Přejít na obsah

Doxa Grafic - kolik nás tu je?


Argon

Doporučené příspěvky

jo díky, koukl jsem, maj prasklé sklo, do toho nejdu, v automatu se ale dělá red second hand, to bych chtěl trefit, jestli to dám letos nevím, nápadů je moc, jeden dražší než druhý. Já jedny Doxy vintage mám rodinné, tak s tímhle si chci počkat v klidu.... a musí to být nové.

**

 

Tak nejít do dobrých hodinek jen kvůli prasklému sklíčku?! To zvládne vyměnit každý lepší hodinář. Pokud ovšem musí být nové, tak to je jiná. Jen mi připadá, že ten dnešní cifr je už takový tuctový a navíc mi chybí ta nakloněná datumovka.

 

http://www.hodinky-koscom.cz/cz/doxa-354-10-101-01

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 225
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsících...

Tak konečně dobrá novoroční zpráva, kluci v Anglii se docela pochlapili a ciferník je nově přetisknutý. Takže pro srovnání, stav před a po. Zlacení již také probíhá, čili tak do měsíce snad budou doma. :clap:

 

hezké, hezké. Rád bych je pak viděl na živo, ať můžem porovnávat :-). Můžu se zeptat kolik za to chtěli?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, přidávám se do klubu. Doxa jsou moje srdeční značka, ale fullgoldy co mám, nosím jen výjimečně. Mají na mě o dost větší tah (mesh) a zkracovat ho nehodlám.

Proto jsem od včera jsem majtelem těchto automatů, na které jsem narazil čirou náhodou. :rolleyes:


post-27970-0-12935100-1420306419_thumb.jpg

 

Hodinky jdou, ale silně se přebíhají, buď je slepený vlásek nebo jsou zmagetované. To by neměl být problém.

 

A teď řeším co s nimi. Moc to nevypadá, ale zlacení je dost setřené, hlavně na hranách. Ciferník má bohužel smáznutý pravý spodní okraj (s nápisem automatic).

Chtě bych:

1. obnovit zlacení

2. přetisknout ciferník ?

 

Co vy na to, nechat cierník jak je nebo přetisknout? Hodinky chci na nošení ke košili.

 

 

Můžete se podělit se zkušenostmi kde a jak jste zlatili, přetiskovali cifr a na kolik to přišlo? Předem díky.

 

to Pege1012: přetisklý ciferník vypad dobře, ale zdá se mi to nebo ne, že font písma je trochu jiný? Hlavně u nápisu "grafic".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, přidávám se do klubu. Doxa jsou moje srdeční značka, ale fullgoldy co mám, nosím jen výjimečně. Mají na mě o dost větší tah (mesh) a zkracovat ho nehodlám.

Proto jsem od včera jsem majtelem těchto automatů, na které jsem narazil čirou náhodou. :rolleyes:

 

attachicon.gifdoxa1.jpg

 

Hodinky jdou, ale silně se přebíhají, buď je slepený vlásek nebo jsou zmagetované. To by neměl být problém.

 

A teď řeším co s nimi. Moc to nevypadá, ale zlacení je dost setřené, hlavně na hranách. Ciferník má bohužel smáznutý pravý spodní okraj (s nápisem automatic).

Chtě bych:

1. obnovit zlacení

2. přetisknout ciferník ?

 

Co vy na to, nechat cierník jak je nebo přetisknout? Hodinky chci na nošení ke košili.

 

 

Můžete se podělit se zkušenostmi kde a jak jste zlatili, přetiskovali cifr a na kolik to přišlo? Předem díky.

 

to Pege1012: přetisklý ciferník vypad dobře, ale zdá se mi to nebo ne, že font písma je trochu jiný? Hlavně u nápisu "grafic".

 

Podívej se sem, tady je v podstatě všechno co tě zajímá.... http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/60213-doxa-grafic/

Tvůj číselník je v pohodě, tedy až na ten nápis, ten by mi docela vadil. Možná by to šlo řešit i jinak než celkovým přetiskem a zlacení vypadá OK, takže do toho bych se moc nehrnul, teď tu dává kolega dohromady taky jedny zlacené, tak si počkej na výsledek ;-).

 

Já to měl jednodušší - pouzdro mám ocelové, takže jsem jen přeleštil

 

post-20230-0-46189500-1420353437_thumb.jpg

 

Jo a tady je diskuze čistě o přetisku ciferníku - http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/60697-renovace-cifern%C3%ADku/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak jedna dobrá zpráva, moje doxy jsou hotové, klobouk dolů Tondako.

Přidávám fotečku a pro zajímavost odkaz na Tondův profil na facebooku, kde se můžete podívat na zdokumentovanou renovaci.

Díky Tondo. :notworthy:

https://www.facebook.com/HodinarstviAntoninKodytek/photos/a.980157628678222.1073741924.495717063788950/980157778678207/?type=3&theater

post-1209-0-41903100-1421668320_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jedna dobrá zpráva, moje doxy jsou hotové, klobouk dolů Tondako.

Přidávám fotečku a pro zajímavost odkaz na Tondův profil na facebooku, kde se můžete podívat na zdokumentovanou renovaci.

