stavu, s ohledem na věk, ale už mají jednu výraznější vadu, která tahá za oči - na číselníku, případně otěr zlacení, nebo více drobností, které je už nedovolí postavit do B... no a protože mně střepy nezajímají, tak pak už šlo hodnocení hodně z kopce... D hodně velké opotřebení, E nekompletní vraky... 

Z fotek se ale někdy blbě pozná stav... hodně udělá nešikovný fotograf a špatné světlo.. to pak i pěkné hodinky můžou vypadat nic moc... :)

image.thumb.png.33fe5881261e023a41f1774a0a2d1d16.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

B) no já nevím, já chápu že je třeba rozlišovat nějakým způsobem kvalitativní rozdíly, ale to výše mi přijde jako extra ultra. Sám píšeš, že nevíš které jsou dle fotek moje a přesto v tabulce definuješ vrypy. Tudíž- já bych tedy rád, abys z té tabulky vypustil "vrypy", v mém případě. Mrknu na ty fotky a zkusím ti to rozkódovat.

☕:cheers:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem se díval do té své tabulky a je pravda že u tebe jsem neměl ani zaznamenán typ číselníku, protože jsi je tam neměl vyfocené a chtěl jsem požádat o fotku... tak proto možná dostaly C, protože jsem je neviděl... 

Obecně jsem seznam začal dělat z hodinek tady v tomto vlákně... a nějak to známkoval... a postupně se ukázalo že jsem byl možná zbytečně kritický k některým kusům, atd.. ale už jsem se k tomu nevracel, to bych ladil pořád nějak. Rád tabulku aktualizuji... sem s foto 🍻

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...