Přejít na obsah

Doxa Grafic - kolik nás tu je?


Argon

Doporučené příspěvky

Delawer: Ano, máš pravdu, děkuju! :smile_anim: Myslím, že i s tím se naučím žít... :)

Předrenovační stav:

Nemas zac. Ja bych s tim zit nemohl, je to hrozna vec. Prestav si tu hanu, az s nimi vyjdes na ruce do luxusni nadrazni putiky, kde si kazdy toho detailu vsimne. To nemuzeme dopustit. Vis co? Posli mi je a ja je za tebe zlikviduji. Ekologicky, samozrejme ;-) :-D.

 

Ten ciselnik se delal v GB, vid? Dokazi tam prefektne udelat perletovy lesk i vybrus. To v dobe, kdy jsem je daval Chrzanovi ja, to jeste nedelal... Takze ciselnik ma stribritou metalizu. Bez brusu. Ted dela i ten

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 225
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Chlapci, tady jsou jedny zlacený manuály na prodej. Klidně s koupí pomůžu. :) Cena myslím dobrá, resp. lepší už nebude. Já jsem se klepl přes ruku a nesmím je koupit :). Už jsem měl zlacený i v nerezu a sice mě štve, že jsem je pustil dál, ale to je život chronomagora.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Vintage-Doxa-Grafic-Manual-Wind-Wrist-Watch-/253199939710?hash=item3af3e4787e:g:jz0AAOSw5ShZyUcw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz som z toho zrazu voľaaký zmätený - podle čísla na dýnku mám automaty (116xx, jasan), Graficy na e-bay mají 103 (manuál) a za pomlčkou pětku (zlacené.) Já však mám za pomlčkou ŠESTKU...! :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci, tady jsou jedny zlacený manuály na prodej. Klidně s koupí pomůžu. :) Cena myslím dobrá, resp. lepší už nebude. Já jsem se klepl přes ruku a nesmím je koupit :). Už jsem měl zlacený i v nerezu a sice mě štve, že jsem je pustil dál, ale to je život chronomagora.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Vintage-Doxa-Grafic-Manual-Wind-Wrist-Watch-/253199939710?hash=item3af3e4787e:g:jz0AAOSw5ShZyUcw

Jsme na tom uplne stejne, ja ted kupuji Hamilton Riva....takze se budu placat po ruce hooodne dlouho ;-).

Navic ja bych radsi ocel a automat :-). Ty ceny jsou dnes uplne jinde. Ja ty sve kupoval cca 4 roky zpet za 1700,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz som z toho zrazu voľaaký zmätený - podle čísla na dýnku mám automaty (116xx, jasan), Graficy na e-bay mají 103 (manuál) a za pomlčkou pětku (zlacené.) Já však mám za pomlčkou ŠESTKU...! :wallbash:

Tak mozna nekdo prohodil kdysi dynko. To neres. Ja na cisla uz radsi nekoukam ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

To je tak - furt nic, furt nic a najednou během deseti dnů dvoje... :cool02: Tyhle jsou zásluhou zdejšího váženého člena (Dz..) z e-bay(e), zlacený manuál bez data. Jsou jako dobré víno, trošku péče a budou jako pozdní sběr... :rolleyes:

post-53456-0-66237700-1508418333_thumb.jpg

post-53456-0-89678700-1508418341_thumb.jpg

post-53456-0-26788500-1508418352_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju! Ano, celý obchod mi vyřídil, bo nemám hen ten paypal... Mooožná dostanou nový sklíčko, ale to se ještě uvidí při/po čištění. Mám z nich fakt radost, o Richardovi ani nemluvě... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju! Poslal jsem svému známému hodináři obrázky s prosbou o konzultaci skrze čištění ciferníčku a pak jsem mu je jel ukázat i osobně. Omlouval se mi, ale říkal, že zkušenosti s čištěním ciferníčků obecně nejsou/nemá jen ty nejlepší (celý život hodinář, už pár let v důchodu), nerad by nadělal víc škody než užitku a co vypadá jako špína, bude i otlačený lak od pouzdra. Nakonec jsme se dohodli, že hodinkám tu patinu (částečně skrytou pod sklíčkem) dopřejeme... :) Strojek taky chválil, hodinky dostaly stěžejky a řemen a momentálně odpočívají v hodinkovnici. :sleeping_03anim:

post-53456-0-79610600-1509035548_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to, že to jsou Doxa Grafic, tak je ten číselník zachovalý opravdu hezky :-). Šahat na něj je vždy riziko. Z vlastní zkušenosti vím, že zrovna tyhle se loupou jako papír :-(. Na druhou stranu si myslím, že původní majitel těch mých to zkoušel čistit nějakou silnější chemií... ty čáry na nich byly už rozpadlé.....

 

Takže možná bych prubnul lehounce vlhkým uchošťochem na ty skvrnky mezi čarami, na ně samotné bych ani nešahal.... zkus jednu a uvidiš co. nebo se na to vyprdni a nech je jak jsou :-) a hoď sem foto na ruce už s novým řemenem. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Netuši jsem, že prakticky totožný hodinky dělaly i jiné značky.

Orfina Golden Flame

 

post-27970-0-93059400-1513974149_thumb.jpg

 

https://www.ebay.co.uk/itm/Mechanical-ORFINA-Golden-Flame-Incabloc-Working-Wristwatch/162675830823?hash=item25e03c3027:g:pLQAAOSwGFpZvO1e

Upraveno uživatelem Dzos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...

dovrecka - číslo dobrý díky a jestli můžeš dát foto ciferníku....

 

delawer - dotaz jestli poznáš sklíčko Doxa a sklíčko po renovaci nebo Ljuks. Myslím, že se to liší na první pohled. Usuzuji podle toho, co mám doma já.

 

colommbo - dýnko s číslem je velmi snadno zaměnitelné, kody od Ranffta sedí v případě, že to neměl v ruce kutil nebo vykuk, v každém případě máš aspoň něco a dost solidní. Na ebay nebo na jiném trhu může být jakýkoliv třeba i ukrajinský mix.

:notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

onehdá jsem své automaty vzal na jednodení tůru do pracovního procesu. Pocity byly spíše plus, hodinky šlapou jedna báseň, ovšem raději jsem je zase uložil. Jak se říká - není potřeba dráždit hada bosou nohou. Pracovní kolektiv tomu stejně nerozumí.

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dovrecka - číslo dobrý díky a jestli můžeš dát foto ciferníku....

 

delawer - dotaz jestli poznáš sklíčko Doxa a sklíčko po renovaci nebo Ljuks. Myslím, že se to liší na první pohled. Usuzuji podle toho, co mám doma já.

 

colommbo - dýnko s číslem je velmi snadno zaměnitelné, kody od Ranffta sedí v případě, že to neměl v ruce kutil nebo vykuk, v každém případě máš aspoň něco a dost solidní. Na ebay nebo na jiném trhu může být jakýkoliv třeba i ukrajinský mix.

:notworthy:

Po dlouhe dobe ve vlakne Doxa Grafic :-). Origo sklicko Doxa od Ljuks poznam. Ty urco taky. Ljuks je vyrazne vyssi, ma tam takove "hamatne" hrany. Od renovacniho uz je to horsi...zalezi, kdo renovoval. Vetsinou je delaji upravou klasickych kulatych. Pak jen zalezi na sikovnosti. Podle me to tro hu videt bude, ale zase nemusi skoro vubec....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...