Díky Tondo. :notworthy:

https://www.facebook.com/HodinarstviAntoninKodytek/photos/a.980157628678222.1073741924.495717063788950/980157778678207/?type=3&theater

 

Nooo chlape, klobouk dolů. Vypadají naprosto výborně. Gratuluji k nim. Jsem rád, že naše Doxa grafic skupinka se rozrůstá o hezké kousky :-). Jinak Tonda je opravdu machr, teď mám v plánu mu také jedny poslat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Delawer a grafická skupina Doxa,

jen bych zmínil, že renovace u Pegeho je OK, a hoďky jsou nyní u mě. Vypadají a fungují fakt na 100%, záruka Tondako je skutečná záruka. Tak jsem se přece jen pohnul.... Je to fajn, teď jsem je zkušebně sundal a jdu je uložit. Svátek není každý den.

**

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pege1012

S velikostí je to akorát tak na hraně, také se mi to zdálo poněkud drobné, ale u mě to lze, bo to není na běžné nošení, rozměr je asi 32x32, decentní. Díky za přání, radost je.   :cheers:

**

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pege1012

S velikostí je to akorát tak na hraně, také se mi to zdálo poněkud drobné, ale u mě to lze, bo to není na běžné nošení, rozměr je asi 32x32, decentní. Díky za přání, radost je.   :cheers:

**

 

 

Tak ti konečně gratuluji ke koupi. Jsem rád, že jsi nešel do těch novodobých quartzek :-). Tohle je sto a jedna, navíc to jsou hodinky, kdy cena klesat nebude...

 

Když jsem tě tak viděl, tak mi to nedalo a vzal jsem také na ruku.

 

post-20230-0-11156000-1424424249_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Chtěl jsem je prodat, dal hodináři na vyčištění a seřízení (hodina za den do plusu je fakt dost), dnes jsem je vyzvedl, a možná jim dám ještě šanci. Doxa Graphic no date.

 

post-953-0-43970800-1425837938_thumb.jpg

 

post-953-0-48217700-1425837941_thumb.jpg

 

post-953-0-16314300-1425837956_thumb.jpg

 

post-953-0-91889300-1425837956_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem je prodat, dal hodináři na vyčištění a seřízení (hodina za den do plusu je fakt dost), dnes jsem je vyzvedl, a možná jim dám ještě šanci. Doxa Graphic no date.

 

attachicon.gifP1270307.JPG

 

attachicon.gifP1270308.JPG

 

attachicon.gifP1270309.JPG

 

attachicon.gifP1270310.JPG

 

Musím říct, že jejich stav je výborný. Líbí se mi původní číselník. Tu "perleť" s výbrusem prostě měli vychytanou. To "A" je lehce setřené nebo to zkresluje fotka? Noooo... ta šikmá datumovka mi tam, ale trochu chybí ;-)

 

Zároveň mě zaujalo pouzdro, které je trochu jiné než ty které jsem viděl. Jaký je rok výroby? Velikost je stejná? cca 33X32?

Upraveno uživatelem Delawer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím říct, že jejich stav je výborný. Líbí se mi původní číselník. Tu "perleť" s výbrusem prostě měli vychytanou. To "A" je lehce setřené nebo to zkresluje fotka? Noooo... ta šikmá datumovka mi tam, ale trochu chybí ;-)

 

Zároveň mě zaujalo pouzdro, které je trochu jiné než ty které jsem viděl. Jaký je rok výroby? Velikost je stejná? cca 33X32?

 

Roh cifru je lehounce setřelý, rok nevím, ale uvnitř je klasickej kalibr s manuálním nátahem z přelomu 50.-60. let, imho. Jeho číslo jentak nezjistím, protože to je atypické pouzdro s vytrhávací korunkou, tudíž bych to musel silou rozebrat, a to se mi nechce, protože na to nemám patřičnej grif a mohlo by něco povolit.

Velikost je 30 bez korunky krát 38,5 mm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych tedy u těch Toljových vysoce hodnotil tvar pouzdra, který jsem ještě neviděl a už mi pár "grafiků" rukama prošlo. Také jsem svého času koukal kde se objeví v aukcích, zlaté, s plastickými indexy, s datem a bez ale tenhle typ pouzdra jsem opravdu neviděl nikdy. Moc se mi líbí a věřím že jich moc nebude, jsou moc pěkné!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Roh cifru je lehounce setřelý, rok nevím, ale uvnitř je klasickej kalibr s manuálním nátahem z přelomu 50.-60. let, imho. Jeho číslo jentak nezjistím, protože to je atypické pouzdro s vytrhávací korunkou, tudíž bych to musel silou rozebrat, a to se mi nechce, protože na to nemám patřičnej grif a mohlo by něco povolit.

Velikost je 30 bez korunky krát 38,5 mm

Ten lehce prohnuty tvar pouzdra je hodne zajimavy. U puvodnich modelu jsem jej nevidel, hadam tedy ze budou novejsi. Rozdelavat je nemusis, urcite tam bude kalibr 1147. Jsou tedy o kousek vetsi nez nez me, ty jsou 33x35, kvuli tobe jsem je premeroval ;-)

 

Ten setreny kousek bych neresil,jinak totiz vypadaji vyborne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

u mě se ocitly dnes i ty automaty od Dzose. Je to fajnovka, mají na 100% originál sklíčko, to mě potěšilo. Automat jde na první našlápnutí a teď konečně vidím v reálu rozdíl mezi těmito a druhými, co prodělaly renovaci. Ty mají sklíčko, které je opticky zmenšuje. Nevím jestli se mi podaří nafotit. V každém případě jsou velikostně stejné, ale pohled na ciferník je naprosto rozdílný.

:photo:

**

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...