Přejít na obsah

Doxa Grafic - kolik nás tu je?


Argon

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 225
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj! Stále mám dvoje tu ve vlákně už zmiňované, avšak bohužel pro tebe o prodeji či výměně zatím neuvažuju. Co se rozšiřování či obnovy sortimentu,  nezbylo, než se výrazně zklidnit (bo bych přišel na buben...) a je mi tak dobře. Tož ti ve tvém snažení aspoň přeju sukces! 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 3 týdnech...
  • po měsíci...

Když jsem býval ještě malý, už je tomu víc jak padesát let, říkávala mi babička, když jsem něco poťouchle prohlásil nebo udělal, Jiříčku, ty seš takovej malej poštěváček! To jsem ještě ani netušil, co to slovo znamená, ale chápal jsem to jako něco nepříliš špatného. Vzpomněl jsem si na babičku po přečtení tvého postesku, elogo. Prostě jsem jedny Grafiky přemístil z hodinkovnice na zápěstí, ať se trochu proběhnou a provětrají. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pár dní jsem grafiky ponosil. Na ruce o nich člověk neví a to mám rád, jejich zlaté ručky na zlat(av)ém ciferníčku a můj už chřadnoucí zrak však nedospěly ke vzájemnému konsenzu a tož jsem je uložil zpátky do hodinkovnice a vrátil se k nerezovým Igenům. Čas nezastavíš... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem kdysi objevil toto vlákno, tak jsem si říkal co je na tom bere... no a sešel se rok s rokem a jedny mám na cestě - zastávka na poště120 se už vleče dlouho - tak snad příští týden by se už mohlo zadařit... akorát je pak ještě čeká cesta do servisu :(

EDIT - nejsem si jistý, jestli nejsou dámské - kupoval jsem dost na slepo - popadla mě potřeba být taky grafistou - safra...🤨

image.png.92044dc266134b70666e101d05bce882.png

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak o tom něco vím, mám teď v prodeji Longines, které jsem pořizoval právě jako alternativu k Doxám - papírově jsou to malé hodinky 30x32mm, ale v reálu je to úplně přirozená velikost - jen jsme teď zblblí z přerostlých potápek a pilotek... akorát u těch Grafiků jsem si nebyl jistý jestli nejsou ještě menší, případně nebudou menší vypadat, protože proti Longinům budou určitě vyšší... No snad už to brzo přijde a budu moci porovnat... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snekofon - to je dobrá naděje a přidávám gratulaci.

Tady jsi v dobrém grafikonu. Až to dáš na ruku, zjistíš, jak píše Colommbo, že jsou opravdu  neznatelné váhy a obtíží na ruce při nošení. Ovšem já to mám stejně v tom kufříku, bo jsem se musel občas dívat nikoliv kolik je hodin - ale zda je mám na ruce. Pod košilí a svetrem jsem měl chaos, že jsem je ztratil. Takže u mně letos až v létě, až bude počasí na tričko jen a budu mít přehled o dění bez zmatků.

Ještě se krátce zmíním o tom, jak vedla cesta u mě ze znalosti obecné až do správného grafikonu na majitele Grafiků. Jednou na vánoce dávno tomu otec dostal nové Doxa, běžné 17j antimagnetic. To byly švýcary, co šly potom bez závady 40 let. Šly by i potom, ale už byly relikvie, takže kufřík a poté  zasloužené lázně. Ale Doxa - byla a je v podstatě spotřební zboží i když u nás v 50/60s ta Doxa se zdála být skoro luxus. Stejně tak když se v roce 1968 zjevila v Praze zjevila návštěva tetičky z Vídně, co měla na ruce samozřejmě - Doxa. :eek: 

Značka Doxa mě tady na Chronomagu přivedla do svého vlákna až k zírání na Grafiky.  A tady na foru se mi Grafiky zamlouvaly a tak nezbylo než se vydat do těchto vod něco také  ulovit. Se stavem jsem dnes v klidu a ta teorie číslování byla perlička navíc. Jsou to hodinky skutečně decentní, prostě prima sezóna, dobrá fazóna. 

Dnes pohoda. Díky pánové, dnešní grafikon - vytáhnout Grafiky a natáhnout, opatrně, asi na vzduch a pak zase do boxů. Kufru že.

:)

 

 

Upraveno uživatelem eloga
edit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 3. 2021 v 12:20, colommbo napsal:

Pár dní jsem grafiky ponosil. Na ruce o nich člověk neví a to mám rád, jejich zlaté ručky na zlat(av)ém ciferníčku a můj už chřadnoucí zrak však nedospěly ke vzájemnému konsenzu a tož jsem je uložil zpátky do hodinkovnice a vrátil se k nerezovým Igenům. Čas nezastavíš... 

Teď běžně nosím titanové hodinky, je to méně znatelná váha než nerezy a jsou jen o málo hmotnější než Grafiky. Ale neměřil jsem to a zkušenosti a poznatky z nošení Grafiků  jak píšeš mám stejné.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A návazně jak píšeš ty - Doxa byla vždy vlastně průměrná avšak poctivá značka, pro její uživatele spolehlivý ukazatel času (což se tedy od hodinek tak nějak očekává), nic víc a nic míň. Grafiky mají (tedy jak pro koho...) trošku jinou auru a osobně je považuju svým způsobem za výjimečné.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějak jsem se zapomněl pochlubit...

Nerez automat s datem se ke mě dostal tady na fóru. Číselník toho má hodně za sebou, ale tak nějak jim to přidává na kráse (no, kdyby jste někdo náhodou někde narazil na vrak s lepším číselníkem nebo jen číselník, určitě bych se nezlobil).

Pozlacený kousek s manuálem bez data je nejnovější přírůstek. Je ve velmi dobrém stavu. Automat je významně vyšší, má hranaté sklo, manuál krásně placatý a sklo oblé.

Nemůžu si pomoct, ale grafiky mají ikonický design. Nějak nevím, na jaký řemen dá ty pozlacené manuály...

IMG_0115.thumb.JPEG.6ada09565bad593a0de535ecc989295c.JPEG

IMG_0120.thumb.JPEG.d7003fd5ac5f8ae65e0467b8c6366a75.JPEG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...